Řevnice

Camping Bucek u Řevničova

Camping Bucek se nachází 30 km západně od Prahy, v malebné části středních Čech. Leží v přírodním parku Džbán na břehu Buckého rybníka, mezi městy Řevnice a Nové Strašecí. Nedaleko leží také Krušovice a Rakovník. Oblast je v těsné blízkosti CHKO Křivoklátsko.

Tipy na víkend: Vsaďte si na Velké pardubické, ochutnejte dobroty z hub

Tak jako obvykle si druhou říjnovou neděli můžete jít vsadit na svého favorita na koňské dostihy do Pardubic. Pro milovníky hub a houbaření je připravený Houbyfest nedaleko Prahy v Řevnicích a lidé se sportovním duchem vezmou za vděk nočním během v Českých Budějovicích.

Vánoční výlet na brdskou Babku za dalekými výhledy na Prahu i Berounsko

I v průběhu vánočních svátků je čas na malý výlet do okolí Prahy. Dnes se vypravíme na místo, které je vysloveně za humny hlavního města - jedná se o krásnou a turisty málo navštěvovanou Babku nad Řevnicemi.

Cesta na vrch Pišťák vede na vyhlídková místa i do hlubin historie

Pišťák je vrcholek nad Řevnicemi a zároveň místo bývalého hradiště z mladší až pozdní doby bronzové. Je to zvláštní místo s velkou historickou minulostí zapsané jako národní kulturní nemovitá památka od roku 1958. Na toto místo se dnes vydáme, abychom se zde setkali s dávnou historií naší země.

Babka není houba, je to vrch s dalekým výhledem nad Řevnicemi

Nad městy u Berounky - Dobřichovicemi a Řevnicemi - se majestátně tyčí vrchol Babka. Právě na tento vrch a do nadmořské výšky 505 metrů se dnes vydáme.

Barokní areál Skalka nad Mníškem pod Brdy zve k návštěvě v každém ročním období

Barokní areál Skalka s krásným výhledem na Mníšek pod Brdy a krajinu středních Čech je vítaným turistickým v každém ročním období. Tentokrát k němu vystoupáme po zeleně značené turistické stezce vedoucí z náměstí v Řevnicích.