Bohdašín

Poutní místo Rokole pod Orlickými horami proslavil léčivý pramen, který nikdy nevysychá

V podhůří Orlických hor se na okraji lesa u obce Bohdašín nachází místo s velkým duchovním rozměrem. Jeho název Rokole svědčí o původu v daleké minulosti, kdy se takto nazývala rokle. Studánka, která ve zdejší rokli vždy byla, nikdy nevysychala a vodu z ní čerpali lidé z blízkého a širokého okolí.

Klopotovské údolí - obůrky s ochočenou lesní zvěří

Klopotovské údolí u Nového Města nad Metují leží na žluté turistické značce v blízkosti Bohdašínského potoka. Najdete v něm nádhernou přírodu, ale největší atrakcí jsou obůrky s ochočenou lesní zvěří.

Mariánské poutní místo Rokole u Bohdašína

Půvabné poutní místo se zázračným pramenem, křížovou cestou, kaplí, kostelem a Loretou se nachází na kraji lesa nedaleko Nového Hrádku a patří do obce Bohdašín a farnosti Slavoňov. Původ tohoto poutního místa sahá jistě do dávné minulosti, neboť jméno Rokole je prastarý tvar slova "rokle".

Zřícenina hradu Výrov - Juránkova vyhlídka

Hrad stál na skále na soutoku Bohdašínského potoka a Metuje. V místech zříceniny je dnes Juránkova vyhlídka, která skýtá krásné pohledy v každé roční době. Za zříceninou hradu se nachází kaplička zasvěcená Čtrnácti svatým pomocníkům.