Dukovany

Jaderná vinice u elektrárny Dukovany

Dukovanská jaderná vinice je největším vinohradem na světě, který se nachází v těsné blízkosti chladicích věží a je součástí širokého areálu elektrárny. Jde zároveň o první vinohrad v areálech elektráren Skupiny ČEZ.

Expozice zámeckého bydlení v Dukovanech

Zámek Dukovany otevřel novou expozici zámeckého bydlení, kde se můžete těšit na sedm zámeckých salonů zařízených dobovým nábytkem a doplňky. Nechybí jídelna, dámský i lovecký salonek. Součástí prohlídkové trasy je freskový sál Pantheon, který se využívá i jako obřadní či koncertní síň.

Zámek Dukovany

Malebný Zámek Dukovany se nachází necelou hodinu jízdy od Brna.

Po vlečce do Jaderné elektrárny Dukovany

Chcete zažít neobvyklý výlet? Nechte se svézt mašinkou Karkulka po vlečce do Jaderné elektrárny Dukovany. Uvidíte názornou ukázku fungování lokomotivy, nebude chybět ani odborný výklad.

Námořníci z Dalešic

Kdyby v Česku nastal obávaný blackout, soustava elektráren Mohelno - Dalešice - Dukovany nás "nahodí". Na hráz Dalešické přehrady si pro pocit téměř 130 milionů krychlových metrů vody za hlavou můžete dojít. A pak se po té vodě projet na lodi Horácko. Nikde jinde v Česku po přehradě v zimě výletní lodě neplují...

Mohelenská hadcová step láká k výletu bohatou flórou a faunou

Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step je chráněné území o rozloze 48 hektarů nacházející se v sousedství obce Mohelno v okrese Třebíč. Je unikátní svou flórou a faunou. Z vrcholku hadcové stepi jsou vidět reaktory jaderné elektrárny Dukovany.

Tipy na víkend: Loučení se starým rokem, otužilci v Bečvě a exkurze na letišti

O víkendu se můžete vydat na české hory, které lákají na dobré sněhové podmínky. Navíc se konají světelné závody i sjezdy jako rozloučení se starým rokem. Otužilci se sejdou na březích Bečvy a Jistebnice. O víkendu bude veřejnosti také otevřeno pražské letiště a jaderná elektrárna Dukovany.