Okres Nymburk

Nymburská radnice - nejkrásnější městská radnice v ČR

Již poněkolikáté mohli hlasovat obyvatele České republiky v anketě o Nejkrásnější radnici či obecní úřad 2016 a o jejím vítězi už je rozhodnuto. Na prvním místě se v kategorii měst v konkurenci 35 krásných radnic umístila historická radnice města Nymburk.

Rozhledna Ostrá horka Soběšice

Konstrukce rozhledny je kovová, do výšky 19 metrů se vystupuje po točitém schodišti. V polovině výšky rozhledny je ochoz z výhledem a další z vrcholu rozhledny s kruhovým výhledem.

Zámecký areál v Lysé nad Labem zve k návštěvě francouzského i anglického parku

Lysá nad Labem je dnes známá především výstavištěm a zdejším dostihovým závodištěm; nemnoho z jejich návštěvníků zavítá i do rozlehlých zahrad místního zámku ukrývajících řadu překvapení, vzdálených jen několik minut cesty od centra města.

Výlet nejen pro Sherlocka Holmese

Navštívíte-li obec Hořátev v sousedství Nymburka, máte jedinečnou možnost seznámit se s její historií a pamětihodnostmi prostřednictvím naučné stezky.

Slávu a prosperitu přinesla Poděbradům minerální voda

Město ve středních Čechách známé hlavně jako sídlo pánů z Kunštátu a Poděbrad, jejichž čelný představitel Jiřík se stal v rozháraných revolučních dobách husitským králem, je vítanou cílovou destinací nejen pro návštěvníky známých lázní. Pojďme se o tom přesvědčit.

Nymburk otevře brány deseti běžně nepřístupných památkových objektů

Někdejší královské město Nymburk se již tradičně i letos připojuje ke Dnům evropského dědictví. V sobotu 10. září zpřístupní mezi 10. a 16. hodinou deset jindy běžně nepřístupných památkových objektů. Některá z atraktivních míst budou veřejnosti otevřena vůbec poprvé.

Pohoří Javorníky – malebná nejjižnější část Beskyd

Pohoří Javorníky jsou na českém území součástí CHKO Beskydy, na slovenském CHKO Kysuce. Na západě tvoří hranici s Vizovickými vrchy údolí Senice, na severu Vsetínská Bečva je odděluje od Vsetínských vrchů a na jihu Lysský průsmyk od Kyčerské hornatiny, kde se rozprostírá CHKO Bílé Karpaty.

Muzeum knihařství v Rožďalovicích ukrývá unikátní poklad

Půvab knihy nespočívá jen v jejím obsahu, ale i v jejím vzhledu, ve výtvarné úpravě. Nejlépe to poznáte v expozici Muzea klasického knihařství v Rožďalovicích na Nymbursku. Městečko stranou rušných cest ukrývá unikátní poklad, který nemá nikde v Česku obdoby.

Zřícenina hradu Volfštejn u Černošína

Volfštejn patří mezi nejstarší hrady na Tachovsku. Jedná se o jeden z mála dispozičně zachovaných románsko-gotických hradů nenarušených pozdějšími přestavbami. Ve 2. pol. 15. století ztratil hrad na významu. Zanikl roku 1470 za bojů Zelenohorské jednoty s vojsky krále Jiřího z Poděbrad.

Kounický pivovar

Kounický pivovar se nachází ve středočeské obci „Kounice“ nedaleko od Českého Brodu. Nachází se v objektu středověkého pivovaru, ve kterém nechybí klasické sladovny a konírny, a samozřejmě k němu patří i stylová restaurace.

Restaurant Zámek Poděbrady

Naším cílem je přinášet hostům kvalitní gurmánský zážitek podpořený chutí jedinečného piva z rodinného pivovaru Hendrych a dobrým moravským vínem.

Retromuseum Cheb

Vzpomínáte, jak vypadala 60., 70. a 80. léta dnes již minulého století? Připomínku doby nedávno minulé najdete v chebském Retromuseu, které sídlí v Schillerově domě, na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

Jezdecký areál Jakubův Nový Dvůr v zámku Volovka u přehrady Rozkoš

Jezdecký areál v bývalém zámečku Volovka nabízí výuku jezdců a koní, včetně ustájení. Součástí areálu je také tříhvězdičkový hotel s restaurací. Areál se nachází u Velké Jesenice a asi 2,5 km od rekreanty oblíbené vodní nádrže Rozkoš.

Zámek Loučeň uctí 700. výročí narození Karla IV. vybudováním královského labyrintu

Zámek Loučeň slavnostně odhalí dárek k 700. narozeninám českého krále Karla IV. V květnu 2016. Tento 12. královský labyrint, vybudovaný podle středověkých předloh, bude v sobě obsahovat nejen mystiku středověkých čísel, ale bude také osazen zářiči z drahých kamenů, které umocní jeho energetický náboj.

Zámek Loučeň vítá návštěvníky po celý rok

Od roku 2011 se zámek Loučeň přiřadil k památkám, jež vyznávají celoroční provoz - což zejména k „nezimám“ posledních let je záměr, který padl na úrodnou půdu. Předem ohlášené skupiny mohou zavítat prakticky kdykoliv.