Tipy na výlety v oblasti Jihočeský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bavorově

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Bavorově je jednou z nejvýznamnějších jihočeských gotických staveb.

Panský dům v Bavorově

Až navštívíte jihočeský Bavorov, vydejte se také na prohlídku do Panského domu, které v současnosti slouží jako muzeum, obřadní síň, ale také místo, kde se konají pravidelné farmářské trhy.

Kurzy jógy v Přídolí

Centrum se nachází v krásné přírodní rezervaci Poluška pouhých 7 km od Českého Krumlova.

Lipensko bude lákat Asiaty

Nejen pro Rakušany, Němce nebo Nizozemce je prý ideálním turistickým cílem okolí vodní nádrže Lipno. Podle odborníků na cestovní ruch by tam měli stále častěji vyrážet i turisté z Blízkého východu nebo jihovýchodní Asie.

Nejstrašidelnější hrad u nás, Kašperk, přivítá Mikuláše, pozor ale na děsivé přízraky

Kašperk je nejvýše položeným královským hradem. Půdorysem dlouhý a úzký, tyčí se nad Kašperskými Horami, které ho vlastní. Nechal ho vystavět roku 1356 Karel IV., aby chránil pohraničí proti Bavorsku. Měl temnou minulost, nyní je jedním z nejnavštěvovanějších na Šumavě a chystá se na Mikuláše.

Apartmány u zámku Český Krumlov

Bydlete naproti Státnímu hradu a zámku Český Krumlov a parkujte přímo u domu. Vyberte si z nabídky 6 apartmánů 4 různých kategorií.

Tipy na víkend: Na cestovatelský festival, vánoční trhy či do vinných sklepů

Blížící se Vánoce znamenají, že na mnoha místech po Česku už začínají adventní trhy. Naladit se na svátky můžete na zámku Nelahozeves či v Kuksu. Pozdní léto nebo podzim můžete ještě nasát během vinného festivalu v Českém Krumlově nebo v otevřených sklepech v Pavlově. A v Praze se v rámci cestovatelského festivalu podíváte skoro po celém světě.

Podzimní Šumava vytvářela impozantní scenérie

Sobotní inverzní ráz počasí umožnil návštěvníkům Šumavy vychutnat si sluneční paprsky.

Významný šumavský poutní kostel ve Strašíně obestírá spousta legend

Milovníci tajemna zde mohou pociťovat extrémně silné energie u pramene či dohledávat vyobrazené kostlivce, racionálně uvažující pak mít pochyby u legend o bílém zjevení, nebeské Panně Marii, původu názvu obce, zázraku otevření dveří kostela za husitů nebo o korunce hadí královny na hlavě Jezulátka.

K čemu vlastně sloužila tajemná stavba ukrytá v šumavském lese?

Bývalá lesní kaple? Skladiště soli na solné stezce? Hláska pro hrad Kašperk či sídlo poustevníka?

Stezku nad vinohrady čeká premiéra

Téměř celý kruh tvoří půdorys nezvyklé rozhledny nad obcí Kobylí na Břeclavsku. Na Kobylím vrchu, zvaném místními i Homole, bude mít oficiální premiéru v sobotu. Vyhlídka je současně příspěvkem k oslavám sta let od vzniku Československa.

Černý kříž u Mrtvého luhu na Šumavě

Černý kříž je malá osada, kterou tvoří několik roztroušených stavení na okraji nivy Studené Vltavy, asi 4 km od obce Stožec. Jedná se o významný v lesích ukrytý šumavský „železniční uzel“ tratí (od Volar, Nové Pece a Nového Údolí) s mohutnou staniční budovou.

Nejvýše položený chovný rybník Olšinu čeká v sobotu výlov

Po dvou letech se bude v sobotu 27. října lovit nejvýše položený chovný rybník v Česku - šumavská Olšina. Hospodaří na něm Vojenské lesy a statky. Olšina i okolí jsou unikátní enklávou, která byla nepřístupná kvůli návaznosti na vojenský újezd Boletice. Výlov začne kolem 7. hodiny ráno.

Tucet kilometrů divoké krásy šumavské řeky Vydry

Kdo zná tuhle mimořádnou řeku, tomu připadne popis fádní, vidí ji svýma očima. Neznalce ale určitě přitáhne, na dvanácti kilometrech najde čistou přírodu a bude se sem znovu vracet. Řeč je o kaňonu Vydry od Antýglu po Čenkovu Pilu. Celé Povydří je pastva pro oko, jen bohužel někdy už přelidněné.

Milióny kubíků palivového dřeva pro Vídeň putovaly před dvěma sty lety ze Šumavy plavebním kanálem

Příští rok tomu bude 230 let, co se začal uprostřed hustých šumavských lesů stavět plavební kanál. Naprosto unikátní stavba, kterou vyprojektoval inženýr Josef Rosenauer, byla zahájena 29. dubna 1789. Jedinečnost potvrzuje zápis na seznam nemovitých kulturních památek technického významu.