Kudy z nudy v oblasti Liberecký kraj

Zobrazit všechny články o oblasti Liberecký kraj

Koupaliště v Kyjově

Koupaliště Kyjov je vybaveno 50m bazénem pro plavce a neplavce o hloubce jednoho metru, nechybí ani brouzdaliště. U bazénu pro plavce se nachází skokanské můstky. Návštěvníci se zájmem o aktivní odpočinek mohou využít hřiště na beach volejbal.

Písník Bakov nad Jizerou

Přírodní vodní nádrž, která se nachází na okraji města Bakov nad Jizerou.

Koupaliště Na Kyselce v Bílině

Letní koupaliště Na Kyselce v Bílině nabízí svým návštěvníkům 60m bazén se skokanskou věží 3 a 5 m dlouhý, tobogán, dětské brouzdaliště, hřiště na nohejbal či volejbal, beach volejbalové hřiště, hřiště na pétanque. Dále jsou tu i dva pingpongové stoly a pískoviště pro děti.

Letní koupaliště v Moravských Budějovicích

Letní koupaliště v Moravských Budějovicích se nachází v klidné části města. Má kapacitu 1900 návštěvníků a rozkládá se na ploše 2,5 ha, z toho 1,5 ha tvoří zatravněné plochy se zelení.

Koupaliště Vamberk

V romantickém údolí říčky Zdobnice, nedaleko jejího ústí do Divoké Orlice, nacházejí v horkých letních dnech už téměř třicet let obyvatelé Vamberka i jeho širokého okolí oázu pohody, odpočinku a osvěžení – vamberecké koupaliště.

Muzeum pivovarnictví Tábor

Expozice představuje a mapuje historii vaření piva v Táboře od roku 1437, kdy se představitelé města smířili se Zikmundem Lucemburským, který jim na oplátku udělil listinu s městskými právy.

Lomy u Trhové Kamenice na Kamenném vrchu

Necelé dva kilometry na východ od Trhové Kamenice se zvedá Kamenný vrch o nadmořské výšce 587 metrů. Dříve se zde ve třech lomech těžila žula, teď nabízí příjemnou možnost koupání, na své si zde přijdou také potápěči a milovníci skoků do vody.

Zámecký pivovar a palírna Blatná

První cukrovar a lihovar postavil roku 1885 baron František Hildprandt. Lihovar patří k největším výrobcům a vývozcům ovocných destilátů v ČR, obnovy se dočkal také pivovar, který v návaznosti na tradici rodiny Hildprandtů vaří vynikající blatenské pivo.

Letiště Benešov

Veřejné vnitrostátní letiště Benešov leží v krásné přírodě Středočeského kraje mezi městečky Bystřice a Nesvačily blízko hlavního tahu z Prahy na České Budějovice a jedním z nejživějších aerodromů v České republice. Provozuje ho příspěvková organizace města Bystřice.

Toskana - farmářské trhy po italsku

Toskánské bistro s delikatesami farmářů z Toskánska, kde můžete posedět se sklenkou červeného Sangiovese, bílého Vermentina a k nim ochutnávat ovčí sýry a prosciutta z Pisy, Florencie, Livorna a dalších toskánských provincií.

Letiště Benešov

Veřejné vnitrostátní letiště Benešov leží v krásné přírodě Středočeského kraje mezi městečky Bystřice a Nesvačily blízko hlavního tahu z Prahy na České Budějovice a jedním z nejživějších aerodromů v České republice. Provozuje ho příspěvková organizace města Bystřice.

Větrný mlýn Klobouky u Brna

Historie větrných mlýnů v Kloboukách je velmi bohatá a proto se skupina místních nadšenců rozhodla, že nepřipustí, aby navždy zanikla. Z podobného mlýna se podařilo zajistit hlavní části a ty byly převezeny do Klobouk. V letech 1983 – 1985 byl mlýn renovován a postaven na původním místě, kde stával.

Via ferraty u Vírské přehrady - Velká věž a Jezerní stěna

V krásné lokalitě nedaleko přehrady Vír najdete dvě cvičné ferratové cesty – Velkou věž a Jezerní stěnu. Cesty obtížnosti B – C v horském terénu jsou vybaveny jisticími lany, žebříky, úchyty a stupačkami. Kromě lezeckého zážitku nabízejí krásné výhledy do údolí řeky Svratky a na hráz VD Vír I.

Via ferrata Slánská hora

Slánská hora, východně od Slaného, je oblíbené vycházkové místo, odkud se naskýtají pěkné výhledy na město a čedičové útvary. Ferrata na jejím severním svahu svou obtížností nepřesáhne stupeň C.

Via ferrata na Kočičích kamenech v Jizerkách

Nenáročná ferrata Kočičí kameny je natažena na stejnojmenné skále u obce Bílý potok. Přes stromy je na dohled od chaty Hubertka. Ferrata končí na vrcholové skalní vyhlídce, kam se lze dostat i po vytesaných schodech červeně značenou odbočkou z turistické trasy.