Hluboké

Vyhlídka nad jeskyní Padouška u přehrady Vír

Krásnou vyhlídku objevíte nad skalním převisem Padouška nedaleko vesnice Hluboké u vodní nádrže Vír. Místo je odlehlé, stranou hlavních turistických tras, ale krásný výhled stojí za to. Uvidíte odtud Vírskou přehradu v místech, kde stávala dnes zatopená obec Chudobín.

Instagramová stezka zavede turisty na zajímavá místa u Hluboké

Vyfotografovat se na neobvyklém místě a fotografii pak sdílet na sociální síti Instagram. I tímto způsobem chtějí hlubočtí nalákat k ještě větší návštěvě města.

Instagramová stezka zavede turisty na zajímavá místa u Hluboké

Vyfotografovat se na neobvyklém místě a fotografii pak sdílet na sociální síti Instagram. I tímto způsobem chtějí hlubočtí nalákat k ještě větší návštěvě města.

Popravčí vrch u Hluboké není místo stětí Záviše z Falkenštejna

Místo, kde byla provedena okatá poprava tohoto ambiciózního šlechtice, se nachází v dnešním Zámostí, tedy hlubockém podhradí na pravém břehu Vltavy. Kámen tuto událost z roku 1290 připomínající však pouze přibližně lokalizuje umístění popravčího špalku. Najdeme zde mnoho dalších rozporů a nejasností.

Svatojanský kaňon je jeden z nejhezčích v Česku

Hluboké údolí, kterým protéká potok Loděnice místními zvaný Kačák, je v osadě Svatý Jan pod Skalou asi nejhezčím obydleným našim kaňonem. Pod mohutným travertinovým útesem Skála je přikrčen bývalý benediktinský klášter.

Svatojakubský pivovar Hluboké

Svatojakubský dvůr – Pivovar je rodinný pivovar nacházející se v prostorách zrekonstruovaného staroselského dvora se zachováním fortele starých mistrů.

Na Hluboké se chtěl usadit na konci války K. H. Frank s protektorátní vládou

Romantická Hluboká nad Vltavou měla jako řada našich památek za války nezvané hosty. Schwarzenberské krumlovsko-hlubocké panství bylo pod německou nucenou správou, Hluboká byla v tomto režimu od roku 1940. V okolních objektech sídlily jednotky wehrmachtu, zámek Ohrada využíval Německý Červený kříž.

Barokní komody na znárodněné Malé Hluboké využívali zaměstnanci jako latríny

Dalo by se to laxně okomentovat: Doba byla taková! Kulturnímu barbarství vždy nahrává nějaká taková doba. Ať jde o pálení knih, boření staveb, ničení obrazů. Pseudogotický zámek respektive poloruiny Českého Rudolce najdete poblíž Dačic. Název Malá Hluboká mu patří právem, často je tak prezentován.

Toužíte být současně v deštném pralese, Asii i Africe? Navštivte Zoo Ohrada

Kdo pamatuje zoologickou zahradu na Hluboké před lety, asi nebude věřit svým očím - dnes jsou zde chovány velké šelmy jako medvědi, vlci, rysové a tygři, stejně jako zřízeny otevřené expozice zaměřené např. Na biotop deštného pralesa nebo český les. Zastoupena je i africká a australská divočina.

Půltunové kraslice zdobí okolí Hluboké nad Vltavou

Stezku za obřími kraslicemi si mohou už od středy 1. dubna projít děti, ale i dospělí u Hluboké nad Vltavou v Jižních Čechách. Přístupná bude až do půlky května. Mapku zájemci získají v Infocentru na Hluboké a sami si zvolí trasu, po níž se vydají.

Může Šumava ukrývat keltský poklad?

Hluboké šumavské lesy s vydatnými vodními zdroji přilákaly i bájné Kelty. Co zde ve skutečnosti hledali?

Česká pískovcová města jsou evropskou raritou

Hluboké rokle, vysoké věže, bizarní tvary, skalní okna. Pravčická brána je největším skalním oknem střední Evropy. Na území České republiky se nachází 9 pískovcových skalních měst, koncentrace na malé ploše je naprosto unikátní. A to nepočítám osamělé skalní útvary.

Cyklostezka z Českých Budějovic do Hluboké

Cyklostezka z Českých Budějovic do Hluboké je jedna z nejoblíbenějších v jižních Čechách. Více než 10 km dlouhá trasa je asfaltová a vedená, krátkého úseku přes obec Bavorovice, mimo silniční komunikace.

Rozhledna Borůvka u Hluboké na Pardubicku

Borůvka je v pořadí již třetí rozhlednou, kterou najdete u obce Toulovcovy Maštale. Svojí ojedinělou a netradiční konstrukcí patří bezesporu k nejzajímavějším a nejkrásnějším stavbám tohoto druhu nejen v mikroregionu Toulovcovy Maštale, ale i v širokém okolí.

S kamerou na cestách: Na Čartáku uvěříte, že jste v letadle nad zeleným mořem

Hluboké, málem nekonečně lesy z takřka leteckého pohledu, malebná zákoutí odkrytá pěšími putováními, valašská architektonická roubená perla – taková je v kostce nabídka této výpravy s kamerou. Zavede nás na rozhraní Beskyd a Javorníků, do obce Velké Karlovice a jejího blízkého okolí.