Pičín

Tvrz Pičín – sídlo české Čachtické paní

V areálu zemědělského družstva v Pičíně se nacházejí zbytky středověké tvrze ze 13. století. Původním majitelem tvrze byl Přemysl Otakar II., během své historie tvrz patřila například také maltézskému řádu. V 18. století ztratila svou původní funkci a byla přestavěna na sýpku.

Pohádkový dům v Pičíně

V malebné krajině na dohled brdských lesů se rozkládá Pičín, vesnička s přibližně pěti stovkami obyvatel, ale bezkonkurenčně největší koncentrací skřítků a jiných pohádkových bytostí v České republice, kterým vdechla život a podobu spisovatelka, grafička a ilustrátorka Vítězslava Klimtová.

Hrad Karlštejn od června patří pohádkovým bytostem i historickým osobnostem

Objevitelka světa skřítků Vítězslava Klimtová přenesla část své kouzelné Pohádkové země z Pičína na hrad Karlštejn. V nově otevřené konírně Císařského paláce tak na všechny čekají nejen historické osobnosti s Karlem IV. V čele, ale také skřítkové a nejrůznější tajuplné pohádkové bytosti.

Ve skřítkovském Pičíně je strašidelně veselo

Jestli máte chmury a chandru na duši, vezměte ostatní zachmuřence a vyrazte do malé středočeské vsi Pičín, do Pohádkové země ukryté v domě číslo 150 a přilehlé zahradě. Výtvarnice a spisovatelka Vítězslava Klimtová ve vás rozsvítí plnou tělesnou schránku pozitivna.