Volyně

Statek paní Lucie v jižních Čechách

Statek paní Lucie nedaleko Volyně v jižních Čechách nabízí celoroční rekreační ubytování formou pronájmu apartmánů bez služeb i penzionu s plnou penzí.

Kostel Proměnění Páně se hřbitovem na vrchu Malšička ve Volyni

Jihozápadně od města Volyně, na zalesněném vrchu Malsička, stojí hřbitovní kostel Proměnění Páně obklopený rozlehlým hřbitovem.

Městské muzeum Volyně v bývalé tvrzi

Muzeum sídlí v gotické tvrzi z 1. poloviny 14. století. Sloužila jako sídlo královských purkrabí. V průběhu staletí ji poškodilo husitské a uherské vojsko. Po roce 1629 již sloužila jako sýpka.

Zámek Hoštice u Volyně

Zámek Hoštice stojí ve stejnojmenné obci kousek od Volyně. Narozdíl od drtivé většiny hradů, zámků a tvrzí mu však věhlas nepřinesla slavná historie nebo skvostná architektura, ale novodobá trilogie komedií režiséra Zdeňka Trošky – Slunce, seno, … .

Tipy na víkend: Na hmyzí lahůdky do Litomyšle, za duhovým festivalem směr Praha

Poslední, ovšem nikoliv horší než ty předchozí, letní hudební festivaly, lahodné degustace vín i gurmánských specialit - na to vše láká blížící se víkend. Jestliže někoho zachvátí tvořivá nálada, může si zajet třeba do Volyně vyrábět šperky. Po kultuře prahnoucí turisté si naopak plnými doušky vychutnají speciální muzejní i zámecké prohlídky.