Doudleby nad Orlicí

Kam o víkendu s dětmi: Přivítejte Velikonoce, zajděte na tvořivou dílnu

Skutečné jaro se zelenými stromy je sice ještě v nedohlednu, ale pokud se ho už nemůžete dočkat, přivítejte ho v předstihu. Na řadě míst se o víkendu konají velikonoční trhy, například v Praze, u Plzně nebo na zámku Doudleby nad Orlicí. S dětmi můžete zajít také na několik tvořivých dílen, které se rovněž ponesou v jarním a velikonočním duchu.

Babiččin dvoreček v Doublebech nad Orlicí

Menší zookoutek s názvem Babiččin dvoreček můžete navštívit v rámci prohlídky zámku Doudleby nad Orlicí. Uvidíte exotická, ale i domácí zvířátka.

Zámek Doudleby nad Orlicí láká návštěvníky na nové zážitky

Prohlídku vzácných interiérů, ale také procházku udržovaným parkem a přilehlou oborou, dále Babiččin dvoreček s mnoha zvířaty, přírodovědné muzeum, expozici kočárků a panenek a galerii výtvarného umění - to vše tzv. „pod jednou střechou“ nabízí zámek v Doudlebách nad Orlicí.

Zámek Doudleby nad Orlicí nachystal pro letošní sezónu několik novinek

Půvabnému zámku v Doudlebách nad Orlicí neodolal ani režisér Juraj Jakubisko, který tu točil scény pro svůj velkofilm Báthory. Mnoho krás zde nacházejí také "obyčejní" návštěvníci, pro které je připraveno pro letošní rok několik novinek. Patří k nim i nově vybudovaná Galerie výtvarného umění.

Návštěvníci zámku Doudleby nad Orlicí se mohou těšit na několik překvapení

Nevelký, ale půvabný zámek v Doudlebech nad Orlicí patří svou unikátní sgrafitovou výzdobou ke skvostům mezi památkami nejen východních Čech, ale celé České republiky. Nádherná sgrafita pokrývají všechna vnější i vnitřní průčelí, ale objevují se dokonce i na sedm metrů vysokých komínech.