Tábor

Kam o víkendu s dětmi: Na světluškový rej do Zlína, za medvědy do Tábora

Ať už vaše rodina tráví podzimní období raději v teple a suchu, nebo se na počasí neohlíží, z víkendové nabídky aktivit si jistě něco vybere. Otužilejší jedinci mohou vyrazit do zoo v Táboře, na zlínský průvod za světluškami nebo do obory Hvězda. Ostatní naláká třeba filmové promítání v Plzni.

Expozice Táborský poklad na hradě Kotnov

Jaká tajemství ukrýval dům městského písaře ve Svatošově ulici? Staňte se na chvíli hledači pokladu a společně s archeology odkryjte přes 500 let starý příběh. V expozici jsou vystaveny čtyři tisíce stříbrných mincí z jagellonského období.

Galerie Fara v Plané nad Lužnicí

Nově otevřené výstavní prostory v nádherné budově Farního úřadu v Plané nad Lužnicí chtějí oživit kulturní dění v Plané. Malé plánské muzeum na Táborsku bylo slavnostně otevřeno 27. září 2013.

Most v Podolsku - brána do nebe

Hlavní silnice z Písku do Tábora překonává hluboké vltavské údolí Podolským mostem. Na obou koncích se nachází parkoviště a na levém břehu je navíc upravena vyhlídka. Ve době svého vzniku patřil Podolský most k největším mostům v Evropě.

Kam o víkendu s dětmi: Na vodní bitvu do Tábora nebo na rozhlednu Štěpánku

Loutková divadélka, tvořivé dílny, kolotoče, tanec a další atrakce čekají o víkendu vás i vaše děti ve všech koutech Česka. Ať už jste z dovolené zpátky doma, nebo se právě rekreujete v tuzemských destinacích, vyrazte do okolí a vyzkoušejte některý z víkendových tipů.

Zážitková karta TáborCard

Užijte si více zážitků za méně peněz v Táboře a blízkém okolí díky nové TáborCard. Díky kartě můžete navštívit levněji spoustu nových expozic, kulturních zařízení a slevy se vztahují také na stravování.

Rekreační Dům Smrž v jižních Čechách

Zděná chata Smrž se nalézá v obci Skrýchov u Malšic nedaleko Tábora a Bechyně na klidném místě. Rekreační domek je kompletně vybaven, k dispozici je zde také zahrada a bazén.

Jistebnice - naleziště slavného husitského chorálu

Malebné městečko Jistebnice leží přibližně 12 kilometrů severozápadním směrem od Tábora. Do českých dějin se zapsalo jako naleziště Jistebnického kancionálu, což je zpěvník s prvním záznamem slavného husitského chorálu Kdož sú boží bojovníci.

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře

Táborské divadlo je středoevropskou raritou. Má jediné jeviště s dvěma pravoúhle připojenými hledišti. Menší z nich, které se nalézá v historické budově, je určeno pro komorní představení. Tuto neobvyklou podobu budova získala po generální rekonstrukci v 60. letech minulého století.

Lanový park Janovičky

Lanový park Janovičky je součástí areálu střediska dětské rekreace Tábor Janovičky. Je určen nejen protáborníky, ale i pro širokou veřejnost, děti i dospělé, pro jednotlivce i sportovní, pracovní a jiné kolektivy.

Blatské muzeum ve Veselí nad Lužnicí - Weisův dům

Blatské muzeum ve Veselí nad Lužnicí je součástí Husitského muzea v Táboře. Ve veselském Weisově domě je instalována stálá expozice Z pokladů muzea představující uměleckohistorické sbírky z 16. - 19. století.

Blatské muzeum v Záluží s expozicí loutek

Malá vesnička u Soběslavi byla málem zapomenuta, ale díky památkovému ústavu v Táboře se opět stala jedním z nejnavštěvovanějších míst v regionu. Najdete zde obnovenou blatskou kovárnu s unikátní černou kuchyní a zároveň exozici loutek.

Blatské muzeum v Soběslavi - Smrčkův a Rožmberský dům

Blatské muzeum v Soběslavi je součástí Husitského muzea v Táboře. V současné době jej můžete objevovat ve městě ve dvou renesančních budovách: ve Smrčkově domě a Rožmberském domě.

Půjčovna kostýmů v Housově mlýně v Táboře

Chystáte se na náš masopust, karneval či jinou kratochvíli? Přijďte si půjčit kostým k nám na Housův mlýn. Můžete si půjčit šašky, princezny a mnoho dalšího.

Dům Františka Bílka v Chýnově u Tábora

V Chýnově se roku 1872 narodil (a roku 1941 zde zemřel) významný český sochař, výtvarník, architekt Franrišek Bílek. V 1898 si zde umělec na pozemku své rodiny nechal podle svých návrhů postavit dům s velkým ateliérem.