Děčín

Tyršův most v Děčíně

Tyršův most v Děčíně v roce 1933 nahradil Řetězový most císařovny Alžběty. V době otevření byl Tyršův most největší svého druhu v Československu. Jméno dostal po děčínském rodákovi Dr. M. Tyršovi.

Rozhledna Sokolí vrch

Rozhledna stojí na stejnojmenném vrchu v nadmořské výšce 512 m nad Děčínskou kotlinou, asi 4 km od města Děčín. Z vrcholu i z rozhledny se nabízí pěkný výhled do kraje. Rozhledna byla otevřena v roce 2004.

Růžovský vrch v Českém Švýcarsku – Děčínská Fudžijama

Růžovský vrch si díky své mohutnosti, kterou dominuje zdejší krajině, vysloužil přezdívku Děčínská Fudžijama. Lidově se mu říká jednoduše Růžák. Podobnost se vzdáleným asijským vulkánem dokládá nejen majestátní vzhled, ale také společný, sopečný původ.

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Hřensku

Jedná se o nejníže položený kostel na území České republiky. Kostel byl vystavěn v letech 1786 – 1787, údajně na podnět císaře Josefa II., který se v místě zastavil cestou do Děčína.

Lekce veslování v Děčíně

Kurz veslování je zaměřen na širokou veřejnost. V tomto kurzu si zkusíte různé veslařské techniky.

Temně černé Ostrovské skály jsou téměř kapesním a málo známým skalním městem

Ostrovské a Volské skály jsou zapadlé, zastrčené, a to je dobře. Leží mezi hojně navštěvovanými Tiskými stěnami a Děčínským Sněžníkem, odbočku z hřebenovky můžete snadno minout. Což se většinou stává, málokdo ví, že na konci asfaltky klikatící se lesem najde nádherný koupací Ostrovský rybník.

Rozhlednu na Děčínském Sněžníku chtěli kvůli havarijnímu stavu strhnout

Jedné z našich nejhezčích rozhleden hrozilo před pár desítkami let stržení. Byla ve velmi špatném stavu, restauraci u její paty zničili vandalové. Největší tuzemská stolová hora Děčínský Sněžník by přišla o dominantu, návštěvníci o úžasné výhledové místo. Naštěstí se tak nestalo, tak vzhůru na vrchol.

Národní park České Švýcarsko má v Děčíně své nádraží

Značkou Nádraží národního parku České Švýcarsko se od pátku chlubí hlavní nádraží v Děčíně. Získalo novou výzdobu i nápisy. Po vzoru německého Národního parku Saské Švýcarsko má přilákat do oblasti více turistů, kteří dorazí vlakem. V budoucnu by v okolí parku měla přibýt i další podobná nádraží.

Děčínská ferrata se znovu otevírá po zimní přestávce

Děčínská ferrata svou další sezónu oficiálně odstartuje v sobotu 1. dubna po zimní pauze, která trvá již od 15. listopadu loňského roku.

Hodinárium na zámku v Děčíně

V půdních prostorách zámku Děčín vzniklo Hodinárium – expozice časoměrných strojů. Výstava je zaměřena na prolínání technických exponátů, zejména velkých věžních strojů. Uvidíte zde však různé hodiny a také jejich příslušenství.

Labská cyklostezka v Českém středohoří

Cyklostezka (trasa č. 2, EuroVelo 7) začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín přes Hřensko, odkud pokračuje dále do Německa.

Rozhledna Děčínský Sněžník prošla rekonstrukcí

Nákladnou rekonstrukcí prošla během posledních let rozhledna na Děčínském Sněžníku. Ta patří k nejstarším v Česku, je stará více než 150 let. Město Jílové, kterému rozhledna patří, pořádalo v sobotu u rozhledny u příležitosti jejího znovuotevření slavnost, mimo jiné na ní soutěžili profesionální i dobrovolní hasiči.

Kam o víkendu s dětmi: Rozlučte se s létem v indiánské osadě, vyrobte si vlastní svíčku

Prázdniny utekly jako voda a za pár dní děti opět usednou do školních lavic. Pokud jim chcete závěr léta zpříjemnit, můžete s nimi navštívit například Svíčkárnu Rodas v Olomouci, kde si s nimi můžete svíčku vyrobit. Nebo zavítejte do vesničky Rosehill v Růžové u Děčína, kde se s prázdninami rozloučí ve velkolepém indiánském stylu.

Kristin Hrádek - vítězný restaurant a hotel

Kristin Hrádek je nově zrekonstruovaný hotel a restaurace nacházející se v lesích česko-německého příhraničí několik kilometrů severozápadně od Děčína. Místní restaurace obsadila druhé místo v prestižní anketě Mauerův výběr Grand restaurant 2016.

Děčínský zámek vystavuje mechanické hodiny, nechybí ani bizarní kousky

Děčínský zámek vystavuje převážně mechanické hodinové stroje, nejstarší je ze 17. století. Návštěvníci stálé expozice uvidí řadu unikátních kousků. Na zámeckou půdu, kde je výstava umístěna, stroje tvůrci expozice stěhovali v září.