Říčky v Orlických horách

Bikepark Říčky v Orlických horách

Pro všechny bikery ve Ski centru Říčky připravili parádní sjezdovou trať, která vede po sjezdovkách a nejbližším okolí. Vyrazte s rodinou nebo partou přátel do nového bikeparku v Orlických horách!

Záhadné menhiry v Říčkách

Pokud máte rádi tajemno, zastavte se u menhirů nad obcí Říčky v Orlických horách, kde se tyčí dva až pět metrů vysoké křemencové kvádry. Nikdo neví, kdo je sem umístil, podle německého tisku tu stávaly už mezi válkami.

FotbalPark Nebeská Rybná - fotbalgolf v Orlických horách

Certifikované hřiště Fotbal park Nebeská Rybná se nachází v blízkosti Rokytnice v Orlických horách a zimního střediska Říčky v Orlických horách. Fotbal park leží v nadmořské výšce 560 m.n.m. A rozkládá se na výměře cca.2,5 ha. Je tvořen 18 jamkami s přírodních materiálů.

Aparthotel pod Zakletým v Říčkách v Orlických horách

Moderní Aparthotel pod Zakletým najdete v srdci Orlických hor, v obci Říčky. Hotel nabízí apartmánové ubytování s mnoha výhodami a službami, které jsou zahrnuty v ceně pobytu. Ubytování si můžete zpestřit návštěvou wellness centra či dalšími sportovně-rekreačními aktivitami, které se zde nabízejí.

Pěchotní srub R-S-87 Průsek v Říčkách v Orlických horách

Objekt patří ke klasickým dvoupatrovým betonovým bunkrům, jejichž největší množství se nachází právě na severní hranici naší země. Tento srub je zajímavý tím, že měl být vybaven téměř všemi druhy zbraní použitelných v pevnostní linii.

Tipy na víkend: Pivní slavnosti, jízda na opilém kole, triatlon, slet balónů

V sobotu poteče v Harrachově pivo proudem, konají se tam totiž pivní slavnosti, kde můžete soutěžit o nejrychleji vypitý půllitr nebo v jízdě na opilém kole. Sportovat můžete na Lipně a v Říčkách v Orlických horách. Veteráni se sjedou v Olomouci a ve Strýčkovicích. Nad Telčí budou létat horkovzdušné balóny.

Tipy na víkend: Cyklistický veletrh, renesanční průvod a Bafuňářské závody

Společně s příchodem jara (alespoň kalendářním) se otevírají hrady i zámky. Začíná turistická sezóna. V Českém Krumlově půjde městem renesanční průvod, v Praze se koná cyklistický veletrh a poběží se maraton. Lyžařskou sezónu ukončí ve Svatém Petru snowboardový festival, v Říčkách v Orlických horách se pojedou Bafuňářské závody.

Říčky - bezva lyžovačka za přijatelné ceny

S trochou závisti se ohlédnu za sebe. Sjezdaři, které tu vyplivla čtyřsedačková lanovka, si upravují výzbroj a sviští z vrchu Zakletý (996 m n. M.) v Říčkách v Orlických horách. Mráz mě nutí dát se co nejrychleji do pohybu. Mám jasný cíl – dostat se na Pěticestí a odtud k dělostřelecké tvrzi Hanička, doporučované v průvodcích jako tip na výlet.