Hradec Králové

Zoopark Stěžery u Hradce Králové

Rodinný Zoopark nedaleko Hradce Králové se rozkládá na 2 hektarech a je možné tu vidět ptáky a zvířata z celého světa. Některá chovaná zvířata je možné i pohladit.

Naučná stezka Život ve vodě, na poli a v lese ve Světí

V obci Světí u Hradce Králové, v prostoru Na Panně, najdete naučnou stezku s názvem Život ve vodě, lese a na poli, která je doplněna informačními tabulemi a hmyzím hotelem.

Hořiněveské lípy – pamětnice bitvy u Hradce Králové

Hořiněveské lípy jsou památné lípy malolisté rostoucí na vrchu Tumplac (320 m n. M.), asi 1 km jihovýchodně od obce Hořiněves. Stáří lip je odhadováno na více než 500 let. Během války r. 1866 mezi Prusy a Rakušany lípy určovaly směr postupu II. Pruské armády.

BrainMasters - úniková hra v Hradci Králové

Úniková hra, kde zábavě neunikneš! Máte 60 minut na to, dostat se ven.

5D Cinema Maxim Hradec Králové - nový rozměr fantazie

5D Cinema maxim může být právem považováno za jednu z nejlepších forem zábavy. Návštěvníci v 5D Cinema Maxim se dostanou do světa iluzí a neuvěřitelných pocitů. Tento skvělý zážitek můžete prožít nejen v Brně, ale i v dalších městech v České republice a na Slovensku.

Kavárna pod Eliškou

Oblíbená kavárna a čokoládovna v centru Hradce Králové.

Vyjížďky na valníku v Hradci Králové

Stáj Borovinka pořádá vyjížďky v nově rekonstruovaném valníku v jednospřeží, tažený Slezským Norikem, jménem Toník. Můžete si vybrat ze dvou okruhů, které trvají kolem 60 minut. Jezdí se v okolí Borovinky u Hradce Králové.

Jižní terasy znásobily atraktivitu historického centra Hradce Králové

Velké náměstí v Hradci Králové je velice atraktivní lokalitou z pohledu turistů i obyvatel krajské metropole. Toto historické centrum města obepíná pás, na kterém se kdysi nacházelo středověké opevnění a který se teprve nedávno stal oblíbeným a vyhledávaným místem.

Jízda na oslících - oslí treking v okolí Hradce Králové

Nabízíme sportovní aktivitu převážně pro děti - jízdu na oslících. Na výběr máme trasy různé délky a obtížnosti.

Výstava modelů autíček v obci Rokytno na Pardubicku

Modely autíček (angličáků) si můžete prohlédnout v obci Rokytno, mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Jde o stálou expozici modelů aut a hraček z let 1955 - 1985, která je největší v Čechách a řadí se k vůbec největším na starém kontinentě.

Kam o víkendu s dětmi: Na maškarní lyžovačku nebo za pravěkými giganty

Milovníci zimy a s ní spojených sportů si ještě tento víkend užijí své hobby do sytosti například na Lipně, ve Velkých Kralovicích nebo Hradci Králové. Ve svém živlu budou také příznivci masek a karnevalů.

Taneční a pohybové Art Studio One v Hradci Králové - streetdance, workout, contemporary dance

Taneční a pohybové Art Studio One v Hradci Králové - Kuklenách nabízí lekce streetdancu pro začátečníky i pokročilé, dále cvičení formou workoutu, taneční styly contemporary, dancehall, twerk a mnoho dalších, dále soukromé lekce na bicí, angličtinu a další workshopy.

Digitální planetárium v Hradci Králové

V digitálním planetáriu v Hradci Králové, které vzniklo v těsné blízkosti hvězdárny, budete mít vesmír jako na dlani. Planetárium zároveň slouží i jako návštěvnické centrum pro popularizaci vědy a výzkumu.

Tipy na víkend: Za anděly jeďte do Úštěku, zaběháte si v Hradci Králové

Otrlé sportovce neodradí ani přituhující zima. V Hradci Králové se přesně takoví o víkendu sejdou kvůli předvánočnímu večernímu běhu. Kdo si chce advent vychutnat v poklidu, vyrazí na některý z mnoha trhů či jarmarků. Příznivce památek zase přilákají speciální hradní a zámecké prohlídky.

Minipivovar Rambousek v Hradci Králové

V roce 2002 založil v Hradci Králové odborník na minipivovary Milan Rambousek svůj vlastní minipivovar. Nachází se v centru města v nejužším bodě mezi Velkým a Malým náměstím. Produkce piva se odehrává v jediné místnosti o rozloze necelých 14 metrů čtverečních.