Kudy z nudy

www.kudyznudy.cz · 11367 článků

Železná hůrka – nejmladší česká sopka

Národní přírodní památku Železná hůrka tvoří lom odkrývající část nejmladší známé sopky z území České republiky. Místo bylo objeveno roku 1823 německým básníkem J. W. Goethem. Nachází se u státní hranice se Spolkovou republikou Německo v blízkosti obce Mýtina.

Regionální karta hosta Český ráj

Užijte si Český ráj ještě více díky věrnostní kartě hosta! Jedná se o systém benefitů a dalších výhod, které mohou čerpat nejen turisté, kteří region navštíví, ale i místní obyvatelé. Kartu je možné dostat ve vybraných ubytovacích zařízeních nebo v informačních centrech.

Štola Bílá paní v Chodově

Ke štole Bílá paní v Chodově u Karlových Varů neexistuje žádná oficiální dokumentace, takže o jejím původu lze pouze spekulovat. Pravděpodobně se jedná o průzkumnou štolu - v okolí se těžil křemen do sklářských hutí. Štolu najdete na staré cestě z Tatrovic do Chodova přes Nové Chalupy a Smolnici.

Bobří soutěska s vodopády Verneřice

Údolí Bobřího potoka se nachází poblíž Kravař, ve východní části Českého středohoří. Díky členitému terénu má zdejší potok charakter horské říčky. Procházka zdejší soutěskou, kde nechybí četné můstky, stezka po skalní římse jištěná řetězy, pěnící kaskády a nádherný vodopád je krásným zážitkem.

Villa Regenhart v Jeseníku

Ve zrekonstruované Regenhartově vile, která je považována za architektonickou chloubu Jeseníku, naleznete Spa & Wellness hotel. Kromě hotelu, který poskytuje ubytování v pokojích převážně apartmánového typu, mají klienti k dispozici moderní wellness.

Kneippovací chodníky v Terčině údolí

Terčino údolí patří díky své poloze a výjimečným klimatickým podmínkám k místům, které byste na Novohradsku neměli opomenout. Zpestřete si procházku tímto krásným údolím na přírodním Kneippovacím chodníku, který nabízí přirozenou reflexní masíží plosek nohou.

Kančí stezka s bosonohou cestou v Říčanském lese

Podél cesty od Olivovny směrem k Tehovu vznikla naučná stezka o černé zvěři s pěti informativními tabulemi a dubovou sochou divočáka. Součástí je i stezka pro bosé nohy.

Kantýna kafíčko a dobroty v Písku

V Kantýně kafíčko a dobroty si vyberete snídaně všeho druhu - od marmelád a ham&eggs až po velké rodinné snídaně. K večeři si dopřejte víno na účet podniku a vyberte ze zdejší nabídky steaků, těstovin a salátů.

FotbalPark Hluboká nad Vltavou - zahrajte si fotbalgolf

Certifikované hřiště FotbalPark Hluboká nad Vltavou se rozkládá v překrásné krajině Jižních Čech přímo pod zámeckých vrchem, s výhledem na Zámek Hluboká nad Vltavou a Hosínský novoromásnký kostel sv. Petra a Pavla.

FotbalPark Praha - první hřiště na fotbalgolf v Praze

První hřiště na fotbalgolf v Praze se nachází na Jižním Městě přímo u Milíčovského lesa. Je koncipováno pro všechny kategorie od dětí, přes dospělé až po seniory.

Úniková hra CaseRoom v Českých Budějovicích

Úniková hra je akční zážitkovou hrou, která otestuje vaše teamové schopnosti a logické uvažování. Jde o hru, při které jste na 60 minut uzamčeni v místnosti, kde je vaším úkolem vyřešit přidělený případ a díky získaným klíčům se dostat z místnosti.

Jizerskohorské technické muzeum

Unikátní expozice leteckých motorů od roku 1917 až po současnost, expozice textilní výroby a mnohé další zajímavosti v budově historické továrny firmy Karl Bienert v Bílém Potoce, jenž je kulturní památkou ČR.

Pomník valašské ovci na Gruni

Pomník valašské ovci najdete na jihozápadním svahu vrchu Kozlena (886) na Gruni u Starých Hamrů. Valašské ovce do Beskyd přivedli první osadníci - Valaši, kteří přišli z východu. Toto plemeno ovcí bylo velmi houževnaté a přečkalo tvrdé podmínky celoročního pobytu venku. Dnes má svou plemennou knihu.

Chodník pro bosé nohy na Gruni

Chodník pro bosé nohy je jedním ze zastavení NS Gruň - Bílý Kříž. Můžete si tu projít bez bot krátký speciálně upravený chodníček, na kterém vás čekají úseky po různých přírodních materiálech. Projdete se v trávě, po kamenech i materiálech ze dřeva.

Bosá stezka na Praze 6

Nedaleko Hradčan si můžete vyzkoušet chůzi po takzvaném bosém chodníku. Zážitkovou stezku z přírodních materiálů najdete v parku Maxe van der Stoela v Praze 6. Bosým nohám můžete dopřát chůzi po dřevě, oblázcích a jiných přírodninách.