Okres Olomouc

Famfrpál v Olomouci

Famfrpál (quidditch) je moderní týmový sport, který v posledních letech dobývá Evropu. Pojď si ho s námi zahrát v Olomouci. Je jedno, jestli jsi holka nebo kluk, baví tě sporty nebo spíš fantasy - toto je akce pro tebe. Všechno vybavení máme, hrajeme pro zábavu a zadarmo!

Virtuální realita Olomouc

Ve virtuální realitě zažijete na vlastní kůži setkání s velrybou nebo se pokusíte přežít v postapokalyptickém světě.

Olomoucký orloj s figurkami proletářů

Dnešní kuriózní podoba olomouckého orloje pochází z let 1947–1955, kdy svaté muže nahradili pracující, plesající a sportující Hanáci. Skleněné mozaiky s náměty Jízdy králů, Průvodu královniček, Dělníka, Chemika a alegorie dvanácti měsíců dodal národní podnik Česká mozaika v Novém Boru.

Poeziomat v Olomouci

Poeziomat v Olomouci je druhým v České republice.

Tipy na víkend: Zaběhejte si na silvestra, pokochejte se novoročním ohňostrojem

Poslední den roku nemusíte strávit jen doma u televize nebo v baru. Sportovně ho strávíte na silvestrovském běhu v Praze nebo v Chebu. Světelné efekty novoročního ohňostroje si můžete užít třeba ve středočeských Benátkách nad Jizerou či v Olomouci.

Zámek Velká Bystřice

Stylový hotel a restaurace v srdci města Velká Bystřice nabízí rekonstruované prostory pro ubytování, gurmánskou turistiku a pořádání společenských událostí včetně svateb.

Tipy na víkend: Oslavte svatého Martina, pochutnejte si na sladkém

Víkendu tentokrát vévodí sobotní svátek svatého Martina, jemuž je zasvěcena spousta akcí po celé republice. Víno a husí speciality ochutnáte třeba v Kutné Hoře, na hradu Radyně nebo ve Vizovicích. Vyrazit můžete i na festival dortů v hlavním městě nebo na výstavu minerálů v Olomouci.

Výzdoba schodiště barokního zámku dala vzniknout jménu pražské Troje

Osada známá Horní Ovenec změnila po stavbě šternberského zámku jméno na Troju. Jeden z nejhezčích českých barokních zámků vznikl jako letní rodové sídlo v 17. století. Obrovská vila s parkem a dříve i vinicí, patřící nyní do botanické zahrady, byla letním sídlem V. V. Šternberka a jeho choti Kláry.

Expozice Historie Potštátska

Expozice sídlí v renesančním zámku, který byl postaven na začátku 17. století. Prezentuje bohatou a zajímavou historii Potštátska - nejen města Potštátu, ale celého okolí, včetně místních částí a zaniklých obcí na území vojenského výcvikového prostoru Libavá.

Divadlo na cucky v Olomouci s galerií a kavárnou

Divadlo na cucky sídlí v novém kulturním centru, které oživilo Dolní náměstí v Olomouci. Jde o prostor pro českou i mezinárodní uměleckou scénu a místo pro volnočasové aktivity napříč generacemi. Součástí prostor je galerie a také kavárna.

Jihoslovanské mauzoleum v Bezručových sadech v Olomouci

Památka ukrývá ostatky jugoslávských vojáků z první světové války. Jedenáct metrů vysoká stavba ve stylu monumentálního neoklasicismu byla postavena v roce 1926. V současné době prochází rekonstrukcí, poté bude zpřístupněno veřejnosti.

Trojský kůň v Bouzově - největší dřevěný kůň na světě

Největší dřevěná stavba koně na světě se nachází v Historickém areálu zábavy na Bouzově. Stavba koně je vysoká 15 metrů, 16 metrů dlouhá a váží asi 40 tun. Vnitřní prostory jsou veřejně přístupné.

Kostel sv. Máří Magdaleny v Bouzově

Kostel je jednolodní stavba z konce 14. století. V ohradní zdi hřbitova se nachází také průjezdní stavení, které tvoří jakýsi „vstupní objekt“ na hřbitov a pochází z 19. století.

Kostel sv. Gotharda v Bouzově

Vznikl v letech 1727 – 1728 přestavbou goticko–renesanční hradní kaple ze 2. čtvrtiny 16. století. Jedná se o jednolodní stavbu s boční kaplí, v jejíž předsíni se nachází reliéf Panny Marie.

Panské rybníky u Bouzova

Panské rybníky přehrazovaly tok Javoříčky na několika místech a v minulosti tak vznikly průtočné rybníky. Zanikly asi přes 200 lety.