Police nad Metují

Čapkův mlýn Hronov

Čapkův mlýn doposud stojí v Hronově při hlavní silnici směrem na Polici nad Metují. Po rozsáhlé rekonstrukci je od léta 2022 zpřístupněn a můžete v něm, kromě jiných zajímavostí, navštívit i expozici věnovanou sourozencům Čapkovým.

Ticháčkova kaple u Police nad Metují

Původní zelená kaplička byla postavena již roku 1897 z darů poutníků na místě, kde dočlo ke zjevení Panny Marie. V roce 2010 však bohužel podlehla požáru. Obnovena potom byla v letech 2011–2012.

Stará škola Dřevěnka v Polici nad Metují

Roubená barokní stavba s mansardovou střechou byla postavená v roce 1785 v Hvězdecké ulici čp. 15. Nyní je zde rekonstruována dobová školní třída s učitelem a žáky.

Radnice v Polici nad Metují

Polická radnice byla postavena roku 1718 jako soukromé sídlo klášterního inspektora. V roce 1740 ji koupilo město od opata Benna II. Jako radniční budovu.

Polické náměstí provoní zelňačka, již potřetí

Náměstí v Polici nad Metují ožije v sobotu 10. června, již potřetí, soutěží o nejchutnější zelňačku, trhem a doprovodným programem. Celkem šest přihlášených týmů se bude snažit přesvědčit porotu, že jejich polévka je ta nejlepší.

Rodný domek Aloise Jiráska v Hronově

Expozice v rodném domě A. Jiráska, literárně i politicky činného ještě za první republiky, kterého zde navštívil prezident TGM, se nachází v Hronově, obci mezi Náchodem a Policí nad Metují. Dům pochází z 18. století a byl založen dědečkem A. Jiráska. Dnes slouží široké veřejnosti jako muzeum.

Půjčovna koloběžek v Polici nad Metují

V Pellyho domech na Masarykově náměstí v Polici nad Metují si můžete půjčit koloběžky Kostka. K dispozici jsou tři různé modely v počtu 8 ks. Zapůjčí vám zde i ochranné helmy, a pokud budete vědět, že vás na koloběžkový výlet chce jet ještě více, můžete se o tom individuálně domluvit.

Novinky letošní sezóny lákají návštěvníky do regionu Kladské pomezí

Turistický region Kladské pomezí si letos pro své návštěvníky připravil řadu lákadel. Ať už se jedná o naučnou stezku v Adršpachu, interaktivní muzeum Pod čepicí v Hronově nebo půjčovnu koloběžek v Polici nad Metují, z takto široké nabídky novinek si jistě vybere každý. Na co se tedy můžete těšit?

Muzeum papírových modelů vystavuje nové exponáty

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují na Náchodsku nově vystavuje unikátní modely zvířat. K vidění je také osvětlený model Pražského hradu, uvedla Martina Váňová z polického muzea. To nabízí zhruba 1200 exponátů, funguje v Polici od roku 2012, loni ho navštívilo na 12 000 lidí.

Minizoo Zahradnictví Zobal v Polici nad Metují

V Zahradnickém centru Zobal v Polici nad Metují, které se nachází na Komenského náměstí hned vedle kláštera, objevíte zookoutek, kde je dovoleno zvířata krmit a hladit. Je zde rybníček, výběhy pro větší zvířata a skleník pro drobná zvířátka a ptactvo.

Zrádce najdete na tajemné Ostaši

Jako letadlová loď ční u Police nad Metují stolová hora. Ostaš jí říkají podle svatého Eustacha, Ostaše, kterému tu byla zasvěcena kaplička. Malé skalní město ukrývalo obyvatele z okolí v dobách, kdy krajem táhly loupeživé hordy. Skrývali se tu i čeští bratři, skalní labyrint působí tajemně.

Muzeum města Police nad Metují v benediktinském klášteře

Muzeum města Police nad Metují je umístěno v prvním patře benediktinského kláštera v místnostech původně určených pro pobyt opata, jejichž součástí je i soukromá secesní opatova kaple.

Skalní město Ostaš u Police nad Metují

Stolová hora Ostaš z kvádrových pískovců a skalními útvary je dominantou Polické kotliny. Leží v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko nedaleko Adršpašsko-teplických skal. Skalní město Ostaše se skládá ze dvou menších skalních měst zvaných Horní a Dolní labyrint.

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují

Stálá expozice modelového světa z papíru, jediná svého druhu nejen v České republice, je nově od dubna 2012 otevřena v Polici nad Metují, čímž se stala hlavním českým městem v tomto oboru.

Rostou! Skalní hřiby na Slavném

Tohle lesní bohatství byste nenarvali ani do největší nůše. Pískovcové útvary podobné hřibům najdete v Broumovských stěnách nad obcí Slavné. Další jsou u Božanovského Špičáku a v Polsku u Hejšoviny. Od Slavného je nádherná procházka skalními roklemi až ke kapli na Hvězdě a do Police nad Metují.