Kovářov

Témata

Socha sv. Jana Nepomuckého Kovářov

Socha sv. Jana Nepomuckého je barokní plastika na hodnotném podstavci se zachovalou datací 1722, s monogramy a s nápisy psanými kapitálkami.

Stará fara v Kovářově

Budova staré fary vystavěná v barokním slohu v roce 1739 se nachází vedle sousoší Kalvárie. Od roku 1967 neslouží ke svému účelu, do podzimu 2007 byla používána jako knihovna.

Kostel Všech svatých Kovářov

Raně gotický kostel z konce 13. století je přičítán stavební aktivitě milevského kláštera. V roce 1712 k němu byla přistavěna věž. Na jižní straně lodi se zachoval gotický pravoúhlý ústupkový portál.

Sousoší Kalvárie v Kovářově

Mezi nejvýznamnější památky Kovářova patří sousoší Kalvárie od sochaře Brokoffa, které stojí na pahorku u barokní fary při silnici na Vepice. Státem chráněná památka pochází z roku 1732.

Kam o víkendu s dětmi: Svezte se parním vlakem, seznamte se s předky

První květnový víkend nabízí široké spektrum akcí. Vyrazte na zahájení sezóny jízd parní lokomotivou. Svézt se můžete z Prahy do Lužné u Rakovníka, kde si můžete prohlédnout historické vlaky. Do minulosti můžete zaskočit i v několika archeoparcích. V Ledčicích si vyzkoušíte hrnčířské řemeslo, v Kovářově se seznámíte se životem předků. Nasavrky zase nabídnou oslavy keltského svátku Beltine.

Pivovar Slavoňov

Dnes zchátralá budova pivovaru z konce 17. století zabírá velkou část vsi Slavoňov u Kovářova.

Kam o víkendu s dětmi: Za koloběžkami do Plzně, na drakiádu do Blatnice

První říjnový víkend si můžete jít s dětmi vyzkoušet historická řemesla a rozloučit se tak se sezónou v Zeměráji v Kovářově. Zasportovat si můžete v Plzni nejen na koloběžkách, ale i na lezecké stěně. V Blatnici si děti užijí zábavu nejen s draky. Je pro ně připraven i táborák či projížďka na koni.

Bosou nohou téměř pohádkovým zážitkovým Zeměrájem

Slečna u pokladny trpělivě a s úsměvem vysvětluje návštěvníkům, kterak hledat poklad v zemi připomínající Tolkiena. Rodiče se snaží vstřebat informace, děti už by se rády rozeběhly po areálu, nabízející nepřeberné možnosti vyžití. Zeměráj u Kovářova není záležitost hodiny, strávíte tu celý den.

Zážitkový park Zeměráj

Jedinečný přírodní zážitkový park se nachází nedaleko Orlické přehrady u obce Kovářov. Na ploše 9 hektarů v okolí historické usedlosti se nalézá více než stovka různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů. Děti zde mohou v přírodním prostředí volně běhat, vymýšlet, tvořit a objevovat.