Rožnov

Vsetínské vrchy na Valašsku

Vsetínské vrchy (Vsacké vrchy) jsou dalším článkem beskydských hor. Od Moravskoslezských Beskyd na severu je dělí údolí Rožnovské Bečvy. Rekreačními centry jsou Soláň, Bumbálka, na západě Bystřička s vodní nádrží, Velké Karlovice či Horní Bečva. U západní hranice hřebene leží město Vsetín.

Vodní nádrž Horní Bečva

Vodní nádrž slouží k regulaci Rožnovské Bečvy, vodním sportům a ke koupání. Pláže jsou travnaté, vstup do vody písčitý a pozvolný. Ubytovat se můžete v kempu, občerstvení nabízí stánky či blízké restaurace.

Vrch Helštýn u Valašského Meziříčí

Vrch Helštýn se nachází v Rožnovské brázdě severovýchodně od Valašského Meziříčí, v nadmořské výšce 385 m n. M. Na vrcholu kopce najdete památník obětem první a druhé světové války a pěkné vyhlídkové místo. Od roku 2021 zde vyrůstá stromová katedrála.

Půjčovna elektrokol v Rožnově pod Radhoštěm

Naplánujte si výlet z Rožnova na Pustevny a Radhošť přes Horní Bečvu a Martiňák - na našem elektrokole to zvládne opravdu každý. Elektrokola Haibike vás překvapí svou lehkou ovladatelností a také krásným vzhledem.

Escape v Rožnově

Nabízíme originální únikovou hru pro celou rodinu Radegastův poklad a šifrovací hru na trase Pustevny - Radhošť , která je připravena pod názvem Za tajemstvím Radegasta.

V Rožnově pod Radhoštěm vaří pozlacená piva

Sázka na tradiční regionální produkt a vysokou kvalitu se vyplácí malému pivovaru v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho pivní speciály získaly hned tři ocenění na 26. ročníku prestižní mezinárodní soutěže Zlatá pivní pečeť v jihočeských Budějovicích. Ale pivo není to jediné, co Rožnovský pivovar nabízí.

Bison Ranch Rožnov v České Kanadě

Osada Rožnov, obklopená nádhernými lesy, loukami a pastvinami, leží u Českého Rudolce uprostřed přírodního parku Česká Kanada. V roce 2007 tu manželé Dirk a Eva van de Poel koupili ruinu starého statku a pustili se do ekologického chovu bizonů, na české poměry neobvyklých hospodářských zvířat.

Rožnovský skanzen otevře Billův dům

Roubenku známou jako Billův dům poškodil v rožnovském skanzenu už před dvěma lety padající strom. O Velikonocích se od té doby poprvé otevře návštěvníkům, prohlédnou si také vybavení interiéru.

Kurzy pečení frgálů v Rožnově pod Radhoštěm

Rožnovské Kurzy pečení pro vás připravily mimořádnou příležitost proniknout do tajů vzniku jednoho z největších klenotů Valašska, kterým je frgál. Legendární koláč, který proslavil náš kraj i daleko za hranice země, může vzniknout i pod vašima rukama.

Kam o víkendu s dětmi: Lovit kapry na Bítov nebo za broučky do Rožnova

Se zářím se tento víkend rozlučte buď na strašidelných zámeckých prohlídkách, s ústy plnými pochoutek, nebo třeba v některé ze zoologických zahrad. Speciální program je připraven v pražské i děčínské.

Půjčovna kol Rožnov

Pro návštěvníky Beskyd, údolí řeky rožnovské i vsetínské Bečvy, Rožnovska, Pusteven i Velkých Karlovic, návštěvníky Valašska, milovníky přírody a zdravého pohybu jsou připrena horská kola značky Scott, CTM, Cologna, Fort, ale také pravá česká klasika v podobě zrekonstruovaných „favoritek“.

Jurkovičova rozhledna v Rožnově zahájila druhou sezónu

Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm se v polovině dubna po zimní přestávce znovu otevřela návštěvníkům. Stavba podle desítky let starých návrhů slovenského architekta Dušana Jurkoviče byla dokončena loni. V první sezóně ji navštívilo více než 18 tisíc návštěvníků.

Řeka Bečva – řeka sjízdná po celý rok

Řeka Bečva vzniká soutokem Vsetínské a Rožnovské Bečvy ve Valašském Meziříčí. Řeka je největším levostranným přítokem Moravy. Nejvíce vody mívá řeka v březnu, nejméně v září, sjízdná je však během celého roku.

Vsetínská Bečva

Řeka Vsetínská Bečva, které se také říká Horní Bečva, protéká Zlínským krajem a je jednou ze dvou zdrojnic řeky Bečvy. Pramení na severozápadním svahu Javorníků a teče až do Valašského Meziříčí, kde se spojuje s Rožnovskou Bečvou (Dolní). Povodí měří 734 km2, délka sjížděného úseku je 54 km.

Na Josefský jarmark do Rožnova pojede i parní vláček

Josefský jarmark na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm se uskuteční 16. a 17. března. Dvoudenní doprovodný program nabídne vystoupení žáků rožnovských základních škol, cimbálových muzik, dechové hudby a taneční skupiny.