Nový Jičín

Témata

|< 1 2 Další strana >|

FotbalPark Rybí - užijte si fotbalgolf na Moravě

Jedná se o první certifikované fotbalgolfové hřiště na Moravě. FotbalPark Rybí je situován v krásné Podradhošťské pahorkatině, nedaleko Kopřivnice, Nového Jičína a Štramberka. Je to oáza klidu a krásné přírody.

Laser arena Nový Jičín

Laser game je akční hra ve stylu počítačových stříleček. Cílem hry je co nejvíc krát sestřelit protihráče, zničit základnu nepřítele nebo obsadit a udržet nepřátelské území. Stačí si vyberat z některý herních módů, nasadit si vestu, vstoupit do arény a můžete si užít akční střílečku.

Bazén Nový Jičín

Areál leží nedaleko od centra města Nový Jičín, poblíž autobusového a vlakového nádraží. V areálu se nachází krytý bazén, basketbalová hala, hotel, restaurace a venkovní bazén.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Novém Jičíně

Novojičínský farní chrám Nanebevzetí Panny Marie je nejdominantnější historickou stavbou městské památkové zóny v Novém Jičíně, a to především díky své vysoké věži, která je vidět ze všech stran. Kostel se nachází ve východním nároží historického jádra města na tzv. Kostelním náměstí.

Expozice Generál Laudon v Novém Jičíně

V Novém Jičíně je od prosince 2014 nově otevřena expozice Generál Laudon. Vznikla v nevyužitých prostorách domu na Masarykově náměstí v Novém Jičíně, ve kterém v roce 1790 vojevůdce generál Laudon zemřel.

InBubble - adrenalin v nafukovací kouli v Novém Jičíně

Láká vás moderní adrenalinová zábava? Chcete si vyzkoušet fotbal trošku jinak a zároveň se skvěle pobavit? Tak neváhejte a vyzkoušejte si, jaké to je být inBubble!

Filiální kostel sv. Kateřiny s ohradní zdí ve Štramberku

Kostel sv. Kateřiny stojí na vyvýšeném břehu říčky Sedlnice při cestě ze Štramberka do Nového Jičína. Samotný kostel je vrcholně gotická stavba z přelomu 14. až 15. století s pravoúhlým kněžištěm a obdélnou lodí.

Památkou roku 2013 se stal malebný kostelík na břehu Sedlnice

Kostel svaté Kateřiny stojící na vyvýšeném břehu říčky Sedlnice cestou ze Štramberka do Nového Jičína získal ve středu ocenění Památka roku 2013. Před necelými dvěma lety se po rekonstrukci otevřel veřejnosti. Navštívit ho lze o víkendech.

Kam o víkendu s dětmi: Na šmoulí karneval do Mělníka, za hračkami do Pardubic

Nadcházející víkend se ponese v duchu převlékání do kostýmů, hraček, bruslení i pohádek. Děti tedy budou ve svém živlu, stačí jen vybrat ten správný typ zábavy. Na karneval se můžete vypravit například do Mělníka nebo Nového Jičína, pohádkový program nabídne Jindřichův Hradec a na sportovní aktivity láká Broumov či Sokolov.

Radnice v Novém Jičíně se zvonkohrou

Významnou stavební památkou Nového Jičína a centrálního Masarykova náměstí je původně renesanční městská radnice, novodobě upravená ve 30. letech 20. století. Na radniční věži je navíc umístěna zvonkohra, která čtyřikrát denně rozezní všech 17 zde umístěných zvonů.

Novým Jičínem zní čtyřikrát denně zvonkohra

Malebným městem Nový Jičín od středy zní čtyřikrát denně zvonkohra umístěná na věži zdejší radnice. Starosta Jaroslav Dvořák ji pokřtil v úterý v podvečer. Celkem 17 zvonů lemujících na radniční věži obě strany hodin hraje v tříhodinovém časovém intervalu.

Krámek pod věží Nový Jičín - ochutnejte čerstvě pečený štrůdl

Štrůdly z Nového JIčína vás pohladí po duši. Můžete zde ochutnat více než deset druhů čerstvě pečeného štrůdlu, čerstvě praženou kávu z rodinné pražírny nebo pečené rohlíčky z listového těsta.

Rozhledna Bílov dominuje kopci Kanihůra, je z ní vidět až na Beskydy

Na kopci Kanihůra stojí rozhledna, která je z dominant v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji, východně od obce Bílov. Při stavbě stožáru jednoho mobilního operátora si obec dala podmínku, že součástí stožáru bude i rozhledna. Byla zprovozněna v roce 2006.

|< 1 2 Další strana >|