Muzea v oblasti Jihočeský kraj

Letecké muzeum Viléma Götha v Dačicích

Letecké muzeum Viléma Götha v Dačicích bylo založené roku 2004. V muzeu je několik desítek leteckých přístrojů a leteckých modelů. Od sezony 2013 je nově otevřena expozice civilní obrany.

Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

JUDr. Otakar Kudrna byl sběratelem historických a národopisných památek, které ukládal ve svém domě na náměstí v Netolicích. V roce 1940, po smrti Kudrny, který odkázal městu své soukromé sbírky, vzniklo Muzeum Dr. O. Kudrny.

Muzeum Šumavy Železná Ruda

Expozice muzea je umístěna v domě, který v roce 1877 dal vystavět Jiří Kryštof Mikuláš Abele. Základ expozice pochází z rodinného majetku a rodinných sbírek sklářského rodu Abele. Vystavené sklo představuje v převážné většině produkci abelovských hutí.

Městské muzeum Vodňany v bývalé synagoze

Ve vodňanském muzeu naleznete stálou expozici Rybářství na Vodňansku. Na informačních tabulích se můžete seznámit se starší historií města, rybníkářství a mlynářství. Sídlem muzea je bývalá synagoga.

Blatské muzeum ve Veselí nad Lužnicí - Weisův dům

Blatské muzeum ve Veselí nad Lužnicí je součástí Husitského muzea v Táboře. Ve veselském Weisově domě je instalována stálá expozice Z pokladů muzea představující uměleckohistorické sbírky z 16. - 19. století.

Městské muzeum Týn nad Vltavou s expozicí vltavínů

Mezi jednu z hlavních expozic patří expozice vltavínů, která patří k největším u nás, je zde přes 1000 kusů. Ostatní expozice jsou věnovány loutkám, městu Týn nad Vltavou, vorařství či režiséru Alfrédu Radokovi. Muzeum sídlí v bývalém arcibiskupském zámku.

Blatské muzeum v Záluží s expozicí loutek

Malá vesnička u Soběslavi byla málem zapomenuta, ale díky památkovému ústavu v Táboře se opět stala jedním z nejnavštěvovanějších míst v regionu. Najdete zde obnovenou blatskou kovárnu s unikátní černou kuchyní a zároveň exozici loutek.

Blatské muzeum v Soběslavi - Smrčkův a Rožmberský dům

Blatské muzeum v Soběslavi je součástí Husitského muzea v Táboře. V současné době jej můžete objevovat ve městě ve dvou renesančních budovách: ve Smrčkově domě a Rožmberském domě.

Muzeum Vladimíra Preclíka v Bechyni

Muzeum Vladimíra Preclíka vzniklo v bývalé zámecké sýpce v zámeckém parku v roce 1998. Pozdně gotická budova s překrásnými ukázkami tesařského umění nabízí rozsáhlé expozice v pěti podlažích.

GaMu - galerie a muzeum v Českých Velenicích

V GaMu - galerii a muzeu v Českých Velenicích najdete expozice věnované historii města, železnici, radioamatérství i letectví.

Kam o víkendu s dětmi: Za kulturou do Ostrova i za sportem na Špičák

Sněžení v minulých dnech posílilo bělostnou pokrývku českých hor, nejen na šumavském Špičáku si tedy s rodinou o víkendu zasportujete. Pestrý program číhá také v kulturních domech, divadlech a muzeích celého Česka. Výběr akce, na níž strávíte svůj volný čas, tedy zůstává jen na vás.

Nové Hrady nabízejí atraktivní zimní zážitky

Novohradský hrad je po Hluboké nad Vltavou, Rožmberku a Hradním muzeu v Českém Krumlově čtvrtým historickým objektem na jihu Čech, který si mohou prohlédnout turisté i během zimy. I mimo sezónu má toto místo co nabídnout.

Šumavská karta - užijte si Šumavu naplno

Užijte si Šumavu výhodně, kvalitně a bez hranic. Šumavskou kartu totiž uplatníte mimo českou část Šumavy také na řadě těch nejatraktivnějších míst Bavorského lesa - od sjezdovek po muzea.

Expozice letecké bitvy nad Jindřichovým Hradcem

V Muzeu Jindřichohradecka najdete expozici věnovanou letecké bitvě nad Jindřichohradeckem ze druhé světové války. Na výstavě spatříte zrekonstruované části letounu Focke-Wulf Fw 190, který se zřítil v srpnu 1944 při souboji americké letky a německé Luftwaffe u Otína.

Prachatické muzeum

Prachatické muzeum sídlí v renesančním měšťanském domě č.p. 13, který je nazýván Sitrův nebo též Žďárského. Muzeum zahrnuje stálé expozice na téma zlatá stezka, renesanční a sakrární památky, dílo sv. Jana Nepomuka Neumanna a sbírku střeleckých terčů.