Radíč

Zámek Radíč baví dětské návštěvníky. Hledají tu poklady i oblékají rytířskou zbroj

Nedaleko Sedlčan se nalézá soukromý zámek Radíč. Umí prý potěšit nejen dospělé, ale i dětské návštěvníky - tak se pojďme přesvědčit.

Dětská zbrojnice na zámku Radíč

V interaktivní expozici na zámku Radíč čeká všechny odvážné kluky komnata plná rytířské zbroje a vše je k vyzkoušení – meče, štíty, helmy z různých historických období, halapartny a jiné tyčové zbraně z dílny papírového platnéře Jiřího Havlise z Borovan.

Budoár pro princeznu na zámku Radíč

V interaktivní komnatě na zámku Radíč nazvané Budoár pro princeznu se nabízí všem mladým dámám možnost vyzkoušet si na vlastní kůži, jak jim to sluší v šatech inspirovaných rokokem.

Pohádka pro malé rytíře a princezničky se jmenuje Radíč

Na komoni přejedete směrem od Dobříše v Cholíně přehrazenou Vltavu. Silnice vás posune přes renesanční Křepenice, druhdy tvrz české rybníkáře Jakuba Krčína muldovitou krajinou Sedlčanska před bránu Radíče. Zámeček nevelký, leč uvnitř i vůkol veselý, přívětivý, jako jeho kastelánka ing. Lenka Šíchová.

Svatba na zámku Radíč

Hledáte malý romantický zámek s atmosférou pohody venkova? Je vaším snem pohádková svatba na zámku, kde si necháte splnit svá přání, ať jsou jakkoliv neobvyklá? Toužíte po nevšedním místě jen pár desítek minut od Prahy a přece skrytém v údolí malebné krajiny? Zajeďte na zámek Radíč.