Liberecký kraj

Krkonošské magnety pro dovolenou

O české části Krkonoš není třeba se více rozepisovat. Vydejme se proto na dvoudenní výlet do polských Krkonoš. První zastavení čeká na turisty hned za hranicemi. Patří běžeckému lyžařskému areálu v Jakuszycích, kde jsou v zimě výjimečné podmínky pro běžkaře. Úchvatná série vodopádů a park miniatur zaujme nejen děti.

Harrachovská naučná stezka

Zrekonstruovaná naučná stezka nejen pro milovníky přírody a historie. Od července 2013 je k dispozici návštěvníkům Harrachova zrekonstruovaná naučná stezka bývalého Lesnického učiliště.

Trosky letadla připomínají tragédii na Ještědu

Na červené turistické značce pod vrcholem Ještědu nalezneme pomníček, který připomíná smutnou událost z 20. srpna 1948. Za husté mlhy zde havarovalo letadlo při letu z Prahy do Liberce. Pomníček je udržován členy Svazu letců a na jeho výstavbu byly použity trosky nešťastného letounu.

Vyhlídka skokanský můstek v Lomnici nad Popelkou

V lyžařském areálu V Popelkách je přístupný vyhlídkový ochoz na zrekonstruovaném můstku K-70. Ochoz se nachází ve výšce 28 m a je z něj pěkný výhled nejen na skokanský areál, ale i do okolní krajiny.

Inspirace na srpnové výlety po Krkonoších

Do hor se dá v létě šikovně uniknout před nepříjemnými vedry. Slunci jsou tu výletníci sice o něco blíž, ale horský vzduch jeho paprsky efektivně obrušuje. Výsledkem je ideální klima pro letní procházku. Vyrazme třeba do Krkonoš.

Za Ančí, Kubou, hajným a Trautenberkem do Krkonoš

Prázdniny jsou v půlce a nejedna rodina řeší, kam vyrazit na prodloužený víkend. Častým, v mnohém však nepoznaným cílem výletů jsou například Krkonoše. Každé dítě zná oblíbené Krkonošské pohádky. Ale víte, že první z desetiminutových příběhů vznikl již v roce 1974? A víte, kdo jsou vlastně muštelky?

Doušek ledového Labe z krkonošského pramene

Symbolický pramen evropského veletoku zdobí znaky měst, jimiž Labe na své cestě k moři protéká. Cesta ze Zlatého návrší k Labské boudě, kolem našeho nejvyššího vodopádu – Pančavského, a poté k prameni, je jednou z nejkrásnějších v Krkonoších.

Tubing park a horské káry Benecko

Na Benecku vás čeká spousta zábavy - tam, kde se v zimě lyžuje se v létě můžete projet na speciálních kárách a k dispozici je zde také letní forma snowtubingu na umělém sněhu.

Novou přírodní památkou Jizerských hor jsou vodopády na říčce Černá Desná

Turisty vábí od července do Jizerských hor nová přírodní památka. Ministerstvo životního prostředí za ni vyhlásilo vodopády na Černé Desné. Šumí v klidném lesním prostředí.

Přírodní památka Údolí Černé Desné

Cesta údolím z Desné směrem k přehradě Souš patří v Jizerských horách k vyhledávaným výletním cílům. Černá Desná zde tvoří divoké údolí s peřejemi a vodopády.

Návštěvníky Grabštejna čeká o sobotách večerní strašení

Návštěvníky hradu Grabštejn na Liberecku čeká o červencových sobotách večerní strašení. Při netradičních prohlídkách jim budou průvodci patronka hradu svatá Barbora a její společníci. Návštěvníky zavedou do časů dávno minulých a vtáhnou je do tajuplných příběhů, které se mezi zdmi hradu opravdu udály, řekl zdejší kastelán Jan Sedlák.

Pohádkové Krkonoše ve Svobodě nad Úpou

V informačním centrum ve Svobodě nad Úpou se nachází expozice krkonošských skřítků a pohádkových postaviček, které znáte z večerníčku - Krakonoš, Kuba, Anče, hajný, Trautenberk. Uvidíte Zlatodůl, Věštírnu, Čertův mlýn, Trutnovského draka s rytířem Albrechtem.

Krkonošské dlouhé sjezdy pro méně zdatné cyklisty a rodiny s dětmi

Milovníkům horské cykloturistiky, nejen zdatným, ale i rekreačním jezdcům nebo rodinám s dětmi, jsou určeny tzv. Krkonošské dlouhé sjezdy. S využitím cyklobusu a lanových drah si můžete naplánovat v podstatě nenáročný cyklistický výlet. V informačních centrech si vyžádejte propagační materiál s nabídkou Dlouhých sjezdů vedoucích z hřebenů do údolí. Je zdarma.

Via ferrata Vodní brána

U města Semily je na skalním masívu, na levém břehu řeky Jizery vůbec poprvé v ČR nově otevřená tak zvaná via ferrata pojmenovaná názvem Vodní brána. Jedná se o lezecký výstup v náročném skalním terénu, kde však pohyb usnadňuje ocelové lano zakotvené v několikametrových intervalech pevně ve skále.

Brumíkova lyžařská školka v Harrachově

Chystáte se letos s dětmi na hory a necítíte se na to, abyste děti sami učili lyžovat? Svěřte své ratolesti do rukou profesionálů a zapište je do Brumíkovy lyžařské školky u dolní stanice sedačkové lanové dráhy v Harrachově - Rýžovišti.