Čím

Nebušické Oko – multifunkční vyhlídka

Pohleď, oko! Čím je? Dobrodruhu rozhlednou, malému průzkumníku houpačkou, fotografu rámem v krajině… Místu, kde se nad Nebušicemi potkají dvě polní cesty lemované stromořadími, vtiskli svým návrhem studenti Fakulty architektury ČVUT pod vedením svých pedagogů jedinečnou atmosféru.

Drobní vinaři Slovácka jdou do služby. Vždy někdo otevře a nalije

Čím dál více se drobní vinaři na Slovácku sdružují do spolků, aby v hlavní turistické sezoně návštěvníci v jejich obci našli plný pohárek. Službu letních otevřených sklepů si dělí mezi sebe a zaručují turistovi, že koštovat víno bude přímo s tím, kdo ho vyrábí.

Čím to, že káva nevystydla? Uvidíte v prvorepublikových interiérech na zámku Mníšku

Pojem první republika vyvolává ve většině z nás nostalgickou náladu, klid v duši a idealizovanou představu pomalu plynoucího času a poklidu jako ve filmech pro pamětníky. I tak se můžeme cítit při návštěvě malebného zámku Mníšku pod Brdy nedaleko Prahy.

Středočeské skvosty: Velebné ticho v údolí Skryjských jezírek

Čím víc se budete nořit do lesa v údolí Zbirožského potoka, tím víc si budete uvědomovat klid. Ne ticho, ale klid. Potok občas na peřejkách šplouchne, na kamenech se objeví skorec nebo konipas. V korunách je jarně živo, probíhají ptačí námluvy, a samci do toho jdou, div si volátka neroztrhnou.

Taháky plzeňské zoologické zahrady jsou Česká řeka a Svět v podzemí

Čím víc znám lidi, tím mám raději zvířata. Okřídlená věta, ale pravdivá. Zvířata nejsou falešná, jen lidé jim přisuzují své vlastnosti. Dívat se na zvířata je uklidňující, a protože kapybaru v parku nepotkáte, vyrazíte do zoo. Třeba do Plzně. Tam mě nejvíc zaujala Česká řeka. Hlavně obr sumec.

Klik, klik, klik. A na Dovolená.iDNES.cz máte zájezd, kam budete chtít

Čím dál víc lidí si hledá zájezd přes internet. Portál iDNES.cz proto pro své čtenáře připravil novou aplikaci Dovolená.iDNES.cz, kde si můžete svoji vysněnou cestu najít. Od 1. února můžete vybírat z asi 300 tisíc zájezdů do celého světa, další brzy přibudou.

10 nejlepších lyžařských středisek kousek za hranicemi

Čím dál víc lyžařů se vydává na zahraniční sjezdovky pouze na víkend. Vytipovali jsme proto nejlepší střediska v dostupné vzdálenosti z českých a moravských měst. Zalyžovat si s námi můžete třeba na rakouském Hochfichtu, německém Velkém Javoru či slovenské Velké Rači.