Jince

Naleziště fosilních trilobitů na kopci Vystrkov

Kopec Vystrkov se nachází při severovýchodním okraji brdského vojenského výcvikového prostoru, nedaleko obce Jince. Je zde poměrně bohaté naleziště prvohorních fosílií. Typickým a zřejmě nejhojnějším představitelem vystrkovské zkamenělé fauny je trilobit.

Zámek Jince

Zámek vznikl rozsáhlou úpravou původní tvrze v 1. polovině 18. století ve stylu pozdního baroka. Z té doby pochází také kaple sv. Josefa. K zámku patřila nádherná zahrada.

Plešivec a Čertova kazatelna v Brdech

Plešivec (654 m) je díky svému výraznému tvaru a poloze jednou z nejvýraznějších brdských hor. Leží zhruba 2 km severně od městyse Jince a své okolí výrazně převyšuje. Nedaleko vrcholu se nachází hojně navštěvovaná Čertova kazatelna, která nabízí jeden z nejkrásnějších rozhledů v Brdech.

Testovací pěchotní pevnost Jordán

Testovací pěchotní srub 'CE' Jordán byl postaven v roce 1936 ve vojenské střelnici Jince – Brdy a sloužil k pokusnému ostřelování a k výcviku posádek TO. Nyní je volně přístupný, časem by zde mělo vzniknout malé muzeum.

Malá brdská výprava k zámečku Tři trubky a k Padrťským rybníkům

Druhý den po oficiálním otevření dřívějšího Vojenského újezdu Jince jsme svůj turistický výlet nasměrovali právě sem. Vydali jsme se ovšem na místa, která již byla delší dobu o víkendech přístupná turistům - cílem se nám stal lovecký zámeček Tři trubky a poté Padrťské rybníky.

Padrťské rybníky, dosud málo objevená krása Brd

Vojenský újezd Brdy, dříve Jince, skrýval i přes částečnou devastaci armádou jednu z nejzachovalejších částí krajiny nejen středních Čech. Nyní se chystá po odchodu vojska částečné uvolnění, byť s režimem chráněné oblasti, ale jak se jednou podá ruka…

Rodinný pivovar Vilém v Jincích

Rodinný pivovar Vilém se nachází ve Středočeském kraji, v malebné krajině Brd, pod kopcem Plešivec v městysu Jince. Pivovar vyrábí a produkuje čistě přírodní piva vyrobena z českých surovin.

Přírodní koupací biotop Jince

V Jincích na Příbramsku najdete koupaliště ve formě vodního biotopu. Specialisté dovody umístili vybrané rostliny, které vodu samy čistí. Není tedy nutné přidávat do ní chemikálie, což ocení zejména ti, kteří se v chlorované vodě nemohou koupat.

Zřícenina hradu Valdek

Ve Vojenském výcvikovém prostoru Jince najdete zříceninu hradu Valdek, kterou můžete navštívit po turistické trase z Podluh do Neřežína. Pověsti o pokladu, který ještě nikdo nenašel nebo o valdecké černé paní, která zde po nocích lká a čeká na své vysvobození, přitahují návštěvníky z širokého okolí.

Zapomenutý hrad Valdek zve na výpravu do brdských lesů

Zřícenina raně gotického hradu Valdek v brdských lesích - na samém kraji vojenského újezdu Jince - bude v hlavní roli právě zahajované podzimní výpravy.

Pojďte na Valdek, než zapadne sněhem

Jenom rozvaliny na hranicích vojenského újezdu Jince v brdských lesích zbyly z kdysi mocného hradu pánů z Valdeka. O víkendech se do vyhrazených částí může a návštěva romantické rozvaliny stojí za trochu šlapací námahy. Můžete vyrazit i na kole, jsou tu cyklostezky.