Tipy na výlety v pohoří Šumava

Ukrývá se na Šumavě zlatý poklad? Možná ano

Šumava má nejen překrásnou přírodu, ale také bohatou historii a nekonečné množství pověstí a legend, které nás přenesou do tajemna.

Martínkův mlýn ve Zdíkově na Šumavě

Martínkův mlýn ve Zdíkově je vhodný pro rekreaci rodin s dětmi,partu přátel i krátkodobé ubytování. Ubytování uprosteřd šumavské přírody ocení především houbaři, milovníci pěších výletů i cykloturisté.

Šumavská cyklomagistrála se nadále rozrůstá

Celkem 3,2 kilometru dlouhý úsek Skelná-Vysoké Lávky v oblasti Prášilska je další dokončenou částí šumavské cyklomagistrály. V zimě trasu budou moci využít také běžkaři. Dalšího rozšíření zdejší cyklomagistrály se turisté dočkají už v příštím roce.

Medvědí stezka na Šumavě

Medvědí stezka je nejstarší naučnou stezkou na Šumavě a je spjatá s historií zastřelení posledního šumavského medvěda, ke kterému došlo 14. listopadu 1856. Vychází ze železniční stanice Ovesná a končí u zastávky Černý kříž.

Vyhlídka Kamenné moře u Plešného jezera na Šumavě

Vyhlídka Kamenné moře se nachází necelý kilometr od Plešného jezera, kam můžete vyrazit z Jeleních Vrchů nebo z Nové Pece. Nejprve je nutné vystoupat po nekolika schodech nad balvany ledovcové morény porostlé klečí a poté se shora otevře výhled na krajinu Vltavické brázdy.

Vyhlídka Kamenná hlava u Českých Žlebů na Šumavě

Vyhlídka Kamenná hlava se nachází na trase Zlaté stezky směrem z Českých Žlebů ke hranici s Bavorskem. Za průzračné viditelnosti jsou z vyhlídky vidět až zhruba 130 kilometrů vzdálené Alpy.

Šumava otevřela nové vyhlídky. Je z nich jedinečná podívaná

Exkluzivní výhledy na Trojmezí a na krajinu kolem horní Vltavy mají turisté z nově otevřených vyhlídkových míst u Českých Žlebů a na Plešném jezeře. Už od loňska stojí podobná vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy, na jaře přibyla na Zelené hoře nedaleko Srní.

Lanové centrum Prášily

Chcete si užít opravdovou lesní zábavu? Tak proč nevyzkoušet přímo v Národním parku Šumava, na břehu Prášilského potoka lanovou cestu plnou dobrodružství na stoletých stromech ve výšce 7 až 15 metrů.

Řeka Vydra - nespoutaná perla Šumavy

Vydra patří mezi nejkrásnější šumavské horské říčky s peřejnatým řečištěm a obřími hrnci vymletými v žulových balvanech. Protéká malebnou krajinou přírodní rezervace Povydří a její tok dosahuje délky 23 km.

Pět utajených vodopádů Česka

Bylo by těžké vybírat mezi více než stovkou českých vodopádů několik nejkrásnějších. Někteří by hlasovali pro ten největší - 148 metrů vysoký Pančavský vodopád v Krkonoších, jiní zase pro Mumlavský vodopád u Harrachova nebo romantickou Bílou strž na Šumavě. Zkusme se však podívat na ty méně známé, šumící stranou frekventovaných turistických tras. Společné mají jedno: dostanete se k nim jen pěšky.

Turnerova chata na Šumavě

Turnerova chata je jedinou veřejně přístupnou chatou v I. Zóně Národního parku Šumava. Nachází se v malebné oblasti Povydří, na břehu řeky Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou.

Šumavský kostelík dostane novou sochu světce

Dvacáté výročí znovuvysvěcení a také záchrany před úplnou devastací oslaví o víkendu šumavský kostelík svatého Mořice na Mouřenci u Annína na Klatovsku. Jedna z nejstarších církevních památek jihozápadních Čech za minulého režimu značně zchátrala. Před 20 lety ji zachránila sbírka německých rodáků a pomoc českého státu. Nyní díky aktivitám místních nadšenců a zástupců církve opět ožívá.

V sobotu se v Kašperských Horách pokusí o unikátní vodní promítání

V Kašperských Horách na Šumavě se bude slavit. A jak už to tak bývá - v šumavském stylu. Slavnosti jsou programově inspirovány životem a tvorbou obyvatel Šumavy až z doby Karla Klostermanna. Na náměstí se bude konat historicky první souboj místních restaurací o nejlepší specialitu.

V šumavském národním parku vznikla síť fotopointů

Národní park Šumava zprovoznil na konci prázdnin devět speciálních fotopointů rozmístěných v různých částech parku. Na těchto místech si výletníci mohou jednoduše pořídit obrázky, které si následně vyzvednou na webových stránkách NP Šumava. Inspirace přišla z Rakouska.

Koně na Šumavě o víkendech vozí místo dřeva turisty

Šumavský národní park představil turistům novou atrakci. Od minulého víkendu se tu mohou zájemci projet na voze s koňmi, kteří během týdne pracují ve zdejších lesích, z nichž přepravují dřevo. Koně se sem vrátili letos v červnu, čímž správa parku obnovila tradici, jež odsud v minulých letech vymizela kvůli využívání těžké techniky.