Karlovarský kraj

Flájský plavební kanál

Krušnohorský plavební kanál Fláje je nejstarší technická památka svého druhu v Čechách. V letech 1624-1629 jej vybudovat saský kurfiřt Johann Georg I. Kanál sloužil více než 240 let pro plavení dřeva z Flájí do Freibergu a později také jako přívod pro pohon vodní turbíny.

Rozhledna na Plešivci

Na vrcholu kopce Plešivec, který se vypíná do výšky 1028 m n. M. Nad obcí Abertamy v Krušných horách, stojí 16 metrů vysoká rozhledna z roku 1895. Po zdolání 66 schodů se vám otevře nádherný pohled do širokého okolí.

Dům přírody na Kladské - informační brána do Slavkovského lesa

Dům přírody Slavkovského lesa je společným projektem státního podniku Lesy České republiky a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Návštěvníkům přibližuje poutavou formou krásy zdejší přírody i historii celého regionu.

Lázeňský dům Kijev Františkovy Lázně

Lázeňský dům Kijev se nachází v lázeňském centru města, v těsné blízkosti kolonády. Její jedinečnost, vedle polohy, architektonického řešení a kvalitního ubytování, spočívá v širokém spektru diagnostického i léčebného vybavení, které umožňuje speciální i komplexní léčbu.

Lázeňský dům Chopin Karlovy Vary

Lázeňský dům Chopin nabízí komplexní služby v oblasti léčení nedaleko centra lázeňské části Karlových Varů, v sousedství pravoslavného kostela, od kolonád a pramenů cca 10 minut pěší chůze.

Lázeňský dům Sadový Pramen Karlovy Vary

Lázeňský dům Sadový Pramen se nachází v centru lázeňského území Karlových Varů vedle Sadové kolonády. Lázeňský dům patří díky tradičnímu léčení pomocí přírodního léčivého zdroje k hlavním léčebným zařízením v Karlových Varech. V nabídce nechybí ani kratší wellness pobyty.

Důl Mauritius u Hřebečné

Bývalý důl Mauritius, ve kterém se těžila ruda s přestávkami po celá čtyři století od roku 1545 do roku 1944, najdete nad Hřebečnou. Jedná se o nejslavnější cínový důl Krušných hor. V současné době se připravuje zpřístupnění formou dvou návštěvnických tras.

Kam o víkendu s dětmi: bubnovat do Chebu, do Sychrova na čokoládovou bitvu

Následující víkend se nese ve znamení muzejních nocí. Kromě nich se nabízejí také sportovní aktivity v přírodě nebo zaměstnání mozku mezi hlavolamy. Celodenní zábava čeká na nejmenší i v Chebu nebo v Blansku.

Vodní nádrž Jesenice u Chebu

Nedaleko Chebu se na řece Odravě nachází vodní nádrž Jesenice, která patří mezi turisticky nejvyhledávanější přehradu s mimořádně čistou vodou. Na své si zde přijdou milovníci koupání, surfování, jachtingu a potápění.

Valdštejnova turistická cyklostezka Cheb - Marktredwitz

Na kole nebo pěšky můžete projít turistickou cyklostezku v česko-německém hraničním pásmu z Chebu do německého Marktredwitzu. Stezka je pojmenována po slavném vojevůdci Albrechtu Valdštejnovi, který byl v roce 1634 v Chebu zavražděn.

Krajské muzeum Cheb v Pachelbelově domě

Muzeum města Chebu, které patří mezi nejstarší regionální muzea v Čechách bylo otevřeno roku 1874 v bývalém Městském domě, jednom z nejstarších měšťanských domů na chebském náměstí, který bývá po nejznámějším ze svých majitelů označován také jako Pachelbelův dům.

Mariánské Lázně budou lemovat nové naučné stezky

V sobotu 11. května byla svěcením pramenů zahájena v Mariánských Lázních již 205. lázeňská sezóna. Turisté postupně odhalí několik milých překvapení. V okolí města vznikly naučné a turistické stezky, jakou je třeba Královská cesta. Park miniatur Boheminium představil zbrusu nový model hradu Bezděz. Kdo sem vyrazí autem, má bezpočet dalších výletních možností i v širším okolí města.

Řeka Střela pod Žlutickou přehradou

Řeka Střela pramení půl kilometru severně od Prachomet na rozhraní Slavkovského lesa a Tepelské vrchoviny. Na konci svého toku se vlévá do Berounky.

Rozhledna Hamelika u Mariánských Lázní

Nedaleko Mariánských Lázní leží rozhledna Hamelika. Rozhledna z roku 1876 stojí ve výšce 723 m n.m. A je volně přístupná všem, kdo si chtějí užít výhled na lázeňskou část města Mariánské Lázně, Slavkovský les či Zelenou horu.

Město Žlutice na Karlovarsku

Žlutice, město bohaté historie a kulturních památek se rozkládá ve svahu nad údolím středního toku říčky Střely. Největšího rozmachu dosáhlo město v období renesance po roce 1515. V této době vzniká ve Žluticích jedno z nejkrásnějších děl iluminátorského umění 16. století, Žlutický kancionál.