Tipy na výlety v okrese Třebíč

Hornické muzeum v Příbrami přivítá 1 100 000. návštěvníka

Hornické muzeum v Příbrami v listopadu očekává jubilejního, milióntého stotisícího návštěvníka od roku 2003, kdy je vzal pod svá „křídla“ Středočeský kraj.

Kam o víkendu s dětmi: Vydejte se do strašidelného podzemí nebo na jarmark hraček

Víkendový program se většinou ponese v duchu svatomartinských oslav a hodů. Kdo si ale na tradice příliš nepotrpí, najde řadu alternativ. Jednou z nich je například výlet do Hornického skanzenu Mayrau, návštěva festivalu stylových hraček v Táboře nebo třeba strašidelná výprava na Křížový vrch v Moravské Třebové.

Hornické muzeum Rudolfov

Hornické muzeum je od 1. října 2014 otevřeno v nových prostorách bývalého Perkmistrovského domu s novou expozicí. Stálá expozice hornictví dokumentuje historii dolování stříbra v jednom z významných českých stříbrorudných revírů.

Pohádková stezka aneb putování malého Človíčete v Panenské u Jemnice

Pohádková stezka je dlouhá 4 km a vede po lesních a asfaltových cestách v okolí obce Panenská. Setkáte se zde s různými pohádkovými postavami a prožijete kouzelná dobrodružství. Jedenácti zastaveními vás provede malé, vnímavé, zvídavé a hravé Človíče.

Hornický dům v Sokolově

Hornický dům, který je v současné době sídlem Městského domu kultury, byl postaven v letech 1923 - 1924 podle návrhu architekta Rudolfa Welse. V průčelí budovy je zasazen monumentální reliéf pojmenovaný Jeden den ze života horníka z roku 1923 od karlovarského sochaře Wilhelma Srba-Schossbauera.

Červená Lhota - zámek pro milovníky pověstí, romantiky i doby mocnářství

Jeden z našich nejpůvabnějších a nejmalebnějších zámků najdeme mezi Táborem a Jindřichovým Hradcem. Patří k těm objektům, které se těší právem velkému zájmu návštěvníků, a pouhý pohled na ve vodní hladině se odrážející siluetu malého vodního zámku dává tušit, že přemnoho krásy ukrývá i uvnitř.

Jedna z nejkrásnější cest v Jizerských horách vede z Hejnic na Bukovec

Možná znáte hezčí místa, mně se líbí tahle cesta. Jizerské hory kromě výstupu na Smrk nenabízejí dramatické převýšení, přesto je jejich krása v létě i zimě naprosto jedinečná. K jihu, do Čech, se svažují celkem mírně, na severní straně končí vysokými kamenitými stráněmi.

Rozhledna Radošov u Veselí nad Moravou

Na kopci Radošov u Veselí nad Moravou na Hodonínsku stojí patnáct metrů vysoká rozhledna. Stavba stojí mezi vinohrady a tak je její tvar v podobě poháru vína více než symbolický.

Neznámý mikroregion Hrotovicko láká na plavbu kolem Wilsonovy skály

Nemáte turistický program na víkend? Chcete poradit? Jednou z možností může být návštěva mikroregionu Hrotovicko na Vysočině.

Lesopark u hradu Bítov a hradní zahrady

Hrabata Daunové (1755-1904) zbudovali nad hradem rozsáhlý hradní lesopark s velkým množstvím drobných staveb, zastavení a vyhlídek na hrad a soutok řek Želetavky a Dyje. Vznikla také lovecká stezka sahající až k obci Chvalatice a na druhou stranu směrem na Dešov.

Swing Jump Dalešice - Kienova houpačka

Jedinečný, nezapomenutelný, adrenalinový a cenově dostupný zážitek pro každého na Dalešické přehradě. Jedná se o skoky do houpačky ze Stropešínského mostu, tzv. Kienova houpačka.

Hornická naučná stezka ve Zlatých Horách

Zlatohorská hornická naučná stezka prochází nejvýznamnějšími hornickými památkami u Zlatých Hor, z nichž bylo 10 vyhlášeno za kulturní památky. Na jednotlivých zastaveních se seznámíte s příklady těžby sedimentů i primárních rud a jejich úpravou, od nejstarších až po novodobá díla.

Hornické muzeum chystá letos další novinky pro děti

Za velmi úspěšný může rok 2013 považovat Hornické muzeum Příbram. Loni jeho expozice a různé akce vidělo na 120 000 návštěvníků. Řadí se tak k nejpřitažlivějším nejen v rámci Středočeského kraje, ale i v celé republice.

Polední kameny v Jizerských horách

Polední kameny jsou horským vrcholem o nadmořské výšce 1006 m s výrazným seskupením skalních věžiček a osamocených balvanů. Nacházejí se nad vyhlídkou Frýdlantské cimbuří kousek od Smědavské hory. Z nejvyššího vrcholu je krásný kruhový výhled na Frýdlantské cimbuří, Smrk, Jizeru a Černou horu.

Radošovský dřevěný most přes Ohři

Krytý most v Radošově má značně zajímavou a dlouhou historii. Povolení k jeho stavbě dal 16. dubna 1364 městu Ostrov sám císař Karel IV., aby tak zlepšil původní brod na "Solné stezce" do Prahy.