Řeky v oblasti Středočeský kraj

V Českém Vrbném vyrůstá centrum kanoistiky i vltavské lodní dopravy

České Vrbné, klidová lokalita na severním okraji Českých Budějovic, se zvolna proměňuje v nové centrum vodních sportů na řece Vltavě. Jeho základem je areál s umělým kanálem pro kanoistiku a rafting, chráněný přístav pro malé i velké lodě s veškerými navazujícími službami.

Naučná stezka - Střed Čech v Davli

Naučná stezka střed Čech vás provede z parku, centrem městyse, dále přes Starý davelský most, kolem nádraží a místní částí Sázava k altánu, kde si můžete vychutnat jedinečný výhled na Davli a údolí řeky Vltavy.

Kamenná hláska Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou

Hrad Rožmberk dominuje okolí nad meandry řeky Vltavy v nadmořské výšce 540 metrů. Původně šlo o dva rožmberské hrady – Dolní a Horní hrad. Z Horního hradu se dochovala kamenná hláska Jakobínka.

Fritschova stezka údolím Vltavy

Stezka podél řeky Vltavy je pojmenovaná na počest Ing. Emanuela Fritsche (1874 - 1956), vrchního technického rady Československých státních drah, tehdejšího předsedy KČST Šumava a předsedy KČST České Budějovice, který se o její vybudování zasloužil.

Duny u Sváravy

Přírodní rezervace Duny u Sváravy se nachází asi 1 km severozápadně od obce Labské Chrčice, na hranici Pardubického a Středočeského kraje. Jedná se o jeden z nejdokonaleji zachovaných přesypů v Polabí, který vznikl během pozdního glaciálu vyvátím materiálu z říčních sedimentů.

Kemp Branov

Kemp Branov (vodácké tábořiště) nabízí prostor pro stany a karavany v nezapomenutelné části Staré řeky Berounky. V kraji Oty Pavla, převozníka Karla Proška a Zlatých úhořů.

Přírodní koupání v pražských Modřanech

Pokud patříte k milovníkům koupání v přírodě, určitě vyzkoušejte příjemné travnaté plážičky v těsné blízkosti Vltavské cyklostezky v Praze 4 Modřanech.

Dobrá Voda bez vody, hřbitov plný padlých Kristů, Vltavský luh s osmi loděmi za hodinu

V titulku je několik upoutávek na četná turisticky zajímavá místa v okolí lipenské přehrady. Díky tomu, že Šumava má opravdu co nabídnout obrazně na každém kroku, je možno si některé lokality vychutnat bez prázdninového nájezdu davů. A odevšad je opravdu kousek k dalším a dalším zajímavostem a krásám.

Vltavské InfoPointy na plavební stezce mezi Českými Budějovicemi a Týnem rozšiřují své služby

Vltavské InfoPointy, informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem nad Vltavou a Koloději nad Lužnicí, postupně rozšiřují své služby.

Vltavská vodní cesta - Stezka řeky Vltavy: lodí z Českých Budějovic až do Hamburku

Vltavská vodní cesta začíná pod českobudějovickým Dlouhým mostem. Díky plavební komoře v Hněvkovicích je na Vltavě pro malá plavidla splavných více než sto kilometrů na Orlickou přehradu, odkud lze pokračovat dále na Slapy, do Prahy, k soutoku s Labem v Mělníku a pak ještě dále do Evropy.

Bruslení s kočárky v Praze

Bruslení maminek s kočárky v Praze. Hodiny jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé bruslaře. Po předchozí domluvě vám rádi zapůjčíme brusle zdarma.

Provoz na Stezce řeky Vltavy se rozjíždí

Letošní letní sezóna se do historie cestovního ruchu na jihu Čech zapíše „zlatým písmem“. Po více než šedesáti letech se na Vltavu pod Českými Budějovicemi vrátila lodní doprava, představující nové možnosti významného rozšíření turistické nabídky celého regionu.

Veltrubský luh

Přírodní rezervace Veltrubský luh o rozloze cca 99 ha se nachází mezi obcí Veltruby a pravým břehem řeky Labe v okrese Kolín. Zachoval se lužní les převážně listnatých stromů, mokřadů, niv a tůní a najdete tu také největší tůň v Polabských luzích.

Branické skály - krásná vyhlídka a naleziště zkamenělin

Nedaleko Barrandovského mostu, kousek od vltavského břehu, se v Praze 4 – Braníku tyčí působivé Branické skály. Sestávají ze dvou samostatných částí – z vlastní Branické skály s lesoparkem Dobeška a z lokality zvané Školní vrch. Obě části od sebe odděluje přístupová Stará cesta.

Malostranské náměstí v Praze

Malebné náměstí je odedávna centrem Malé Strany. Místo pro něj bylo vybráno v blízkosti brodů, mimo dosah častých záplav, kterými byla pověstná neregulovaná řeka Vltava. Náměstí je součástí Královské cesty - procházely tudy korunovační průvody a za Rakouska-Uherska tu sídlily nejvyšší zemské úřady.