Slunečná

Skalní útvar Slunečná brána u Bynovce

Skalní okno nedaleko obce Bynovec je součástí malého skalního města, které je tvořeno pozoruhodnými pískovcovými útvary. Ty v minulosti vznikly erozní činností.

Vrch Velká Slunečná u Dolních Dunajovic

Dunajovické kopce tvoří několik vrchů. Jejich dominanta je Velká Slunečná, která z dálky připomíná stupňovitou středoamerickou pyramidu Mayů nebo Aztéků.

Slunečná stráň u Svobody nad Úpou

Slunečná stráň ve východních Krkonoších ukrývá Slatinné a rašelinné louky s mnoha druhy ohrožených rostlin. Jedná se o jednu z posledních českých lokalit, kde roste kriticky ohrožený hořeček ladní pobaltský. Navíc je odtud krásný výhled do krajiny.

Farská louka Slunečná u České Lípy – domov šafránů bělokvětých

Na Farské louce v obci Slunečná, která byla vyhlášena přírodní památkou v roce 1949, se v hojném počtu vyskytuje šafrán bělokvětý. Každé jaro zde vykvetou desítky těchto přísně chráněných rostlin. V České republice je známo jen několik málo lokalit, kde se bílé šafrány objevují.

Tipy na víkend: Zlatavé osvěžení na pivních slavnostech i procházky přírodou

Slunečné jarní počasí láká do lesů a mimoměstské přírody. Pokud by ale slunce vystřídaly mraky, není si proč zoufat, víkendový program nabízí po celé České republice aktivity i pod střechou. Umělecké i historické výstavy čekají na své návštěvníky, stejně jako interiéry nedávno zpřístupněných hradů a zámků.

Slunečná u Velkých Pavlovic

Rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic se nachází na vinařská trati Nadzahrady nedaleko Velkých Pavlovic v nadmořské výšce 225 m. Z rozhledny se otevírají panoramatické výhledy na Pálavu, na Lednicko - valtický areál a okolní vinařské obce s přilehlými vinohrady.

Slunečná kavárna v Srní – ochutnejte nejchutnější domácí marmelády

Obec Srní leží v krásné přírodě Šumavského národního parku. Velké vyžití v létě ocení cyklisté a pěší, v zimě pak běžkaři. A pokud nechcete vůbec sportovat, stačí posedět a popovídat si ve Slunečné kavárně nad šálkem kávy třeba s výborným domácím dortem, nebo si zakoupit domácí marmeládu.