Okres Olomouc

Městská radnice s vyhlídkovou věží v Uničově

Radnice pochází z druhé poloviny 14. století nebo z počátku 15. století. Několikerá přestavba smazala původní gotický ráz stavby. V severovýchodním rohu byla přistavěna věž, která je vysoká 45 metrů a byla doplněna pavlačí pro strážce věže.

Městské opevnění s Medelskou bránou v Uničově

První písemná zmínka o městském opevnění pochází z roku 1327. Původně umožňovalo přístup do města pět městských bran. Zbytky středověké městské fortifikace jsou zachované na obvodu historického jádra města a jsou tvořeny z lomového kamene.

Muzeum U Vodní branky v Uničově

Muzeum je umístěno v bývalé městské zbrojnici, což je architektonicky pozoruhodná renesanční stavba z let 1575 až 1585. Má oválný půdorys, v obou podlažích jsou prolomena okna, hlavní vstup je kamenným zaklenutým portálem.

Muzeum baroka v Uničově

Muzeum baroka vzniklo rekonstrukcí památkově chráněného domu u fary. V minulosti objekt sloužil zřejmě jako ubytovací zařízení pro zaměstnance tehdejšího církevního úřadu. V poválečné době byl využit jako skladovací prostor.

Ololoď Kordulka v Olomouci

Řeka Morava obtéká historické centrum Olomouce a je z ní možnost spatřit řadu památek a dominant města z jiné perspektivy, než která se naskýtá při běžné prohlídce města. Součástí plavby je i povídání o historii města, jeho památkách a o řece samotné.

Šternberská hrobka ve Stupně

Empírová hrobka spoluzakladatele Národního muzea v Praze Kašpara Mária ze Šternberka, významného přírodovědce (paleontologa, botanika, mineraloga). Hrobka byla postavena v roce 1808.

Muzeum Josefa Hyláka v Radnicích

Muzeum sídlí v původně měšťanském domě z první třetiny 18. století, zvaném též Jakšovský, později Falkův. Tento právovárečný dům později tvořil součást zámeckého komplexu a sídlila v něm hospodářská správa Šternberského panství.

Kostel sv. Anny a sv. Jakuba Většího ve Staré Vodě

Stará Voda je zaniklá ves, z níž se dochoval kostel, který s bezprostředním okolím od 1. ledna 2016 patří k obci Město Libavá, do roku 2015 spadal do vojenského újezdu Libavá.

Opevnění Olomouce – fortový věnec pevnůstek okolo města

Fortový „věnec“ je unikátním projektem podplukovníka Wurmba z roku 1850 představujícím modernizaci Olomoucké pevnosti - přeměnu bastionové pevnosti na pevnost fortovou (táborovou). Na konci 19. století byla Olomouc nedobytným městem, systém byl rozebrán až před 1. sv. Válkou.

Na letní Floře Olomouc bude i armáda čínského císaře

Záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta i řadu dalších atraktivních lákadel, kterými budou mj. Například přehlídka Vyznání růžím či unikátní výstava čínské Terakotové armády, nabídne letošní letní etapa mezinárodního zahradnického veletrhu Flora. Na olomouckém výstavišti se uskuteční od 17. do 20. srpna.

Paseka Zlatá studna na Šumavě

Jediný dochovaný objekt na Zlaté studni je dnes chalupa patřící TJ Blatná, po ostatních objektech je možno místy nalézt pouze zbytky základů.

Pravoslavný chrám sv. Ludmily v Řimicích

Malý kostelík se nachází nedaleko Olomouce v obci Řimice. Kostelík je přístupný v době bohoslužeb. Na vstupní straně je nízká čtverhranná přístavba se zvonicí a freskou sv. Cyrila a Metoděje vytvořenou r. 1972 podle kresby Mikoláše Alše.

Wake Park Náklo

V areálu Wake Park Náklo jsme vybudovali vodní vlek Wakemaster 2.0 určený pro nadšence wakeboardingu a vodního lyžování. Na nově vzniklých písčitých plážích se budete cítit jako u moře.

Kamzíkova stezka u Olomouce

13 metrů nad zemí se najdete zábavný systém prolézaček, chodníků, žebříků a lan. 15 metrovou skluzavkou se poté dostanete opět na výchozí bod. Vhodné pro děti i dospělé.

Kukuřičné bludiště Olomouc

Přijďte navštívit rodinku Kukuřičáků hlídající bludiště v kukuřičném poli, které je velké jako celé fotbalové hřiště! Bludiště naleznete v městské části Nová Ulice poblíž Aquaparku Olomouc a Kukuřičáci už se nemohou dočkat, až je navštívíte!