Rokytnice v Orlických horách

Barokní kostel Všech svatých v Rokytnici v Orlických horách

Farní kostel na náměstí vybudován v l. 1679-84. Jeho předchůdcem byla dřevěná svatyně ze 14. stol., zničená požárem v r. 1661.

Zámek v Rokytnici v Orlických horách

Raně barokní zámek na náměstí T. G. Masaryka s nádvořím a pilířovými arkádami vybudovaný v 2. pol. 16. stol. Původně jako pozdně renesanční.

Srub Na Holém

V sedle (750 m n. M.), jímž prochází silnice z Bartošovic do Rokytnice v Orlických horách, se nachází výjimečně zachovalý objekt těžkého opevnění, pěchotní srub R-S-74 "Na holém," který byl za Mnichovské krize zcela vybaven a vyzbrojen protitankovými kanóny a kulomety.

FotbalPark Nebeská Rybná - fotbalgolf v Orlických horách

Certifikované hřiště Fotbal park Nebeská Rybná se nachází v blízkosti Rokytnice v Orlických horách a zimního střediska Říčky v Orlických horách. Fotbal park leží v nadmořské výšce 560 m.n.m. A rozkládá se na výměře cca.2,5 ha. Je tvořen 18 jamkami s přírodních materiálů.

Sýpka z 19. století se proměnila ve svět přírody a řemesel Orlických hor

Jsou okamžiky, kdy na zimní dovolené nepřeje počasí nebo vás již nebaví lyžování a další sporty. Pro tuto chvíli jsou v městech i obcích připravena muzea, dílny a další expozice ukryté pod střechou a tudíž v teple a suchu. Jednou z takových je i Sýpka - Muzeum v Rokytnici v Orlických horách.

Brašnářská dílna pana Hemrlíka v Rokytnici v Orlických horách

Moderní kabely, ale také opasky, kapsáře a podobné doplňky, které nosili už staří Skotové. To všechno se rodí v brašnářské dílně Ladislava Hemrlíka v Rokytnici v Orlických horách. Přiučit se tomuto řemeslu můžete i vy pomocí workshopů, které se zde pořádají.

Muzeum Sýpka v Rokytnici v Orlických horách – řemesla a příroda Orlických hor

Nové interaktivní muzeum přírody a řemesel Sýpka v Rokytnici v Orlických horách, které vzniklo v objektu bývalé sýpky, je zaměřeno především na děti. Ty se mohou v muzeu brodit potokem, vidět zblízka čápa černého nebo třeba vyrábět lubové krabičky a perličkové vánoční ozdoby.

V Rokytnici otevřelo interaktivní muzeum řemesel a přírody

Rokytnice v Orlických horách na Rychnovsku má pro turisty od minulého víkendu nový tahák. Je jím zrekonstruovaná sýpka, v jejímž interiéru vzniklo muzeum. Jeho expozice se zaměřuje na zdejší přírodu a také řemeslnou tradici.

Tipy na víkend: Masopusty, fašank, snowboard festival a irský bál

Nadcházející víkend je ve znamení fašanku a masopustů. Konají se v Kadani, Rokytnici v Orlických horách, ve Valtickém podzemí, na Slezko-ostravském hradě a Strání. Na irský bál jeďte do Liberce, za Evropským snowboard festivalem na Klínovec.

Dělostřelecká tvrz Hanička - zpravodajská centrála v pohraniční pevnosti

V lesích nad Rokytnicí v Orlických horách byla v roce 1937 vybudována dělostřelecká tvrz Hanička, pojmenovaná podle zdejší trampské osady. Někdejší vojenské zařízení na sklonku vlády komunistické strany získalo nové využití. Kvůli němu byl vstupní objekt skryt pod novodobou dostavbu. Přísné utajení si vyžádalo také úpravu turistických cest v okolí.

Muzeum lokálky Rokytnice v Orlických horách

Železniční muzeum se nachází v budově původní výtopny parních lokomotiv z roku 1906 v Rokytnici v Orlických horách. Budova je vyhlášena kulturní památkou ČR.