Častolovice

Zámek Častolovice nabízí zážitky po celý rok

Celoročně otevřený zámecký zvěřinec v Častolovicích se stal vyhledávaným cílem návštěvníků ze široka daleka. Nejčastěji přijíždějí rodiny s dětmi úplně malými či školou povinnými, které bývají během jeho prohlídky doslova v sedmém nebi.

Zámek Častolovice provoněný růžemi otvírá své brány

Zámek Častolovice se veřejnosti letos poprvé otevře v úterý 2. června. Návštěvníci mohou přijíždět každý den od 9 do 18 hodin, kromě pondělí. Navíc mohou využít novinku letošní sezóny a zakoupit si vstupenky na prohlídku předem on-line. Prodej vstupenek v pokladně na nádvoří zůstal rovněž zachován.

Zámek Častolovice se proměnil v růžové království

Ke každému zámku neodmyslitelně patří park, který bývá stejně jako zámek chloubou majitelů a vyhledávaným cílem návštěvníků. Ne jinak je tomu v případě zámku v Častolovicích, renesanční perly pod Orlickými horami.

Minizoo na zámku Častolovice

Majitelka zámku miluje nejen květiny, ale i zvířata. Proto založila a neustále rozšiřuje a vylepšuje zámecký zvěřinec. Zvěřinec je otevřen celoročně.

Kaple sv. Máří Magdalény v Častolovicích

Pozdně gotická kaple vystavěná roku 1580 zbožnou paní Magdalenou z Donína, manželkou Fridricha z Oppersdorfu.

Floriánova huť - sklárna ve stodole v Častolovicích

V roubené chalupě nesoucí název Floriánova huť, podle patrona těch, kteří pracují s ohněm, nenajdete ve stodole dobytek nebo čerstvě sklizenou úrodu. K vidění je zde pec na výrobu skla, které je známé nejen v České republice, ale i v Nizozemsku, Belgii nebo Americe.

Tipy na víkend: Poslechněte si adventní koncert, poznejte zblízka víno

Blíží se druhý adventní víkend a s ním i příjemné adventní koncerty. Vyrazit na ně můžete například na Chateau Mcely, na zámek Kozel nebo Častolovice. Pokud jste z Brna nebo okolí, můžete zavítat na festival vín, který se koná v sobotu i v neděli.

Netradiční noční prohlídky připravil zámek Častolovice

Zámek Častolovice je jedním ze tří historických šlechtických sídel, která se v kraji pod Orlickými horami otevřou veřejnosti v sobotu 27. srpna v rámci Hradozámecké noci 2016. Na Rychnovsku se do projektu letos zapojí ještě zámek Opočno a hrad Potštejn.

Královna květin provoněla zámek Častolovice

Zámek Častolovice se v průběhu let z čistě historicky cenného objektu „převtělil” do multifunkčního areálu, kde si každý návštěvník najde svoji parketu. V současné době si zde spolu s vyznavači historie, památek, výtvarného umění, krásné přírody a rodiči s dětmi dávají dostaveníčko milovníci růží.

Růžová zahrada v zámeckém parku v Častolovicích

Růžovou zahradu v Častolovicích založila matka dnešní majitelky Diany Phipps Sternbergové. Růžová zahrada je spojena s vodní zahradou a přítomné lavičky přímo vybízejí k odpočinku v centru přírodních skvostů.

Častolovice: Na kávě u paní hraběnky

Renesanční zámek nechala postavit roku 1694 na místě vodní tvrze Magdaléna z Donína, manželka Jana Bedřicha z Oppersdorfu. Do rukou Šternberků přešel roku 1694 a od té doby zde hospodařili až do druhé světové války, kdy se dostal pod německou nucenou správu.

Jako růže od Casanovy obklopují Častolovice královny květin

Skrytá za vzrostlými stromy vykukuje měděnkou pokrytá věž častolovického zámku. Stojí nad branou, kterou vejdete z hluku výpadovky na Moravu do světa časů dávno minulých. Od zámeckého průčelí sídla jednoho z nejznamenitějších českých rodů - Sternbergů - se táhnou do nitra parku stovky keřů růží.

Renesanční zámek Častolovice otevře své brány i o Velikonočním pondělí

Zámek Častolovice otevřel své brány veřejnosti 15. dubna a hned na úvod letošní sezóny připravil první speciality. Tou je zajímavá výstava v zámecké galerii a také možnost navštívit Častolovice mimořádně během Velikonočního pondělí, tedy 21. dubna.

Zámek Častolovice - skvost české historické architektury

Renesanční zámek je obydlen a otevřen návštěvníkům i různým společenským akcí. K zámku přiléhá anglický park se zvěřincem.