Dolní Morava

Nejdelší visutý most pro pěší na světě se otevírá veřejnosti

V pátek 13. května se v areálu Dolní Morava otevírá nejdelší visutá lávka pro pěší na světě. Je dlouhá 721 metrů, jak napovídá i její název Sky Bridge 721. První odvážlivci se po jednosměrném mostě projdou v 10 hodin dopoledne, zpět k nástupnímu místu je přivede naučná stezka věnovaná místní přírodě a historii.

Skitour Test Centrum Dolní Morava

Taky už si nějaký čas říkáte, že to musíte zkusit, že už vám to hoblování sjezdovek nepřináší takovou radost jako dřív a přitom lyžování máte pořád v sobě… Změna na lyžích, ta pomůže. Vyzkoušejte skialpy na Dolní Moravě!

Naučná stezka okolo K-S 5 okolo Dolní Moravy

Naučná stezka K-S 5 vás seznámí na 7 zastaveních s jednotlivými částmi československého opevnění v obci Dolní Morava.

Snow Trails U Slona na Dolní Moravě

Top freestyle a fun zóna pro všechny, kteří se chtějí na lyžích bavit, to čeká všechny lyžaře a snowboardisty v Horském resortu Dolní Morava. Je zde Cross Trail, Fun Trail a Jump Trail - zábavné tratě s klopenými zatáčkami, řadou překážek a skoků, terénními vlnami a trať se závodními brankami.

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří interaktivní atrakce pro děti v podobě 13 metrů vysokého mamuta je novou dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě!

Relax a sport resort Dolní Morava

Horské středisko s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních a rekreačních aktivit včetně adrenalinových. Najdete zde lanový park, bobovou dráhu, lanovku k chatě Slaměnka, Mamutíkův vodní park, disc golf, cyklo a pěší trasy, single traily, v zimě Ski areál Sněžník a mnoho dalšího.

Lesní zážitkový park na Dolní Moravě

Unikátní zážitkový park uprostřed lesa s kouzelnými lesními domečky v korunách stromů a mnoha atrakcemi pro děti objevíte v Relax a sport resortu Dolní Morava.

Resort Dolní Morava otevře jedinečnou Stezku v oblacích

Letošní vichřice pracovníkům Sport a relax resortu Dolní Morava udělala čáru přes všechny plány, vyhlídková stezka s naučnými prvky měla být otevřena již ze začátku letní sezóny. Přes spoušť v lese, kde to odskákaly zejména dětské atrakce, se na dřevěné věži tyčící se nad údolím nepřestalo pracovat.

Obří Stezka v oblacích na Dolní Moravě finišuje k otevření

Stezka v oblacích se měla stát trhákem letní sezóny Relax a sport resortu Dolní Morava. Nedávná vichřice plány zhatila, poničila i Mamutíkův vodní park a vykácela průseky v lese. Atrakce jsou dávno v provozu, jen Stezka má skluz. Otevřou ji koncem října.

Fun Park Dolní Morava

Fun Park Dolní Morava nabízí ideální místo, kde strávit s dětmi odpoledne. Kromě oblíbeného nafukovacího hradu si zde děti můžou vyzkoušet trampolíny, bungee trampolínu či dětský kolotoč a lezecké stěny. Aktivity jsou určeny pro děti všech věkových kategorií.

Vrchol rozhledny dolnomoravské Stezky v oblacích se dotkne nebe

Rozhledny našinci milují, proto se každý rok někde vyloupne nějaká nová. Bývala i na Králickém Sněžníku, vrchu vévodícímu údolí, v němž se nachází oblíbený sportovně relaxační areál Dolní Morava. Zdánlivě už tu všechno mají, jen rozhledna jim chyběla. Vyhlídkový Klepáč stojí na hřebeni mimo areál.

Dolní Morava vybuduje unikátní Stezku v oblacích

V Dolní Moravě na Orlickoústecku vznikne nová turistická atrakce. Téměř 50 metrů vysoká dřevěná vyhlídka nese název Stezka v oblacích a stavět se začne po Velikonocích. První návštěvníky by měla přivítat v druhé polovině léta, uvedl obchodní ředitel společnosti Sněžník Martin Palán.

Klášter nad Králíky nabízí tajuplné večerní prohlídky

Rozsáhlý barokní poutní areál na Hoře Matky Boží nad městečkem Králíky si můžete během zimních měsíců prohlédnout i po setmění. Areál s více než třísetletou historií leží jen pár minut cesty autem od lyžařských středisek Dolní Morava a Větrný vrch a také v dosahu dalších areálů – Červená Voda, Kraličák, Kunčice nebo Kouty nad Desnou.

Děvín - nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů

Děvín je se svými 554 m.n.m nejvyšším vrcholem Pavlovských vrchů a zároveň národní přírodní rezervací a jádrovým územím CHKO Pálava a biosférické rezervace Dolní Morava.

Pěchotní srub K - S 5 U potoka - nejlépe zrekonstruovaný objekt na Kralicku

Jedním ze zpřístupněných objektů předválečného pohraničního opevnění je pěchotní srub K-S 5 "U potoka" nacházející se v jižní části obce Dolní Morava. Jeho výzbroj tvořily dva protitankové kanóny a 13 kulometů. Posádka čítala 40 mužů.