Kašperské Hory

Seismická stanice a muzeum seismometrie Kašperské Hory

Chcete se dozvědět něco o zemětřesení – jak se měří a jak vzniká? Geofyzikální ústav Akademie věd ČR vás nechá nahlédnout do štoly Kristýna, kde jsou měřící přístroje. V expozici seismometrie si poté ukážeme historické aparatury a vysvětlíme vše podstatné.

Půjčovna elektrokol Kašperské Hory

Poznejte okolí Kašperských Hor ze sedla kvalitních elektrokol. Fungujeme od jara do podzimu. Na našich kolech si jízdu užijete a zvládne ji opravdu každý.

Turistická trasa Klostermannova cesta – Šumavou z Hartmanic do Volyně

Turistická trasa KČT nesoucí jméno šumavského barda Karla Klostermanna je v celé své délce modře značená a spojuje město Hartmanice přes Rejštejn, Kašperské Hory, Mílov, Nicov, Královský Kámen, Javorník a Vacov s Volyní. V celé své délce měří napříč Šumavou 47 km.

Do Kašperských Hor za největším skříňovým betlémem i na běžky

Město Kašperské Hory zaštítěné svým hradem Kašperkem se v čase vánočním opět činí. V prosinci můžete navštívit v infocentru Kašperskohorský betlém, největší skříňový betlém v Čechách s nádhernými stavbami zachycujícími historické Kašperské Hory.

Sportovní hala Kašperské Hory

Nová sportovní hala, která vyrostla vedle budovy kašperské školy není jen obyčejnou tělocvičnou. Je to úžasný prostor, který je 100% připravený přinášet místním sportovcům i krátkodobým turistům radost z pohybu a zážitky z aktivně stráveného času.

Kašperské Hory nabízejí ojedinělé bylinné lázně a menhirový energetický park

Ojedinělé znamená jedinečné, jiné takové u nás nemáme. Bylinné lázně jsem vyzkoušel v Rakousku i v Bavorsku. Je tam krásně, leč přece jen daleko, a i cenové relace jsou trochu vyšší, někde více než trochu. Kašperskohorské jsou dostupné geograficky i finančně.

Kašperské Hory a hrad jsou letošním tahákem Šumavy

Kašperské Hory, město, které je v poslední době v povědomí díky kriminálnímu seriálu Policie Modrava, a hrad spojený zejména s pohádkou Anděl Páně, prožívají turistický boom. Není se čemu divit, leží v atraktivní části Šumavy, nabízí příjemné zážitky, zkrátka je tu co vidět a hlavně je tu nádherně.

Z Kašperských Hor se stal český Midsomer, turisté se ale překvapení bát nemusí

Byl to dobrý tah, vybrat pro českou filmovou krimiscénu horské městečko Kašperské Hory. Malá policejně-detektivní parta s pomocí nadřízených z Klatov a Sušice má stále plné ruce práce, zločinů se tu kupí jako v oblíbených vraždách v Midsomeru.

Tipy na víkend: Kašperské Hory rozezní šanson, v Beskydech se bude bobovat

Víkend přinese hudební vystoupení fanouškům šansonu, swingu i jazzu. Kdo lační po senzacích a zajímavostech, ocení možná expozici Katastrofy lidského těla. Milovníci adrenalinu si zase užijí bobovací závod v Karolince.

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Navštívíte-li Kašperské Hory, Muzeum Šumavy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to takové malé národní muzeum zdejšího kraje. K vidění je zde šumavské sklo, vycpaná zvířata anebo umrlčí prkna.

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.

Chrám svaté Markéty v Kašperských Horách

Kašperské Hory mají dva gotické kostely. Bohaté horní město si takový přepych mohlo dovolit. Uplynulo jen několik desetiletí od doby, kdy poslední zedníci opustili chrám svatého Mikuláše, a už se stavělo znovu.

Kašperské Hory - nejstarší zlatonosný revír v Čechách

Není příliš velkým tajemstvím, že Kašperští slovo zlato moc nemilují. Jejich malebné městečko uprostřed šumavských hvozdů totiž údajně stojí na desítkách tun žlutavého kovu, kterým se po staletí měří bohatství států i jednotlivců.