Blatná

Témata

|< Předchozí strana 1 2 >|

Městské muzeum Blatná – objevte všemi smysly historii města

Malé městské muzeum skrývá nejen historii regionu v podobě sbírkových předmětů, ale také zážitek z objevování bohatých dějin města Blatné a regionu Blatenska. V pouhých pěti místnostech putujete krůček po krůčku zpátky do minulosti až do doby železné, kdy se zde poprvé trvale usídlil člověk.

Královský kámen podle pověsti ukrývá bájné vojsko stejně jako hora Blaník

Tak podle Jiráska praví proroctví Sibylino, které uvádí na dvacítku míst, kde na doby těžké čekají oddíly knížecích bojovníků - toto poslání má mít i Boubín, Hadí Hora u Blatné, kopec Svidník u Černovic, ale i právě Královský kámen v šumavských hvozdech u Stachů. Tím ovšem pověsti zdaleka nekončí.

Rekreační areál Milavy na Strakonicku

Rekreační areál Milavy se nachází v krásném prostředí jihočeských rybníků a lesů nedaleko od Strakonic, Blatné a Písku v lesním prostředí.

Přírodní rezervace a rybník Velká Kuš na Blatensku

Nejznámějším, nejfotogeničtějším a nejnavštěvovanějším rybníkem je Velká Kuš nedaleko Blatné u obce Kadov. Zároveň se na březích nachází přírodní rezervace.

Rybník Labuť u Blatné

Labuť je největším rybníkem lnářsko-blatenské rybniční oblasti. Nachází se asi 5 km na severovýchod od Blatné, v těsném sousedství s obce Myštice.

Vila Fiala v Blatné

V roce 1906 postavil architekt Karel Fiala pro svého bratra vilu na okraji Blatné. Ta nyní patří městu a je kulturní památkou.

Okolí Sedlice: hrobka irského rodu z 5. století, zámky zchátralé i opatrované

Vše najdeme jen pár kilometrů od sebe v okolí Sedlice nedaleko Blatné. Nechybí zde ani přírodní rezervace, památné stromy, studánka, nebo nádherná kaplička, připomínající přátelskou službu. Tento nenápadný kout jihu Čech je hotový ráj pro turisty, hledající méně známá místa naší vlasti.

Paseka Zlatá studna na Šumavě

Jediný dochovaný objekt na Zlaté studni je dnes chalupa patřící TJ Blatná, po ostatních objektech je možno místy nalézt pouze zbytky základů.

Zámecká kavárna v Blatné

Nasajte příjemnou atmosféru v Zámecké kavárně s šálkem čerstvě namleté kávy Mezzo z české pražírny. K tomu můžete vyzkoušet zákusky z lokálních a čerstvých surovin, ale i klasické zákusky, jako jsou koňaková špička, věneček, Maceška, punčový řez a jiné.

Zámecký pivovar a palírna Blatná

První cukrovar a lihovar postavil roku 1885 baron František Hildprandt. Lihovar patří k největším výrobcům a vývozcům ovocných destilátů v ČR, obnovy se dočkal také pivovar, který v návaznosti na tradici rodiny Hildprandtů vaří vynikající blatenské pivo.

Blatná hráz na Vysočině s koberci bledule jarní

Přírodní rezervace Blatná hráz se nachází nedaleko obce Želetava na Vysočině, v okresu Třebíč. Jedná se o jedno z posledních bohatých nalezišť bledule jarní v třebíčském okrese.

Černívsko je cílem turistů se zájmem o historii i vyznavačů šamanismu a tantry

Nenápadná ves Černívsko nedaleko Blatné nabízí turistům volně přístupnou zříceninu hradu Křikava nad malebnou vodní plochou, snadno dostupnou i fyzicky měně zdatným návštěvníkům. Vyznavače alternativního života jistě zaujme areál vodního mlýna pod ní, kde sídlí meditační centrum.

Posledním majitelům Blatné poskytl azyl etiopský císař

„Když se podíváte z okna, uvidíte na rybníku v loďce Helenku Vondráčkovou s Vaškem Neckářem…“ upozorňuje poněkolikáté výborná průvodkyně na blatenském zámku na populární pohádku Šíleně smutná princezna, která se tu točila. Já především vzpomenu na výbornou komedii Bílá paní, o které zmínka nepadla.

Krušné hory: hřebenovka od Fichtelbergu po Blatnou nabízí trasu plnou zážitků

Krušné hory už dávno nejsou zastrčeným regionem, smogovou hrází, zadržující škodliviny z obou stran hranice. Holé kopce s osamělými soušemi, mizerná pohostinství, pokud nějaká vůbec byla, malá možnost sportovního i rekreačního vyžití - to už neplatí.

Zámecký park v Blatné

Vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic je jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.

|< Předchozí strana 1 2 >|