Ostružná

Bowling Skiland Ostružná

Dvě bowlingové dráhy nabízí zábavu pro celou rodinu nebo partu přátel.

Přírodní rezervace Onen Svět

Onen Svět je přírodní rezervace poblíž obce Čachrov v okrese Klatovy. Chráněné území se rozkládá severně od osady Onen Svět, kde vyplňuje mělké údolí bezejmenného levostranného přítoku říčky Ostružné.

Werichova chata u Velhartic

Werichova chata se nachází nedaleko Velhartic mezi ramenem říčky Ostružná a širokou mlýnskou strouhou.

Theresian Apartment v Ostružné

Theresian Apartment sídlí v obci Ostružná v Olomouckém kraji. Apartment poskytuje komfortní ubytování v 6 nadstandardně vybavených bytech, které uspokojí i nejnáročnější hosty. Nechybí ani společenská místnost s barem, wellness, sauna, vířivka a venkovní kuchyně na grilování.

Stálá expozice hudebních nástrojů v Ostružné

Expozice se nachází v areálu Skiland v Ostružné. Obsahuje více než 700 ks hudebních nástrojů z celého světa. Expozicí vás provede audionahrávka nebo lze objednat zážitkovou prohlídku s průvodcem.

Naučná stezka k chatě Jana Wericha u Velhartic

Příjemná a nenáročná procházka začíná na romantickém velhartickém hradě a končící u chaty velikána české kulturní scény, Jana Wericha. Z městečka stezka uhýbá směrem k přírodní rezervaci Borek, kolem říčky Ostružné a končí u Werichovy chaty, která stojí jen kousek od silnice. Je dlouhá 4,5 km.

Jonas Park Ostružná v Jeseníkách

Jonas Park Ostružná nabízí rekreační horské ubytování v srdci Jeseníků 1 km západně od Ramzovského sedla v horské obci Ostružná. Ubytovat se můžete v horských chatách Jonáška, U velryby, v penzionu Vila Jana, Jeřabina či apartmánech Zámeček.

Muzeum Slezského Semmeringu v Horní Lipové

Půvabné muzeum popisuje historii horského úseku Branná - Ostružná - Ramzová - Horní Lipová - Lipová Lázně na železniční trati Hanušovice - Jeseník, zprovozněné v roce 1888.

Za tajemstvím šumavských kopců - Borek

Nad malebným a romantickým údolím říčky Ostružná se do nadmořské výšky 859 m n. M. Zvedá kopec Borek, který byl v době středověku prošpikován štolami. Od počátku devadesátých let zde byla zřízena přírodní rezervace.

Jarní putování Pošumavím – středověká tvrz Kašovice

Na malém a nevýrazném vrchu nad vesničkou Kašovice a nad šumavskou říčkou Ostružná se v modřínovém lesíku nachází zřícenina středověké tvrze, ke které se váže pověst o dívce se zlatou hvězdou na čele.