Adršpach

|< Předchozí strana 1 2 3 >|

Na jediném místě v Česku potkáte Milence, Starostu i Krakonošovy trenýrky

Milenci, Starosta, Starostová nebo Homole cukru i Krakonošovy trenýrky. Názvy skal, které uvíznou v paměti každému návštěvníkovi Adršpašsko-teplických skal. Profláknutý turistický cíl na Broumovsku navštěvují desítky tisíc lidí, a proto jsme mezi pískovce vyrazili na podzim, kdy jezdí návštěvníků méně.

Největší skalní bludiště v Evropě chrání pozůstatky hradu Střmen

Pískovcová skalní města jsou fenoménem, který nám svět může závidět. Jedním z nejhezčích a v povědomí nejvíce uložených jsou míst jsou Adršpašsko-teplické skály. Teplické skály s úzkými chodbami a téměř stometrovými věžemi jsou největším bludištěm svého druhu v Evropě.

Největší skalní bludiště v Evropě chrání pozůstatky hradu Střmen

Pískovcová skalní města jsou fenoménem, který nám svět může závidět. Jedním z nejhezčích a v povědomí nejvíce uložených jsou míst jsou Adršpašsko-teplické skály. Teplické skály s úzkými chodbami a téměř stometrovými věžemi jsou největším bludištěm svého druhu v Evropě.

Úniková hra Třetí princ na zámku Adršpach

Principem únikové hry je řešit v obvykle 2-4 členném týmu logické hádanky, hledat skryté nápovědy vedoucí k odhalení skrýše předmětu nebo kódu zámku, za nimiž se skrývají další stopy a úkoly vedoucí k postupu ve hře a k jejímu cíli – dostat se ven v časovém limitu.

K Čápu - turistický chodník v Adršpaško-Teplických skalách

Pro turisty Teplického skalního města byl v roce 2016 obnoven turistický výstup po zelené značené trase na rozhlednu Čáp v jižní části Adršpašsko-teplických skal.

Úchvatné skalní hřiby ve Slavném, a nejen tam

Zatímco se turisty nabité zájezdové autobusy i jednotlivá auta řítí zaplňovat skalní města Adršpachu, Teplic, málo již Ostaš nebo Skály, skalní útvary na Slavném jsou stranou většího zájmu. A je to dobře, přírodu si tu můžete vychutnat v klidu.

Starozámecký vrch u Adršpachu

Na Starozámeckém vrchu (681 m.n.m.), v západním cípu skal, stojí zřícenina hradu Adršpach. Z vyhlídky na skalním ostrohu se otevírá velkolepý výhled na skalní město. Na hradiště vedou dvě cesty - první je turistická cesta od Adršpachu, druhá zvaná Jezdecká je širší a obtáčí Starozámecký vrch zprava.

Chalupa Adršpach

Ubytování v chalupě pro max. 9 osob v lokalitě Adršpašsko-Teplických skal.

Tipy na víkend: Na klobásy do Popovic, za vínem na Pražský hrad

Ačkoli počasí venkovním aktivitám moc přát nebude, nenechte se odradit a vydejte se například do Mikulova na Festival sýra nebo do Velkých Popovic, kde můžete ochutnat klobásku z regionálních udíren. Naskytne se vám také možnost objevit krásy Královských zahrad Pražského hradu v rámci vinobraní či protáhnout nohy na pochodu z Teplic do Adršpachu.

Novinky letošní sezóny lákají návštěvníky do regionu Kladské pomezí

Turistický region Kladské pomezí si letos pro své návštěvníky připravil řadu lákadel. Ať už se jedná o naučnou stezku v Adršpachu, interaktivní muzeum Pod čepicí v Hronově nebo půjčovnu koloběžek v Polici nad Metují, z takto široké nabídky novinek si jistě vybere každý. Na co se tedy můžete těšit?

Naučná stezka Křížový vrch v Adršpachu

Pod Křížovým vrchem si můžete projít naučnou stezku, která je obohacena interaktivními prvky na informačních panelech. Jedná se o strmý kopec s několika skalními věžemi. Pojmenován je podle křížové cesty, která byla vytvořena v 17. století.

Jak si užít Adršpach a přitom se vyhnout davům návštěvníků

Jednu z hlavních dominant turistické oblasti Kladské pomezí tvoří Adršpašsko-teplické skály. Nejznámější jsou dva okruhy propojené Vlčí roklí. Tato procházka je však obvykle bohužel spojená i s davem turistů, kteří se valí ze všech stran. Jak si ale užít Adršpach a přitom se těmto přívalům vyhnout?

Z rozhledny Čáp máte jak na dlani značnou část teplického skalního města

Nedaleko osady Skály, kde se nad zámečkem Bischofstein zvaným mezi lezci a trampy Bižík tyčí zřícenina hradu Skály s výtečnou vyhlídkou, postavili rozhlednu na Čápu. Rozhledna se svými 787 je nejvyšším místem v Adršpašsko-teplických skalách. Region Kladské pomezí je velmi zajímavý a atraktivní.

Supí skály s vrcholem Čáp v Teplicích nad Metují

Na jihovýchodním okraji Teplických skal se nachází, stranou od hlavních turistických tras, skalní oblast Bludiště se Supími skalami. Hřeben Supích skal je nejvyšší partií celé oblasti a jeho vrchol Čáp (786 m. N. M.) pak nejvyšší kótou celé oblasti Adršpašsko-Teplických skal.

Do Vlčí rokle v Adršpachu opět mohou turisté

Do Vlčí rokle v Adršpašsko-teplických skalách na Náchodsku, která byla od loňského léta uzavřená kvůli stavbě nových žebříků a chodníků, mohou opět turisté. Opravenou cestu, která spojuje adršpašské a teplické skalní město, v pátek slavnostně otevřeli správci Chráněné krajinné oblasti Broumovsko s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem.

|< Předchozí strana 1 2 3 >|