Okres Ústí nad Labem

Kostel sv. Anny v Tisé

Kostel byl postaven v roce 1789 v prosté pozdně barokní formě, která byla typická v období josefínských reforem.

Tipy na víkend: Potěšte chuťové buňky na pikniku nebo vyrazte na kolo

Červen se přehoupl do druhé poloviny a víkend láká na nepřeberné množství akcí. Tentokrát si na své přijdou především milovníci jídla, kteří mohou vyrazit například na piknik v pražské Grébovce nebo na Bosch Fresh Festival v Pardubicích. Sportovní nadšenci vyrazí spíš na cyklistický maraton Valašskem nebo běžecký závod Slavkovským lesem a ti, kteří si chtějí pohyb jen užít, na Rainbow Run do Ústí nad Labem.

Zřícenina hradu Blansko u Ústí nad Labem

Zříceniny hradu Blansko (Blankenstein) se nachází na vysokém kopci nad levým břehem Labe nedaleko Ústí nad Labem. Poprvé je zmiňován roku 1401, místo však bylo osídleno již od 2. pol. 13. století.

Loupežnická jeskyně v Olešnici u Ústí nad Labem

Jeskynní systém loupežnické jeskyně patří k jeskyním rozsedlinovým, vzniklým odsedáváním skalních bloků. Jedná se o největší pseudokrasovou jeskyni v pískovcích labského kaňonu. V zimě se z podzemí kouří a okolí nikdy nezamrzá.

5D Cinema Maxim Ústí nad Labem - nový rozměr fantazie

5D Cinema Maxim může být právem považováno za jednu z nejlepších forem zábavy.

Kam o víkendu s dětmi: Parním vlakem na trhy nebo do skanzenů za tradicemi

Vánoce se nezadržitelně blíží, proto se mnoho víkendových akcí věnuje především jim. Parním vlakem můžete na adventní trhy vyrazit třeba z Prahy na Křivoklát, mikulášská družina vás přivítá na cestě z Liberce do Křižan. Za tradicemi vyrazte do skanzenů v Zubrnicích či Příkazích, kde se můžete seznámit se zvyky našich předků.

Jeden den chovatelem v zoo Ústí nad Labem

Chcete si splnit svůj dětský sen? Chcete se dostat do bližšího kontaktu s některými druhy zvířat? Chcete si vyzkoušet práci chovatele v zoologické zahradě? Chcete někomu věnovat neobvyklý dárek? Pak je naše nabídka určená právě vám! Tato přání si můžete splnit v zoo Ústí nad Labem.

Labská cyklostezka v Českém středohoří

Cyklostezka (trasa č. 2, EuroVelo 7) začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín přes Hřensko, odkud pokračuje dále do Německa.

Kam o víkendu s dětmi: Zažijte podzim na vesnici, ochutnejte dobroty z dýně

Chtěli byste prožít podzim tak, jak ho prožívali naši předkové? Vyrazte do skanzenu Zubrnice, kde budete mít příležitost a ještě si pochutnáte na sladkých i slaných staročeských dobrotách. Pokud vás spíše láká jiný druh podzimu, můžete dorazit na slavnosti dýní, nějakou si vyřezat a ještě si dopřát třeba polévku.

Břestovce v Ústí nad Labem

Před muzeem v Ústí nad Labem v parku Smetanovy sady se nachází skupina památných stromů – břestovců. Jedná se o zvláštní stromy s rozložitými pokroucenými větvemi, které pamatují konec 19. století.

Muzeum města Ústí nad Labem

Muzeum v centru města Ústí nad Labem vlastní rozsáhlé sbírky z oblasti přírodních věd, archeologie, historie a umění. K největším souborům patří sbírky přírodovědné, které vznikaly již od konce 19. století.

Přívoz Velké Březno – Povrly

Pokud hledáte „správný“ přívoz na Labi, který převeze kohokoliv a cokoliv, pak vás určitě zaujme Přívoz Velké Březno – Povrly, který převáží osoby, kola, auta, náklaďáky i traktory.

Letní linková doprava lodí Marie na Labi

Linková lodní doprava lodí Marie je v provozu od června do září na trase Ústí nad Labem - Vaňov, Camp Brná, Dolní Zálezly, Církvice, Libochovany, Velké Žernoseky, Píšťany a zpět. Sebou si můžete vzít kolo a projet se na zpáteční cestě okolo řeky.

Přívoz Církvice - Dolní Zálezly s možností výletních plaveb

Přívoz přepravuje turisty a cyklisty na po řece Labi. Kapacita je 10 osob a loď je i přizpůsobena po převoz zdravotně postižených osob na invalidních vozících. Přívoz je v provozu o víkendech s hodinovým intervalem.

Z totální ruiny se podařilo v Libouchci zcela obnovit renesanční zámek

Ani váleční běsové neničili s takovou intenzitou, aby se skvostná památka ocitla ve stavu totálního zničení. V podkrušnohorské perle saské renesance, v Libouchci, to bývalý vlastník - státní statek - dokázal. Když vidíte snímky doby před 15 lety, je vám do pláče.