Tipy na výlety ve městě Cheb

Klášterní zahrada v Chebu

Zahrada v areálu františkánského kláštera byla po celkové obnově zpřístupněna pro veřejnost v roce 2002 poté, co sloužila dokonce i jako školní zeleninová zahrada.

Nový Dvůr v Novém Kostele

Historický areál Nový Dvůr v Novém Kostele na Chebsku prochází již od roku 2013 důkladnou rekonstrukcí. Avšak při kulturních a společenských akcích jsou objekty přístupné veřejnosti.

Statek Salajna

Dvorec je nejstarší stavbou v Salajně a představuje charakteristický a velmi hodnotný příklad lidové architektury Chebska.

Krajinka – parkový areál pod Chebským hradem

Promítání filmů a pohádek, velký koncert populární kapely Katapult nebo dvoudenní klaunský festival Letní bláznění, to vše a mnoho dalšího bylo v minulých letech k vidění na Krajince v Chebu.

Tipy na víkend: Na čokoládový festival či za chutěmi Švýcarska

Podzim a pomalu se vkrádající zima je obdobím, kdy nejvíce potěší především plné žaludky. Tento víkend se můžete vypravit hned na několik gastronomických akcí. V Praze se koná 1. ročník festivalu zaměřeného na Švýcarskou kuchyni, do Chebu se vypravte na slavnost zasvěcenou podzimu a do Tábora zase na akci, která se bude věnovat čokoládě.

Kam o víkendu s dětmi: Za včelami do Šumperka, sportovat do Plzně

První skutečně podzimní víkend můžete s dětmi vyrazit na den Železnice, který se koná po celé republice. Konkrétně se na speciální jízdy můžete vydat například do Chebu či Brna. Za sladkým medem a včelami zamiřte do Šumperku, a pokud chcete své ratolesti přivést ke sportu, tak můžete navštívit v Plzni festival Sporťáček.

Rajská zahrada františkánského kláštera v Chebu

V areálu františkánského kláštera na stejnojmenném chebském náměstí najdete krásné odpočinkové zákoutí, a to v rajské zahradě ve vnitřním traktu křížové chodby. Rajský dvůr se sice nachází v centru města, přesto je tam úplný klid. Když nikdo z návštěvníků nemluví, panuje zde téměř absolutní ticho.

Cheb je městem mnoha krásných památek, ale i krvavého pogromu a historických vražd

Málo českých měst má tolik památek jako západočeský Cheb. K nejznámějším symbolům městské památkové rezervace patří Špalíček s nezaměnitelnou atmosférou celého náměstí; ale také místa vražd Albrechta z Valdštejna a jeho věrných druhů - Chebský hrad a Pachelbelův dům, dnešní městské muzeum.

Údolí Kosího potoka

Kosí potok pramení v oblasti Českého lesa pod vrcholkem hory Dyleň na Chebsku. Jeho voda vytvořila hluboké údolí zachované dodnes bez větších zásahů člověka. Díky tomu, že potok z velké části teče lesem, nedošlo v minulosti k jeho napřímení a říčka mohla nerušeně utvářet romantické meandry.

Chebský kat Karel Huss byl kustodem u knížete Metternicha na Kynžvartu

Žili tu pospolu, jeden z nejmocnějších mužů habsburské monarchie, kníže Clemens Wenzel Lothar Nepomuk Metternich-Winnenburg-Ochsenhausen (1773 - 1859) a bývalý chebský popravčí, učenec, sběratel a muzejník Karel Huss (1761 - 1838).

Retromuseum Cheb

Vzpomínáte, jak vypadala 60., 70. a 80. léta dnes již minulého století? Připomínku doby nedávno minulé najdete v chebském Retromuseu, které sídlí v Schillerově domě, na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

Galerie 4 v Chebu - galerie fotografie

Chebská Galerie 4 je nejstarší stálou fotografickou galerií v České republice. Nyní sídlí ve zrekonstruované budově barokního špejcharu na Františkánském náměstí. V galerii zhlédnete jak krátkodobé výstavy, tak i expozici Historie fotografických ateliérů Chebu z přelomu 19. a 20. století.

Památník americkým vojákům Ypsilonka u Chebu

Nedaleko Chebu, na křižovatce tří cest, skrytý a obklopený nepatřičnými tújemi, stojí vysoký, štíhlý, šestiboký pilíř z mramoru. Na jeho čelní straně je velká číslovka 1, z boku a zezadu je pokryt vytesanými jmény padlých Američanů.

Muzeum seismiky ve Skalné u Chebu

Geofyzikální muzeum ve Skalné poblíž Chebu se zaměřením na seismologii přibližuje návštěvníkům problematiku studia zemětřesení. Ukázány jsou měřící přístroje, a to od nejstarších až po nejmodernější, v současnosti používaných západočeskou seismickou sítí Webnet.

Františkánský klášter v Chebu pustí turisty do nových zahrad i křížové chodby

Areál františkánského kláštera v Chebu by měl už v příštím roce ukázat návštěvníkům nové prostory. Město plánuje propojení dnes veřejně přístupné křížové chodby a klášterní zahrady, upravené před několika lety, a vytvořit tak novou návštěvnickou trasu, jak uvedl kastelán kláštera Tomáš Dostál.