Plzeň

|< 1 4 7 10 11 12 13 Další strana >|

Plzeň se stane evropskou metropolí kultury, centrem piva je už dnes

Plzeň se honosí hned dvěma tituly. V roce 2015 bude evropskou metropolí kultury a ve světě je vnímána jako hlavní město piva v ČR. Letošní, 170. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell oslavili i účastníci olympiády v Londýně. Jak? V Českém olympijském domě bylo vyčepováno symbolických 170 sudů plzeňského ležáku.

Tipy na prodloužený víkend: Burčákfest, Svatováclavské slavnosti a Noc vědců

Prodloužený víkend patří Svatováclavským slavnostem a Noci vědců, které probíhají po celé republice. Svatého Václava budou oslavovat na zámku Napajedla, pod hradem Kunětická hora, v Českém Krumlově a na Pražském hradě, kde proběhne i vinobraní. Burčák můžete okoštovat také v Brně, Znojmě, Hradci Králové a na Karlštejně. Noc vědců se koná v pátek v Plzni, Jihlavě a Hvězdárně Karlovy Vary.

Tipy na víkend: Jablečné slavnosti, vinobraní, festival minipivovarů, Dny NATO

O víkendu můžete ochutnávat sladký burčák na vinobraní v pražských Vysočanech, Litoměřicích, Mělníku a na zámku Kačina. V sobotu se můžete těšit na česká a zahraniční piva na plzeňském festivalu minipivovarů. V Hostětíně se v neděli konají Jablečné slavnosti. Nadšenci letadel a vojenské a letecké techniky se mohou vydat do ostravského Mošnova na Dny NATO.

Nová expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Ačkoliv v zoologických zahradách bývají budovány expozice sklepů nebo noční pavilony, rozsah a charakter plzeňské expozice nemá v ČR ani blízkém okolí obdoby. V bývalém německém krytu generálního štábu protiletecké obrany z roku 1941 zde zpřístupnili prohlídkový okruh, věnovaný životu pod zemí.

Zoologická zahrada v Plzni otevřela novou expozici Svět v podzemí

Novou expozici Svět v podzemí slavnostně otevřela v úterý 26. června Zoologická a botanická zahrada města Plzně.

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze

V Plzni v rekonstruovaných prostorách bývalého františkánského kláštera vzniklo nové muzeum, které vystaveným souborem křesťanských reálií seznamuje návštěvníka se světem křesťanů. Prezentovaná díla a předměty patří k tomu nejlepšímu, co se v západních Čechách zachovalo.

Rozhledna Krkavec nedaleko Plzně

Rozhledna na Krkavci je zajímavým turistickým cílem. Leží ve výšce 504 metrů nad mořem nedaleko Plzně uprostřed rozsáhlých lesů. Z jejích obou ochozů je nádherný výhled na Plzeňskou kotlinu, Šumavu, Český les i Krušné hory. Po mnoha letech se v červnu 2012 otevřela veřejnosti.

Tajuplná cesta s automatickou kresbou, za zrozením Nové Plzně

Spontánní procházka historickými a energeticky zajímavými místy, v prostorách, ze kterých začala klíčit Nová Plzeň (Stará Plzeň je Plzenec). Cesta je proložena zastávkami s vyprávěním pověstí, historickými vložkami, seznámením s automatickou kresbou nebo hrami.

Muzeum perníku poučí, zavoní i postraší

Sotva by někdo čekal, že Muzeum perníku bude jinde než v Pardubicích, ve městě, které je s perníkem spjato stejně jako Olomouc s tvarůžky, Znojmo s okurkami nebo Plzeň s pivem. Přesto to tak je. Muzeum perníku leží asi deset kilometrů severně od Pardubic, mezi obcí Ráby a gotickým hradem Kunětická hora.

Zoologická zahrada v Plzni je oázou klidu

Zoo Plzeň se nezdá velká, ale je působivá, rozmanitá, členitá a atraktivní. Hned za pokladnou při pohledu na plán objektu mi bylo jasné, že to přesto bude dlouhá procházka. Netušil jsem ještě, že až tak příjemná a zajímavá. V Plzni vznikla zoologická zahrada již v roce 1926, po liberecké (1919) tak byla druhou v republice. Pražská otevřela až o pět let později.

Půjčovna obytných aut Plzeň

Půjčovna obytných vozů. Půjčujeme kvalitní a komfortní obytná auta určená pro celoroční provoz.

|< 1 4 7 10 11 12 13 Další strana >|