Okres Hodonín

Expozice hornictví a sklářství v Dubňanech

Stálou expozici o historii hornictví a sklářství v Dubňanech a na Hodonínsku si můžete prohlédnout v Kulturním a informačním centru města Dubňany. Součástí expozic je i Slovácká jizba, která vznikla z iniciativy místních folklórních nadšenců.

Rozhlednna Na Podluží u Nového Podvorova

Rozhlednu, která záměrně připomínáí těžební naftovou věž, odkazující do nedávnou minulost kraje, můžete navštívit nedaleko Nového Poddvorova na Hodonínsku.

Toulání Prahou - procházka z Holešovic do Karlína

Procházka místy kam turisté nechodí a která přitom mají bohatou historii. Ostrov, který dnes nese název Štvanice je připomínán už v 11. století. Býval místem válečných střetů, ale i místem zábavy a sportu. Během procházky se dovíte některé zajímavosti a děti nebo pejsci se tu mohou trochu proběhat.

Úniková hra Exit It Hodonín

Zamčen v místnosti naplněné hádankami, nápovědami, hlavolamy. Máte 60 minut a jediný cíl - opustit místnost na čas, než vás chytí šílený řezník!

Kavárna Kočičí - Karlín

Originální kočičí kavárna v centru Prahy nabízí jedinečný zážitek pro váš volný čas. Příjemně strávené chvíle v přítomnosti osmi kočičích mazlíčků a výborné kávy a zákusků.

Pražský přívoz P7 Pražská tržnice – Ostrov Štvanice – Rohanský ostrov

Přívoz se sezonním provozem spojuje východní cíp ostrova Štvanice s oběma vltavskými břehy. Nabízí tak spojení na jinak obtížněji dostupný ostrov Štvanice, ale i rychlou a zajímavou přepravu mezi Holešovicemi a rozvíjejícím se Karlínem. V roce 2016 jezdí od 25.3. do 30.10.

Zámecké sklepy Strážnice - prohlídky historických sklepů s degustací

Historické zámecké sklepy ve slovácké Strážnici pocházejí již z konce 14. století a svou rozlohou o třech patrech nemají na Moravě obdoby.

Velkomoravské stezky Mikulčice

Rádi se účastníte cyklistických vyjížděk krásnou přírodou a současně chcete poznat novou krajinu a lidi spojené s ní?

Lipovské stezky - pro milovníky cyklistiky

Lipovské stezky jsou stezky pro horská kola umístěné na louce nad zahradou hotelu Helios. Navazují na paralelně se budující Lipovské stezky-Toč, které vedou lesním terénem.

Nejen Morava má Hodonín či Javorník. Víte, že je najdete i na Šumavě?

První vazba na Hodonín připomene jihomoravské Masarykovo rodiště, kde jakéhos mládence za vojáčka brali. Mnohem častější pojmenování Javorník evokuje třeba slezské město či s přídomkem Velký rozhlednu v Beskydech. Ale stejnojmenné obce na Šumavě si se vzdálenými jmenovci nikterak nezadají.

Zahradní železnice Vracov

V obci Vracov nedaleko Kyjova vybudoval spolek Železnice 600 250 metrů dlouhou zahradní železnici. Po úzkorozchodné trati postavené v letech 2007 až 2008 jezdí dvě vlakové soupravy o celkové kapacitě 35 osob. Zajímavostí je, že veškerý vozový park je vlastní výroby, nikoliv kopie vozidel ČD.

Ve strážnickém skanzenu návštěvníci hodně uvidí, jako bonus si tu mohou vyprat košili

Město Strážnice je především známé folklórními přehlídkami a slavnostmi. K zastávku tu ovšem zve i městské muzeum, skanzen pod názvem Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy a židovský hřbitov se synagogou.

V zahradě zámku Milotice se můžete procházet v dobovém kostýmu

Zámek Milotice, barokní perla jihovýchodní Moravy s překrásnou zahradou, nabízí návštěvníkům hned několik možností, jak strávit volný čas.

Galerie výtvarného umění v Hodoníně

Výstavy výtvarného umění (stálá expozice SVUM a současného umění, krátkodobé výstavy výtvarných umělců českých i zahraničních), koncerty, přednášky, animační programy pro děti, workshopy, komentované prohlídky, besedy s autory a další akce.

Strážnická vinařská stezka

Trasa vede částečně Dolnomoravským úvalem, směrem na východ dosahuje k podhůří Bílých Karpat. Nejdelší úsek prochází zvlněnou Hluckou pahorkatinou. Klikatá, více než stokilometrová trasa pokrývá rozsáhlé území, jehož západní hranici tvoří Bzenec a Rohatec, na východě dosahuje až k Boršicím a Hluku.