Zima ve městě Hradec Králové

Tipy na víkend: Vyběhněte na Blaník, vyrazte na multižánrový festival

Zima sice není ani v polovině, ale pokud už cítíte, že si potřebujete zasportovat, vyrazte na běh vedoucí na horu Blaník. Závodů se ale můžete zúčastnit také v Hradci Králové. Na kulturu lákají například festivaly Hlína 2018 nebo Štramberské pyré, které nabídnou hudební multižánrovost, ale i divadelní vystoupení.

Nuuk - sauna a osvěžovna u Labe v Hradci Králové

NUUK je soukromý klub v Hradci Králové, který se skládá z přírodní pojízdné sauny se vstupem do řeky a maringotkové osvěžovny s kulturním podhoubím.

Wakeboarding a vodní lyžování v Hradci Králové

Cable Wake Park Hradec Králové nabízí skvělou adrenalinovou zábavu. Vyzkoušejte si vodní lyžování, wakeboarding. K dispozici vám budou tři vleky, ochotný personál, občerstvení a krásný areál. Využít můžete i trampolínu, slackline nebo paddleboarding.

Tipy na víkend: Vychutnejte si špičkovou gastronomii, vyrazte na valentýnský závod

Jaro se sice už pomalým krokem blíží, ale zima se stále hlásí o slovo. Na horách se tudíž koná několik sportovních akcí, na které můžete vyrazit. Je to třeba závod Karlův běh na Božím daru nebo Just Ride na Bukové hoře. V Hradci Králové vyrazte s milovanou polovičkou na valentýnský běh, pokud vás láká dobrá gastronomie v netradičním podání, nenechte si ujít pražský Chef Time Fest.

Kam o víkendu s dětmi: Na maškarní lyžovačku nebo za pravěkými giganty

Milovníci zimy a s ní spojených sportů si ještě tento víkend užijí své hobby do sytosti například na Lipně, ve Velkých Kralovicích nebo Hradci Králové. Ve svém živlu budou také příznivci masek a karnevalů.

Tipy na víkend: Za anděly jeďte do Úštěku, zaběháte si v Hradci Králové

Otrlé sportovce neodradí ani přituhující zima. V Hradci Králové se přesně takoví o víkendu sejdou kvůli předvánočnímu večernímu běhu. Kdo si chce advent vychutnat v poklidu, vyrazí na některý z mnoha trhů či jarmarků. Příznivce památek zase přilákají speciální hradní a zámecké prohlídky.

Bruslení na přírodním ledu v okolí Hradce Králové

Lákají vás zamrznuté rybníky a hladniny řek k bruslení? V okolí Hradce Králové se nachází několik lokalit, kde si můžete jídu po ledu dopřát. Zkuste rybníky v Městských lesích nebo jízdu po zamrzlém Labi či Orlici. Nezapomeňte však vyzkoušet stav ledu, bezpečná jízda je zaručena teprve od 7 cm výš.

Hradeckými Městskými lesy na běžkách

V Městských lesích u Hradce Králové mohou za dobrých sněhových podmínek běžkaři využít upravené stopy o celkové délce 25 kilometrů. Rovinatý terén zaručuje i začátečníkům bezpečné podmínky bez prudkých sjezdů a stoupání.

Zimní stadion Hradec Králové

Zimní stadion v Hradci Králové je víceúčelové sportovní zařízení, které je možné využívat po celý rok pro různé sportovní, společenské a kulturní akce.