Plzeň

Kostel U Ježíška v Plzni

Kostel U Ježíška získal dnešní podobu po barokní přestavbě kaple, která stála od 17. století v údolní nivě řeky Radbuzy a u které si postavil městský lékař a primátor Pavel Helffer z Helfferstreu svou předměstskou usedlost.

Muzeum a galerie automatické kresby a malby v Plzni

Rarita mezi výtvarnými technikami na světě patří městu Plzeň. Bezmála třicetiletá sbírka děl a výrobků převážně českých autorů, zabývajících se automatickou kresbou, malbou, psaním, skládáním hudby a dalšími automatickými činnostmi.

Tipy na víkend: gorilí mládě, zajímavé výstavy nebo noc naturistů

O prvním novoročním víkendu mohou zájemci vyrazit například za nejnovějším gorilím přírůstkem do pražské zoo. Kromě toho začíná několik zajímavých výstav, koná se tradiční noc naturistů ve Valašském Meziříčí, a pokud by si někdo chtěl připomenout vánoční atmosféru, může vyrazit na tříkrálový koncert do Plzně.

Tipy na prodloužený víkend: Silvestrovské prohlídky v zoo a bobová dráha zdarma

S vánočními prázdninami a Novým rokem si většina lidí následující víkend pěkně prodlouží. Kromě lenošení a mlsání vánočního cukroví se můžete vydat do zoologických zahrad v Jihlavě, Liberci, Praze i v Plzni. Podívat se můžete také na Karlštejn či na bobovou dráhu v Praze, kde se můžete svézt zadarmo.

Ostravská zoo má nové přírůstky, chová africké krkavce

V ostravské zoologické zahradě mají nové „ptačí chovance“. V zoo začali chovat nový ptačí druh, krkavce bělokrkého, který pochází z Afriky. Dva mladí samci do zahrady přicestovali z plzeňské zoo. Návštěvníci je zcela jistě nepřehlédnou, jsou nápadní nejen svým vzhledem, ale především svým hlasem.

Techmania zve do historie s Emilem Škodou

Od poloviny listopadu si pro své návštěvníky a příznivce připravila plzeňská Techmania další novinku. Tentokrát zabrousí do industriální minulosti Plzně.

Chcete zažít atmosféru nákupů v Plzni devatenáctého století? Máte možnost

Víte, kdo byl forman nebo hokynář? Co prodávali obchodníci koloniálním zbožím? Nejen to se dozvíte na výstavě, kterou pro vás připravili pracovníci Národopisného muzea Plzeňska.

Plzeň se stane evropskou metropolí kultury, centrum piva je už dnes

Plzeň se honosí hned dvěma tituly. V roce 2015 bude evropskou metropolí kultury a ve světě je vnímána jako hlavní město piva v ČR. Letošní, 170. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell oslavili i účastníci olympiády v Londýně. Jak? V Českém olympijském domě bylo vyčepováno symbolických 170 sudů plzeňského ležáku.

Plzeň se stane evropskou metropolí kultury, centrem piva je už dnes

Plzeň se honosí hned dvěma tituly. V roce 2015 bude evropskou metropolí kultury a ve světě je vnímána jako hlavní město piva v ČR. Letošní, 170. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell oslavili i účastníci olympiády v Londýně. Jak? V Českém olympijském domě bylo vyčepováno symbolických 170 sudů plzeňského ležáku.

Tipy na prodloužený víkend: Burčákfest, Svatováclavské slavnosti a Noc vědců

Prodloužený víkend patří Svatováclavským slavnostem a Noci vědců, které probíhají po celé republice. Svatého Václava budou oslavovat na zámku Napajedla, pod hradem Kunětická hora, v Českém Krumlově a na Pražském hradě, kde proběhne i vinobraní. Burčák můžete okoštovat také v Brně, Znojmě, Hradci Králové a na Karlštejně. Noc vědců se koná v pátek v Plzni, Jihlavě a Hvězdárně Karlovy Vary.

Tipy na víkend: Jablečné slavnosti, vinobraní, festival minipivovarů, Dny NATO

O víkendu můžete ochutnávat sladký burčák na vinobraní v pražských Vysočanech, Litoměřicích, Mělníku a na zámku Kačina. V sobotu se můžete těšit na česká a zahraniční piva na plzeňském festivalu minipivovarů. V Hostětíně se v neděli konají Jablečné slavnosti. Nadšenci letadel a vojenské a letecké techniky se mohou vydat do ostravského Mošnova na Dny NATO.

Nová expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Ačkoliv v zoologických zahradách bývají budovány expozice sklepů nebo noční pavilony, rozsah a charakter plzeňské expozice nemá v ČR ani blízkém okolí obdoby. V bývalém německém krytu generálního štábu protiletecké obrany z roku 1941 zde zpřístupnili prohlídkový okruh, věnovaný životu pod zemí.

Zoologická zahrada v Plzni otevřela novou expozici Svět v podzemí

Novou expozici Svět v podzemí slavnostně otevřela v úterý 26. června Zoologická a botanická zahrada města Plzně.

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze

V Plzni v rekonstruovaných prostorách bývalého františkánského kláštera vzniklo nové muzeum, které vystaveným souborem křesťanských reálií seznamuje návštěvníka se světem křesťanů. Prezentovaná díla a předměty patří k tomu nejlepšímu, co se v západních Čechách zachovalo.

Rozhledna Krkavec nedaleko Plzně

Rozhledna na Krkavci je zajímavým turistickým cílem. Leží ve výšce 504 metrů nad mořem nedaleko Plzně uprostřed rozsáhlých lesů. Z jejích obou ochozů je nádherný výhled na Plzeňskou kotlinu, Šumavu, Český les i Krušné hory. Po mnoha letech se v červnu 2012 otevřela veřejnosti.