Dolní Morava

Témata

Obří mamut v resortu Dolní Morava

Obří interaktivní atrakce pro děti v podobě 13 metrů vysokého mamuta je novou dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě!

Relax a sport resort Dolní Morava

Horské středisko s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních a rekreačních aktivit včetně adrenalinových. Najdete zde lanový park, bobovou dráhu, lanovku k chatě Slaměnka, Mamutíkův vodní park, disc golf, cyklo a pěší trasy, single traily, v zimě Ski areál Sněžník a mnoho dalšího.

Lesní zážitkový park na Dolní Moravě

Unikátní zážitkový park uprostřed lesa s kouzelnými lesními domečky v korunách stromů a mnoha atrakcemi pro děti objevíte v Relax a sport resortu Dolní Morava.

Resort Dolní Morava otevře jedinečnou Stezku v oblacích

Letošní vichřice pracovníkům Sport a relax resortu Dolní Morava udělala čáru přes všechny plány, vyhlídková stezka s naučnými prvky měla být otevřena již ze začátku letní sezóny. Přes spoušť v lese, kde to odskákaly zejména dětské atrakce, se na dřevěné věži tyčící se nad údolím nepřestalo pracovat.

Obří Stezka v oblacích na Dolní Moravě finišuje k otevření

Stezka v oblacích se měla stát trhákem letní sezóny Relax a sport resortu Dolní Morava. Nedávná vichřice plány zhatila, poničila i Mamutíkův vodní park a vykácela průseky v lese. Atrakce jsou dávno v provozu, jen Stezka má skluz. Otevřou ji koncem října.

Fun Park Dolní Morava

Fun Park Dolní Morava nabízí ideální místo, kde strávit s dětmi odpoledne. Kromě oblíbeného nafukovacího hradu si zde děti můžou vyzkoušet trampolíny, bungee trampolínu či dětský kolotoč a lezecké stěny. Aktivity jsou určeny pro děti všech věkových kategorií.

Vrchol rozhledny dolnomoravské Stezky v oblacích se dotkne nebe

Rozhledny našinci milují, proto se každý rok někde vyloupne nějaká nová. Bývala i na Králickém Sněžníku, vrchu vévodícímu údolí, v němž se nachází oblíbený sportovně relaxační areál Dolní Morava. Zdánlivě už tu všechno mají, jen rozhledna jim chyběla. Vyhlídkový Klepáč stojí na hřebeni mimo areál.

Dolní Morava vybuduje unikátní Stezku v oblacích

V Dolní Moravě na Orlickoústecku vznikne nová turistická atrakce. Téměř 50 metrů vysoká dřevěná vyhlídka nese název Stezka v oblacích a stavět se začne po Velikonocích. První návštěvníky by měla přivítat v druhé polovině léta, uvedl obchodní ředitel společnosti Sněžník Martin Palán.

Klášter nad Králíky nabízí tajuplné večerní prohlídky

Rozsáhlý barokní poutní areál na Hoře Matky Boží nad městečkem Králíky si můžete během zimních měsíců prohlédnout i po setmění. Areál s více než třísetletou historií leží jen pár minut cesty autem od lyžařských středisek Dolní Morava a Větrný vrch a také v dosahu dalších areálů – Červená Voda, Kraličák, Kunčice nebo Kouty nad Desnou.

Děvín - nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů

Děvín je se svými 554 m.n.m nejvyšším vrcholem Pavlovských vrchů a zároveň národní přírodní rezervací a jádrovým územím CHKO Pálava a biosférické rezervace Dolní Morava.

Pěchotní srub K - S 5 U potoka - nejlépe zrekonstruovaný objekt na Kralicku

Jedním ze zpřístupněných objektů předválečného pohraničního opevnění je pěchotní srub K-S 5 "U potoka" nacházející se v jižní části obce Dolní Morava. Jeho výzbroj tvořily dva protitankové kanóny a 13 kulometů. Posádka čítala 40 mužů.

Chalupa Dolní Morava - ráj lyžařů i turistů

Dolní Morava je známá svým skiareálem a ideálními podmínkami pro lyžování až do Velikonoc. Ale nejen zimní pobyty si užijete v nové chalupě. Krásná, nezničená příroda přímo láká k relaxu, turistice, cykloturistice i využití dalších aktivit.

V "nové“ Dolní Moravě se pobaví nároční sjezdaři, malé děti i nelyžaři

„Užijte si hory plné zážitků“ – tímto heslem láká návštěvníky v letošní zimní sezóně Skiareál Dolní Morava v údolí pod Králickým Sněžníkem. Středisko se v posledních dvou letech proměnilo k nepoznání díky mohutným investicím. Na své si tu přijdou malé děti i zkušení jezdci vyhledávající náročné terény. Nudit se nebudou ani ti, kteří zimním sportům neholdují.

Adrenalin park a lyžařské centrum Dolní Morava

V Dolní Moravě ve Východních Čechách vznikl unikátní komplex, který nabízí celoroční aktivní i odpočinkové vyžití pro individuály i rodiny s dětmi. V zimě sem můžete vyrazit za lyžováním a v létě za cyklistikou či adrenalinem.