Horšovský Týn

Koupaliště ​Horšovský Týn

Horšovský Týn otevřel v roce 2023 nové, moderní koupaliště. V areálu jsou dva bazény s vodními atrakcemi i plavací dráhou, nechybí dva tobogány, rozlehlé pláže a spousta dalších atrakcí pro pohodový letní den.

Městská památková rezervace Horšovský Týn

Historické jádro města bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací v roce 1953 díky svým zachovalým památkám. Většina domů s gotickými základy byla přestavěna po velkém požáru na počátku 18. století a ukazují prvky lidového baroka.

Památky lákají: na Nebílovy, Horšovský Týn, Švihov a Červené Poříčí bude o víkendu zlevněné vstupné

Památková sezóna se pozvolna rozjela, tento týden ji zřejmě zbrzdí změna počasí, přesto ale zámky a hrady jsou připraveny na návštěvníky. V západních Čechách můžete využít víkendu 22. a 23. dubna k návštěvě čtyř objektů - Nebílov, Červeného Poříčí, Švihova a Horšovského Týna na reciproční vstupenku.

Zámek Horšovský Týn je skutečným klenotem západních Čech

Ne neprávem je zámek označován za západočeský Český Krumlov. Vzhledem ke své rozsáhlosti a vybavenosti nabízí návštěvníkům čtyři stálé okruhy. Spousta exponátů a architektura od gotiky přes renesanci k 19. století jsou doslova pastvou pro oči a ducha milovníků historie a umění.

Zámek v Horšovském Týně: jedna výstava pro holky a mámy, druhá pro kluky a táty

Hrad a zámek Horšovský Týn si na letošní návštěvnickou sezónu přichystal ne jednu, ale hned dvě zajímavé výstavy pro návštěvníky.

Rozhledna na Šibeničním vrchu nad Horšovským Týnem

Nedaleko města Horšovský Týn na Šibeničním vrchu, kde bývalo poutní a výletní místo, byla v roce 2010 vybudována rozhledna. Dřevěná hranolová věž vysoká 21,5 metru poskytuje dokonalý výhled na město, jeho okolí a pásmo Šumavy a Českého lesa.

Zámecký park Horšovský Týn

Svou rozlohou vzácných dřevin patří zámecký park v Horšovském Týnu k nejvýznamnějším parkům v západních Čechách. Romantická zákoutí přírodně krajinářského parku dotváří a oživuje několik staveb.

Vyhlídková věž kostela sv. Petra a Pavla Horšovský Týn

Věž kostela sv. Petra a Pavla, na náměstí v Horšovském Týně, je vysoká 38 m a umožňuje návštěvníkům po vystoupení 98 schodů překrásnou vyhlídku po okolním kraji.

Na zámku v Horšovském Týně vystavují na vánočních prohlídkách i rakev

Správa hradu a zámku Horšovský Týn v současné době připomíná úspěšnou letní výstavu Národního památkového ústavu.

Na zámek v Horšovském Týně přijede Popelka

Na zámek Horšovský Týn doputuje výstava kostýmů a rekvizit z nejoblíbenější československé filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku.

Starý japonský meč je nově k vidění na hradu a zámku v Horšovském Týně

Samurajský meč - katana je nově k vidění na jednom z prohlídkových okruhů Státního hradu a zámku Horšovský Týn.