Muzea v oblasti Moravsko­slezský kraj

Muzeum Na Větrné hůrce

Muzeum Na Větrné hůrce se nachází v malé vesničce Pržno u Frýdlantu nad Ostravicí. V našem muzeu můžete vidět kočárky a panenky z období let 1850-1940.

Starý klášter v Jablunkově

Starý klášter v Jablunkově vznikl v druhé poloviny 19. století. Původně sloužila budova jako klášter a nemocnice, později například jako gymnázium nebo prostor pro sociální bydlení. V současné době se zde nachází Muzeum Bible s knihovnou.

Světové Muzeum a Knihovna Bible v Jablunkově

Světové Muzeum a Knihovna Bible si klade za cíl vytvořit kvalitní a důstojné místo, které zpřístupní unikátní exponáty Biblí a duchovních knih široké veřejnosti.

Městské muzeum Rýmařov

Muzeum v Rýmařově bylo založeno v roce 1901. Sbírky pochází z darů obyvatel města a blízkého okolí, nebo z darů bohatých mecenášů a krajanů v cizině (např. Afrika, Amerika, Orient). Po válce došlo ke ztrátám a ničení sbírek, nová éra muzea začala v roce 1991.

Retro muzeum Úvalno

Retro muzeum v Úvalně se nachází v objektu bývalé fary.

Venkovský skanzen s ovčí farmou v Domašově

Muzeum je umístěno v bývalé zemědělské budově v Bělé pod Pradědem. Expozice skanzenu zahrnuje především historické zemědělské stroje a nástroje, ale i předměty, běžně používané v domácnostech a hospodářstvích horského venkova Jeseníků, zejména 19. a 20. století.

Muzeum Těšínska v Českém Těšíně

Muzeum Těšínska je jedním ze čtyř krajských muzeí a příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje. Sídlí v Českém Těšíně a v regionu české části Těšínského Slezska provozuje celkem 10 poboček a výstavních síní.

Muzeum turistických známek v Janovicích u Rýmařova

Turistické známky se už 20 let vyrábějí v Janovicích u Rýmařova. A právě tam je otevřeno venkovní muzeum, které má podobu čínské císařské cesty.

Kam o víkendu s dětmi: Na husitskou bitvu, na turnaj v lukostřelbě

Víkendové akce pro rodiny s dětmi se tento týden nesou především v historickém duchu. Na hradech se můžete za řinčení mečů přenést do středověku. Na pražském Vítkově se uskuteční rekonstrukce husitské bitvy, na hrad Buchlov dorazí kováři a ve Slezských Rudolticích se můžete zapojit do lukostřeleckého turnaje. Navštívit můžete i skanzeny, kde se uskuteční akce spojené s lidovými řemesly.

Muzeum bičů v Janovicích u Rýmařova

Ve westernovém areálu v Janovicích u Rýmařova si můžete prohlédnout unikátní Muzeum bičů. Uvidíte zde exponáty z celého světa a z nejrůznějších materiálů. Jsou tu biče biče americké, australské, japonské, maďarské, slovenské, české i kozácké.

Den otevřených památek v Krnově zahájí turistickou sezónu

V sobotu 20. května se v Krnově otevřou veřejnosti všechny významné kostely, muzea a další historické objekty. Koná se totiž Den otevřených památek, který již tradičně zahajuje turistickou sezónu ve městě s 24 tisíci obyvateli.

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Technické muzeum Tatra dokumentuje a chrání obraz zrození a historického vývoje prvních dopravních prostředků v tehdejším Rakousko-Uhersku. Právě tady si uvědomíte, že dnes si život bez aut už ani nedokážeme představit.

Expozice Dany a Emila Zátopkových v Kopřivnici

Českému Olympionikovi století Emilu Zátopkovi a jeho ženě, oštěpařce Daně je v prostorách Technického muzea v Kopřivnici věnována od roku 1998 expozice, která se neustále rozšiřuje a doplňuje. Expozice líčí život, osudy a sportovní úspěchy manželů Zátopkových.

Lidé v Ostravském muzeu uvidí dorůstající mamutí kel i dvě Petřkovické venuše

Ostrava nevídaná. Tak se nazývá nová výstava Ostravského muzea, která se veřejnosti otevře v pátek 24. března. Muzeum ji připravilo při příležitosti 750. výročí první písemné zmínky o Ostravě. Na výstavě budou k vidění unikátní historické exponáty týkající se města, některé z nich zde budou dokonce vystaveny zcela poprvé.

Muzeum Fojtství v Kopřivnici

Budova muzea je nejstarší dochovanou budovou na území Kopřivnice a je současně centrem bohaté historie města. První zmínky o nynější, zděné podobě objektu pocházejí z roku 1789. Expozice je věnována výrobě kočárů, bryček a saní, ale také zakladateli kočárové výroby Ignáci Šustalovi.