Rožnov

Vodní nádrž Horní Bečva

Vodní nádrž slouží k regulaci Rožnovské Bečvy, vodním sportům a ke koupání. Pláže jsou travnaté, vstup do vody písčitý a pozvolný. Ubytovat se můžete v kempu, občerstvení nabízí stánky či blízké restaurace.

Vrch Helštýn u Valašského Meziříčí

Vrch Helštýn se nachází v Rožnovské brázdě severovýchodně od Valašského Meziříčí, v nadmořské výšce 385 m n. M. Na vrcholu kopce najdete památník obětem první a druhé světové války a pěkné vyhlídkové místo. Od roku 2021 zde vyrůstá stromová katedrála.

Půjčovna elektrokol v Rožnově pod Radhoštěm

Naplánujte si výlet z Rožnova na Pustevny a Radhošť přes Horní Bečvu a Martiňák - na našem elektrokole to zvládne opravdu každý. Elektrokola Haibike vás překvapí svou lehkou ovladatelností a také krásným vzhledem.

Escape v Rožnově

Nabízíme originální únikovou hru pro celou rodinu Radegastův poklad a šifrovací hru na trase Pustevny - Radhošť , která je připravena pod názvem Za tajemstvím Radegasta.

V Rožnově pod Radhoštěm vaří pozlacená piva

Sázka na tradiční regionální produkt a vysokou kvalitu se vyplácí malému pivovaru v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho pivní speciály získaly hned tři ocenění na 26. ročníku prestižní mezinárodní soutěže Zlatá pivní pečeť v jihočeských Budějovicích. Ale pivo není to jediné, co Rožnovský pivovar nabízí.

Bison Ranch Rožnov v České Kanadě

Osada Rožnov, obklopená nádhernými lesy, loukami a pastvinami, leží u Českého Rudolce uprostřed přírodního parku Česká Kanada. V roce 2007 tu manželé Dirk a Eva van de Poel koupili ruinu starého statku a pustili se do ekologického chovu bizonů, na české poměry neobvyklých hospodářských zvířat.

Rožnovský skanzen otevře Billův dům

Roubenku známou jako Billův dům poškodil v rožnovském skanzenu už před dvěma lety padající strom. O Velikonocích se od té doby poprvé otevře návštěvníkům, prohlédnou si také vybavení interiéru.

Kurzy pečení frgálů v Rožnově pod Radhoštěm

Rožnovské Kurzy pečení pro vás připravily mimořádnou příležitost proniknout do tajů vzniku jednoho z největších klenotů Valašska, kterým je frgál. Legendární koláč, který proslavil náš kraj i daleko za hranice země, může vzniknout i pod vašima rukama.

Kam o víkendu s dětmi: Lovit kapry na Bítov nebo za broučky do Rožnova

Se zářím se tento víkend rozlučte buď na strašidelných zámeckých prohlídkách, s ústy plnými pochoutek, nebo třeba v některé ze zoologických zahrad. Speciální program je připraven v pražské i děčínské.

Půjčovna kol Rožnov

Pro návštěvníky Beskyd, údolí řeky rožnovské i vsetínské Bečvy, Rožnovska, Pusteven i Velkých Karlovic, návštěvníky Valašska, milovníky přírody a zdravého pohybu jsou připrena horská kola značky Scott, CTM, Cologna, Fort, ale také pravá česká klasika v podobě zrekonstruovaných „favoritek“.

Jurkovičova rozhledna v Rožnově zahájila druhou sezónu

Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm se v polovině dubna po zimní přestávce znovu otevřela návštěvníkům. Stavba podle desítky let starých návrhů slovenského architekta Dušana Jurkoviče byla dokončena loni. V první sezóně ji navštívilo více než 18 tisíc návštěvníků.

Řeka Bečva – řeka sjízdná po celý rok

Řeka Bečva vzniká soutokem Vsetínské a Rožnovské Bečvy ve Valašském Meziříčí. Řeka je největším levostranným přítokem Moravy. Nejvíce vody mívá řeka v březnu, nejméně v září, sjízdná je však během celého roku.

Vsetínská Bečva

Řeka Vsetínská Bečva, které se také říká Horní Bečva, protéká Zlínským krajem a je jednou ze dvou zdrojnic řeky Bečvy. Pramení na severozápadním svahu Javorníků a teče až do Valašského Meziříčí, kde se spojuje s Rožnovskou Bečvou (Dolní). Povodí měří 734 km2, délka sjížděného úseku je 54 km.

Na Josefský jarmark do Rožnova pojede i parní vláček

Josefský jarmark na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm se uskuteční 16. a 17. března. Dvoudenní doprovodný program nabídne vystoupení žáků rožnovských základních škol, cimbálových muzik, dechové hudby a taneční skupiny.

Tipy na adventní víkend: Vánoční jarmarky na hradech a vypouštění balónků Ježíškovi

Na horách sněží a meteorologové slibují na víkend půl metru sněhu. Ideální čas nasadit letos poprvé lyžařskou výzbroj. V Horní Malé Úpě zahajují v sobotu běžkařskou sezónu. Pokud se nechystáte na lyže, vydejte se na jarmarky a kostýmované prohlídky, které se o víkendu konají na Šternberku, Bouzově, Napajedlech, Rožnově, Jaroměřici, v Rosicích, Svojanově, Grabštejnu a Zubrnici.