Hradec Králové

Tipy na víkend: Zkuste si malování čokoládou v Táboře a biatlon v Hradci Králové

Pomalu, ale jistě se blíží svátek svatého Valentýna, a tak už tento víkend můžete narazit na speciální akce pro páry. Jednou z nich je třeba focení v historickém ateliéru Seidel v Českém Krumlově. Sladkým zážitkem bude také malování čokoládou v táborském muzeu, labužníky nalákají možná také uzenářské slavnosti na hradě Veveří.

Půjčovna šlapacích bugin v Hradci Králové

Užijte si netradiční výlet pro hradeckých lesích na šlapacích buginách, které jsou vhodné pro děti i dospělé.

Paintballové hřiště Lesní hřbitov v Hradci Králové

Láká vás zahrát si na akčního hrdinu? Tak to přijďte zkusit do Military paintball bojové zóny v Hradečnici u Lesního hřbitova v Hradci Králové, kde si zahraje až 50 hráčů. Ke hře dostanete kompletní vybavení, chrániče a elektrické zbraně.

Dřevěný kostel sv. Mikuláše v Hradci Králové

Dřevěný kostel stával původně v obci Habura na Slovensku. V roce 1740 tam však postavili kostel kamenný a dřevěný odprodali Malé Polaně. Ale i Malá Polana si časem postavila svůj kostel, a dřevěný kostelík koupilo město Hradec Králové. Dnes je umístěn v Jiráskových sadech na soutoku Labe a Orlice.

Park Golf Club Hradec Králové

Přímo ve městě Hradec Králové naleznete jedinečný areál určený pro odpočinek a relaxaci stranou od ruchu města. K dispozici vám je moderní restaurace, kavárna, hotel, golfové hřiště, hřiště pro disc golf, driving, putting a v případě nepřízně počasí i golfový indoor trenažer a mnoho dalších aktivit.

Muzeum klavírů Petrof v Hradci Králové

V Muzeu klavírů továrny Petrof si prohlédnete zhruba dvacet nástrojů včetně nejstarších modelů pian a klavírů. Prohlídku muzea je zároveň možné spojit s exkurzí do výroby těchto hudebních nástrojů.

Zahrajte si Munzee v Hradci Králové

Památkový okruh historickým městem pro turistu 3. tisíciletí - projděte se svým chytrým telefonem historický okruh Hradce Králové a sbírejte Munzee.

Rozhledna Milíř Vysoká nad Labem

Rozhlednu na kopci Milíř naleznete ve Vysoké nad Labem nedaleko Hradce Králové. Jedná se o unikátní trojbokou stavbu ze dřeva, oceli a litého betonu, jedinou svého druhu v celé ČR.

Kongresové, výstavní a společenské centrum Aldis v Hradci Králové

Kongresové centrum Aldis nabízí pronájmy sálů na konference, školení, plesy, firemní a společenské akce, restauraci a catering. V Aldisu se konají plesy, večírky, koncerty, veletrhy a mnoho dalších akcí.

Ranch Buena Vista Sezemice

Ranch Buena Vista leží na levém břehu Labe, v podhradí husitského hradu Kunětická Hora, v obci Lukovna 1 km od Sezemic mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

Potrefená Husa Hradec Králové

Kosmopolitní moderní restaurace, kde je kladen důraz na kvalitu podávaného piva, pokrmů i poskytovaných služeb. Kapacita královéhradecké husy dosahuje 168 míst uvnitř a 60 míst na zahrádce. K dispozici je také samostatný salónek.

Půjčovna koloběžek v Hradci Králové

Poznajte Hradec Králové zase tak trochu z jiného pohledu. V půjčovně TNTrade je možné si vyzkoušet a zapůjčit různé modely koloběžek Kostka. K dispozici jsou koloběžky pro děti i pro dospěláky.

Rekondiční cvičení pro zdravá záda a protažení celého těla v Hradci Králové

Cvičení se zaměřuje na svaly, kterým opět navrací jejich pružnost. Pozitivně přispívá k uvolnění kloubů a páteře. Dále je zaměřeno na osvojení správného držení, protažení a zpevnění těla. Důležitost je kladena i na správné dýchání.

Kam o víkendu s dětmi: Na slavnosti chleba nebo v noci do Telče

Vaše ratolesti mají za sebou první týden nového školního roku. Pro mnohé to byl úplně první školní týden. Za odměnu si tedy jistě zaslouží odreagování v podobě her, soutěží a další zábavy. Přesně takové se nachází například v Praze na Vyšehradě, na zámku v Telči nebo v Hradci Králové.

Jiráskovy sady v Hradci Králové

Jiráskovy sady jsou vybudovány na trojúhelníkovém území tvořeném soutokem řek Labe a Orlice. Najdete zde četné vzácné dřeviny, hudební pavilon, zbytky pevnostního opevnění a dřevěný kostelík sv. Mikuláše z počátku 16. století.