Vyškov

Dingové pomohou vzkřísit Zoo Vyškov

Nová expozice s divokými australskými psy dingy, která bude největší ve střední Evropě, by mohla zoologické zahradě ve Vyškově pomoci vzpamatovat se z letošní sezony. Zoo v ní kvůli koronaviru a karanténě zaznamenala zhruba šestinový pokles návštěvnosti.

Místo pro veřejné grilování ve Vyškově

Venkovní posezení vzniklo za dětským dopravním hřištěm ve Vyškově.

Zimní stadion Vyškov

Zcela nový moderní zimní stadion vznikl přestavbou původního stadionu ze 70. let minulého století, který už nevyhovoval. Nový stadion se rozkládá zhruba na 4000 metrech čtverečních. Bruslit se zde začíná v prosinci 2017 a bruslení zde bude celoroční.

Muzeum Vyškovska

Muzeum nabízí k prohlídce 8 stálých expozic, sedm z nich ve Vyškově a jedna v Bučovicích. Nejstarší expozice muzea vznikla před více než 50 lety, nejmladší z nich byla vytvořena v roce 2016. Ostatní jsou ze 70., 80. a začátku 90. let 20. století.

Motokáry Račice - zábava na kryté motokárové dráze

Přijďte si zajezdit do kryté motokárové dráhy v areálu JZD Račice, které se nachází mezi Brnem a Vyškovem. Naleznete zde i bar s alko i nealko nápoji a drobným občerstvením.

Tipy na víkend: Ostravou se rozezní muzikály, Vary budou cestovat

Podzim rychle zaplňují kulturní akce všeho druhu. Ať už máte rádi divadlo, film, nebo hudbu, přijdete si na své. Benátky nad Jizerou zvou tento víkend na promítání děl amatérských filmařů. Divadelní nadšence bude možná lákat návštěva Vyškova či Miletína. Hudební fandové zase mohou vyrazit do Chrudimi, Ostravy či Klatov. Kdo by měl chuť vydat na cestu kolem světa, může zajet do Karlových Varů.

Zámek v Bučovicích vystaví renesanční skvost

Restaurátoři obnovují vzácnou olejomalbu Francesca Primaticcia, dvorního malíře čtyř francouzských panovníků a jednoho z nejdůležitějších představitelů manýrismu. Obraz na dřevěné desce pochází z 16. století a v příští sezóně ozdobí některý ze sálů zámku v Bučovicích na Vyškovsku.

Vyškovská zoo je novým domovem vzácných oslů z Francie

Zoo ve Vyškově získala čtyřčlennou skupinu vzácných oslů poitouských, kteří pocházejí z Francie. Chovatelé je přivezli ze Champrépus v Normandii. Vyškov je jediným zoologickým areálem v Česku, který tento živočišný druh chová.

Muzeum letecké a pozemní techniky Vyškov

Na letišti ve Vyškově najdete expozici letecké a pozemní techniky. Prohlédnete si zde i fragmenty ze sestřelených letounů z 2. světové války vykopané především na území Moravy, a dále zbraně a letecké motory.

Hvězdárna Vyškov – noční pozorování oblohy

Na východním okraji Vyškova, hned vedle Dinoparku, se nachází hvězdárna. Využít můžete programu s prezentací sluneční soustavy s následným pozorováním noční oblohy.

Zbytky hradeb ve Vyškově

Ve Vyškově se dochovaly zbytky středověkého městského opevnění. Původní hradby byly až 6 m vysoké a do 19. století obepínaly celé historické jádro. Do města se tehdy dalo přijít pouze třemi branami.

Muzeum zemědělských strojů Hoštice-Heroltice

Expozice Muzea zemědělských strojů a nářadí v Hošticích-Herolticích je ukázkou způsobu hospodaření a života vesnického lidu regionu Hané od poloviny 19. století. Muzeum se nachází 2 km od Vyškova směrem na Kroměříž.

První tajemná socha Moai se objevila na Moravě

Zhruba dva kubíky betonu, ocelová konstrukce a několik tun hmotnosti. Tak vypadá první socha Moai, jedna z těch, které byly až dosud k vidění pouze na Velikonočním ostrově. Nyní je několikametrový monument ozdobou bývalých kasáren za Bučovicemi na Vyškovsku kousek od obce Bohdalice. Zdejší socha přitom nemá zůstat jediná. Je první z několika dalších monumentů, které mají upozornit na to, jak necitlivě dokážeme zacházet s přírodou.

Vyškovský Dino Park představuje svět před 65 miliony let

Nevíte kam s dětmi o víkendu? Vydejte se za dinosaury do vyškovského Dino Parku. Počasí slibuje slunečný víkend.

Papouščí zoologická zahrada Bošovice

Zařízení jediné svého druhu v České republice najdete v Bošovicích na Vyškovsku. Jedná se o první papouščí zoo. Na návštěvníky tu čeká více než sto voliér s exotickými ptáky, rozmístěných na pěti stech metrech čtverečních. Prohlédnete si i nejohroženější druhy papoušků.