Roztoky

Bike Park Roztoky u Prahy

Nedaleko přívozu Roztoky – Klecánky v Roztokách u Prahy najdou příznivci adrenalinové jízdy na kole pěkný Bike Park.

Kam o víkendu s dětmi: Seznamte se s masopustními zvyky, vyrazte na pohádku

Doba masopustu je v plném proudu. Tradiční české zvyklosti se můžete zúčastnit třeba v Roztokách u Prahy nebo v Ostravě, o historii masopustu se dozvíte v Hradci Králové. Víkend nabízí také několik pohádkových představení, třeba Malého prince, Zlatovlásku nebo o kocouru Mikešovi.

Roztocký zámek na okraji Prahy je ideálním cílem poznání nedávné historie

Metropole je obklopena řadou zámečků a tvrzí, některé jsou v havarijním stavu. Jiné zkáze unikly a slouží jako soukromé objekty, školy, nebo je využívají státní instituce coby muzejní objekty. Taková je i bývalá vodní tvrz v Roztokách u Prahy.

Kam o víkendu s dětmi: Na tvořivou dílnu nebo filmový festival

Objevte s dětmi jejich kreativní stránku. Na tvořivé dílny a workshopy můžete vyrazit třeba v rámci pražského festivalu KUK!, dále pak do Muzea technických hraček ve Velvarech nebo Středočeského muzea v Roztokách u Prahy. Na Plzeňsku začíná filmový festival pro děti a mládež, kde zhlédnete aktuální i starší pohádkovou tvorbu.

Vily v Tichém údolí v Roztokách u Prahy

Roztokám náleží titul nejstaršího vilového letoviska v okolí Prahy. Majitelé letních vil patřili mezi vyšší střední třídu, byli to především pražští obchodníci a továrníci židovského původu, z nichž velká většina nepřežila holocaust. Město plánuje rekonstrukci vil č.p. 100 a 125.

Braunerův mlýn v Roztokách u Prahy

Objekt je pod starším názvem Malý mlýn zmiňován počátkem 18. století, kdy měl podobu zděného jednopatrového stavení s prkenným štítem a mansardovou střechou. Roku 1861 zakoupil mlýn pražský advokát a významný český politik František August Brauner.

Začíná Festival muzejních nocí. Zúčastní se ho stovky institucí

V odpoledních hodinách započne již 12. ročník Festivalu muzejních nocí. Zahájení proběhne ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Prohlídky po setmění tradičně chystají pro návštěvníky mimo stálých expozic i netradiční program. Akce potrvá až do 11. června.

V muzeu v Roztokách tikají dřevěné unikáty

Ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy od ledna probíhá ojedinělá výstava dřevěných hodin. Jedná se o část rozsáhlé sbírky Miloše Klikara, který ji sestavoval přes 30 let. Výstava potrvá do 24. dubna.

Zámek v Roztokách je po rekonstrukci znovu otevřený veřejnosti

V prostorách opraveného zámku v Roztokách u Prahy, který před 12 lety poničila povodeň, sídlí Středočeské muzeum. Vznikly v něm dvě nové expozice s tematikou společenského a veřejného života regionu 19. a 20. století. Přibylo také infocentrum a zázemí pro cykloturisty.

Přívoz Klecánky - Roztoky u Prahy

Město Klecany provozuje jeden z posledních přívozů přes řeku Vltavu. Slouží k dopravě osob, bicyklů i malých motocyklů. Je celoročně využíván všemi, kdo pracují na opačném břehu řeky.