Hradec Králové

|< 1 3 5 6 7 8 Další strana >|

Hradec Králové nabízí dětem zábavní centrum, ale i expozici v elektrárně

Problém, jak zabavit potomky, když se sice už blíží jaro, ale venku ještě není nejtepleji nebo prší, zná asi každý rodič. Jednou z možností je vypravit se do některých ze zábavních center. Jedno z nejnovějších vyrostlo na sklonku loňského roku v areálu obchodního centra v Hradci Králové - Plačicích. Jmenuje se Tongo a všechny atrakce propojuje téma Oceány a moře.

Tipy na víkend: Plesové šílenství, mistrovství v biatlonu i bitva barbarů a rytířů

Víkend připravil sportovní i kulturní akce. V Novém Městě na Moravě probíhá světový pohár v biatlonu. Po celé republice bude probíhat řada plesů, a to jak v knihovně, tak před oponou. Oblečte plesové šaty a zatančete si v Děčíně, Brně, Frýdku-Místku a Olomouci. U Hradce Králové se v sobotu koná bitva mezi rytíři a barbary.

Noční pobyt v solné jeskyni AniKa

Byli jste již v solné jeskyni? A víte, že tam můžete strávit celou noc? . Udělejte si radost a prožijte romantický noční pobyt v solné jeskyni AniKa v Hradci Králové.

Bezbariérové trasy v lesích u Hradce Králové

V lesích u Hradce Králové se nachází dvě bezbariérové trasy přístupné všem handikepovaným turistům. Trasy celkem měří 14 kilometrů - jedna vede od lesního hřbitova k rybníku Výskyt a druhá z Nového Hradce Králové lesními cestami také k rybníku.

Tipy na víkend: Slavnosti piva, ledového vína, Hradozámecká noc a letecký den

O prvním zářijovém víkendu budou cinkat půllitry v Jindřichově Hradci a Žatci v rámci pivních slavností. Ledové víno budou degustovat v Lednicko-valtickém areálu. V Hradci Králové se připravují na mezinárodní letecký den. Sobotní Hradozámecká noc otevře stovky památek po celé republice.

Putování za Perníkovou chaloupkou

Pěší vycházka s názvem „Putování za Perníkovou chaloupkou“ s plněním různých úkolů a závěrečným ohýnkem s opékáním buřtů se koná v neděli 29. května. Čtěte více »

Tipy na víkend: Akrobatická Helicoptershow, inkvizice na Lokti a muzejní noc

V sobotu budou nad Hradcem Králové létat letadla i vrtulníky, na zemi si návštěvníci budou moci prohlédnout přehlídku záchranářské techniky v rámci akce Helicoptershow. Poněkud rušno bude na hradě Loket, kam na udání zavítá inkvizice, která bude pátrat po čarodějnici. V Ostravě, Žamberku a na Vysočině se zdarma otevřou muzea, galerie a další instituce v rámci muzejní noci.

V Hradci Králové odstartují seriál bruslení LifeInLine

Letošní seriál in-line bruslení pro závodníky, děti i běžné fitness jezdce Chance LifeInLine Tour 2011 začíná tuto neděli v Hradci Králové.

Masakr u Hradce Králové zavinila rakouská neinformovanost

Kdyby stála 3. července 1866 na Chlumu u Hradce rozhledna, mohla jedna z největších bitev 19. století dopadnout možná jinak. Válka Rakouska a Pruska rvoucích se o vedoucí úlohu v Německém spolku byla rozhodnuta za pouhý měsíc. Jedna z nejdůležitějších bitev na našem území byla dlouhá léta opomíjena.

Jarní vítání turistů pod Bílou věží

V pátek 1. dubna v 15 hodin se koná tradiční jarní vítání turistů na Hradecku, které pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost a město Hradec králové. Čtěte více »

Galaktická a Planetární stezka v Hradci Králové

Pokud se chcete vydat na procházku do přírody a ještě se něco užitečného dozvědět, rozhodně nevynechejte putování po Galaktické nebo Planetární stezce, které vás vedle krásné přírody Nového Hradce Králové a městských lesů povedou i po naší sluneční soustavě a mléčné dráze.

Kostel sv. Ambrože v Hradci Králové

Josef Gočár vytvořil projekt Sboru kněze Ambrože jako součást dílčí regulace školské čtvrti na Tylově nábřeží a Ulrichova náměstí, a to v trojúhelníkovém bloku mezi ulicemi Nerudovou a V Lipkách.

|< 1 3 5 6 7 8 Další strana >|