Tipy na výlety ve městě České Budějovice

Tipy na víkend: Loučení s Moranou, otevírání řek i oslavy jara

S jarním počasím přichází loučení s Moranou, otevírání řek i oslavy jara. O víkendu se můžete rozloučit se zimou v Písku, Českých Budějovicích, plzeňské zoologické zahradě a na Hauenštejně. Ve Vsetíně otevřou řeku Bečvu a v Mostě si můžete vyzkoušet vlastní automobil na tamějším autodromu.

Dominikánský klášter v Českých Budějovicích

Nejstarší památkou Českých Budějovic je Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie. Klášter byl vystavěn při zakládání města a stal součástí městského opevnění. Zajímavostí je, že jako stavební materiál zde byly použity kromě kamene také cihly.

Tipy na víkend: Hradní slavnosti, Halloween a den otevřených dveří v Senátu

Pokud zatím nemáte program na podzimní prázdniny, jeďte se podívat na strašidelné prohlídky zámku Berchtold nebo na Náměšť na Hané. Slavnostní ukončení sezóny připravili na Konopišti, ve Velharticích a Chebském hradu. Staré Hrady vyvařují na české vepřové hody, v Napajedlech se bude koštovat víno. V Českých Budějovicích se bude soutěžit o Mažoretku roku 2011. V pátek se otevřou dveře Senátu a Poslanecké sněmovny.

Ateliér Kulisa

V nově vzniklém ateliéru se můžete naučit různým zajímavým věcem, ať už jste dospělí či děti. Máme tu dramatické, výtvarné a zábavně-vzdělávací kurzy. Ateliér se nachází v zadní části domu DK Slávie v Českých Budějovicích.

Tipy na víkend: Maraton, cyklistické výlety s pivními zastávkami a jízdy veteránů

O víkendu se koná řada sportovních akcí. V Praze se poběží maraton, v Nymburku pojedou na kolech Postřižinský otvírák a v Českých Budějovicích se pojede Švejkova cyklo-60-ka. Půjde se pochod Přes tři hrady. Historické veterány si můžete prohlédnout v Telčí, Plzni, ve Vodňanech a Táboře.

Slavonice – renesanční perla uprostřed hraničních lesů

Krása příhraničního městečka Slavonice, ležícího na česko - moravskorakouském pomezí, se rodila od 12. Století. Tehdy však bylo městečko pouze strážní osadou na křížení obchodních cest mezi Prahou, Vídní a Brnem s Českými Budějovicemi, potažmo bavorským Pasovem. Největší slávy a rozkvětu se Slavonicím dostalo v 16. Století, kdy byl ruch na obchodnických stezkách roku 1526 podpořen založením poštovní stanice.